Gönderen Konu: TATİL PLANLARI  (Okunma sayısı 11690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ****OZGUR****

• TAVÃ?ANLI LÝNYÝTSPOR
TATİL PLANLARI
« : Temmuz 11, 2012, 01:46:03 »
Evet NivaTR ailesi yaz geldi ve geçiyor malüm ayın 20 sinde Ramazan ayı başlıyor. Kimlerin tatil planları var ve nerede tatil yapmak istiyosunuz  :D
Şahsen ben bir hafta izin alsam alacağım çadırımı çoluğu çocuğu bir dere kenarına kampa gideceğim...
SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

Çevrimdışı mehmet22

• MEHMET ELEKTRONİK KEŞAN-EDİRNE 0284 7153630
Ynt: TATİL PLANLARI
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2012, 01:52:05 »
yaşa özgürr oltada atarsın balıkta tutarsın..

ben bayram tatilini  saroz körfezi erikli sahilinde gecirmeyi planlıyorum bakalım kısmett..
VARSA NİVAN ÖZGÜRSÜN

Çevrimdışı Yevgeni

« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2012, 02:11:12 »

Ağustos ikinci yarı, bayramı da bahane ederek, önce Çanakkale yöresi, akabinde Ayvalık-Cunda, sonrası İzmir veyahut Balıkesir üzerinden geri İstanbul..

Çevrimdışı ****OZGUR****

• TAVÃ?ANLI LÝNYÝTSPOR
« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2012, 02:13:58 »
Bu konuyu açmak bana uğurlu geldi sanırsam  ;D Konuyu açtıktan sonra patronumla görüştüm ve 1 hafta izin aldım nasipse önümüzdeki hafta daha doğrusu bu cuma izine çıkıyorum taaaaaaaa öteki pazartesi başlıyom (benim için çok izin bakmayın  :D ) ve ilk hedefim inşallah ÇANAKKALE olacak.
Mehmet abim olta felan götürmicem aman aman oraya stres atmaya gidecem uğrasamam balık gelecekmi geldimi die canım isterse balık hemen elimle yiyecek kadar tutar çıkarım  ;D ;D ;D

Çevrimdışı mehmet22

• MEHMET ELEKTRONİK KEŞAN-EDİRNE 0284 7153630
« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2012, 02:30:26 »
geliboluya gelirsen vapur iskelesinden inin ce sağda hariha balık restorant lar var tavsie ederim
VARSA NİVAN ÖZGÜRSÜN

Çevrimdışı ****OZGUR****

• TAVÃ?ANLI LÝNYÝTSPOR
« Yanıtla #5 : Temmuz 11, 2012, 02:36:29 »
geliboluya gelirsen vapur iskelesinden inin ce sağda hariha balık restorant lar var tavsie ederim

;)

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
« Yanıtla #6 : Temmuz 11, 2012, 03:05:54 »
ben de bugün itibari ile ve  iş değişikliği sebebiyle izne ayrılıyorum:)

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #7 : Temmuz 11, 2012, 07:50:10 »
Ozgur, canakkale civarında kamp yaparım diyorsan, geç Eceabat'a, ordan devam et Kabatepe'ye, kur çadırını bak keyfine, denizi muhtesemdir, kamp alanı uzun camların gölgesinde, nefistir. Ofis tipi buz dolabı bile kiralayabilirsin, elektrik mevcut cok cüzi meblağlara... Ben her sene birkaç gun kaçarım oraya...
No mud, no fun...

Çevrimdışı taiga

• Moderatör
« Yanıtla #8 : Temmuz 11, 2012, 09:01:58 »
Tatili yapıp geldik, şu an apartmanda ortak kazan iptal edilip kombiye geçildiğinden tesisat yapılacak o nedenle evi toplamakla meşgulüm...

Pazara gününe kadar sanırım son kalan saç tellerini de kaybedeceğim stresten... :-\

Ayvalık-Assos aksındaydım 2 hafta...

Ne yazık ki dalgalı deniz çok izin vermedi yüzme keyfine...

Bizde vurduk Darıdere ye, gölette yüzüp dağın ve serin havanın tadını çıkardık... (Darıdere= www.kazdagi.com.tr)

GSM yok, TV yok, radyo gazete internet yok... Cidden tam kafa dinledik...

Tatil yöreleri geçen seneye göre oldukça tenhaydı... Bu hafta kısmen kalabalıklaştığı söyleniyor...

Şu an güneydeki karavancıların dediğine göre her yer yanıyormuş sıcaktan...

Yollara düşen/düşecek olan tüm niva sevdalılarına iyi tatiller...

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #9 : Temmuz 11, 2012, 10:29:45 »
ben de bu cuma çıkıyorum tatile, bir grup arkadas bir tekne kiraladık, 4 gun boyunca dolanacak Fethiye, Göcek, Derme civarlarında.. akabinde Dikili'de yazlıkta da bi 5 gun geçirip ise geri donüyorum. 1 ay kadar çalışıp, hemen bayramın ardından İtalya'ya gidiyoruz 4 kisi. Bir araba kiraladık, bir de taslak rota belirledik, dolanicaz oralarda... donuste detaylı paylaşırım rota ve fotoları...
No mud, no fun...

Çevrimdışı ****OZGUR****

• TAVÃ?ANLI LÝNYÝTSPOR
« Yanıtla #10 : Temmuz 12, 2012, 12:06:20 »
Ozgur, canakkale civarında kamp yaparım diyorsan, geç Eceabat'a, ordan devam et Kabatepe'ye, kur çadırını bak keyfine, denizi muhtesemdir, kamp alanı uzun camların gölgesinde, nefistir. Ofis tipi buz dolabı bile kiralayabilirsin, elektrik mevcut cok cüzi meblağlara... Ben her sene birkaç gun kaçarım oraya...

Çanakkaleyle arası ne kadar peki abi bu Kabatepe ve Eceabat ın _?_ Öyle birşeyse daha hoş olur gibi sessiz sakin bi yer arıyom zaten. Bu arada bilgiler için teşekkür ederim.

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #11 : Temmuz 12, 2012, 01:51:48 »
Çanakkaleyle arası ne kadar peki abi bu Kabatepe ve Eceabat ın _?_ Öyle birşeyse daha hoş olur gibi sessiz sakin bi yer arıyom zaten. Bu arada bilgiler için teşekkür ederim.

Eceabat Çanakkale'nin karşısında, Çanakkale Merkez'den Eceabat feribotu ile boğazı geçebilirsin. Eceabat'a geçtikten sonra da Kabatepe (Gökçeada Feribotu'nun kalktığı iskele) tabelalarını takip ederek feribot iskelesine inmeden hemen solda girişini göreceğin Kabatepe Orman Kampı'na ulaşmış olursun.

Şöyle bir açıklama yazısı buldum internette; güncel fiyatlar "http://www.kabatepe.com.tr/Tarife.htm" adresine göre şöyle; çadır yeri (4 kişilik) 18 TL, elektrik-su 6TL, küçük buzdolabı 6TL.

"Kamp alanı toplamda 21 hektarlık bir arazi. Alan önce 2 ana mekana bölünmüş. Günübirlikçilerin piknik yapıp denize girdikleri ilk giriş alanı ile çadır ve karavanların olduğu ikinci alan. Bu iki alan işletme müdürlüğü ve altında kurumuş bir dere olan köprü ile birbirinden ayrılıyor. Çadır ve karavan alanı da A - I arası 9 alana ayrılmış durumda. Kamp tamamen çam ağaçları altında kalıyor.

Çadır kurduğunuz alanda ortak elektrik prizleri var. 6 TL karşılığında günlük elektrik alabiliyorsunuz. Ara kablonuz yoksa, size depozito ile 5 metrelik ara kablo veriyorlar. Ayrıca 6 TL karşılığında çadırınızın yanına size tahsis edilmiş mini buzdolabı veriyorlar. Kampta ayrıca ortak mutfak ve çamaşırhane alanları mevcut. Bu alanlar sadece lavabolardan oluşuyor.

Kampta cep telefonları çekiyor, ayrıca telefon kulübesi de bulunuyor. Her çadır yetecek kadar tahta masa mevcut.

Kamp alanı sahilin hemen dibinde olduğu için, denize gitmek çok rahat, Denizden çıkışta ayrıca durulanma duşları da mevcut.

Yemek için büfe ve kır gazinosu var. Ramazan ayı içinde burada kalmıştık. Kır Gazinosu kapalıydı. Büfe de ise içeçeklerve totstan başka bir şey bulunmuyordu. Fakat yemek konusunda endişelenmenize gerek yok. Kampın dışında, limanda bir market ve balıkçı bulunuyor. Fiyatları da makul. Marketten her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp alanı sanırım Eylül ortasında kapanıyor."

tabi çok büyük beklenti ile gitmemek lazım; mutfak diye bahsedilen yer sadece bulaşık yıkayabileceğiniz bir yer.. ayrıca kapalı duşlar da mevcut ancak iyi durumda değillerdi, etrafa çok dokunmadığınız sürece iş görüyor, kapalı kabinde tepenizden su akıyor işte :)

Ben oranın en çok denizini seviyorum; etrafta tesis falan olmadığı için hala çok temiz.. minik balık sürüleri ile beraber yüzüyorsun, kumsal da güzel, genelde kalabalık değil, biz çok rahat ediyoruz arkadaş grubuyla gidince.. kumsalda sıcaklayınca çıkıyoruz yukarı ormanın içine kamp alanına, müthiş serin.. varsa hamak götür derim, tam yeri :)  etrafta yüzlerce kampçı göreceksin çadırlarıyla, genellikle orta yaşlı aileler var, yaz boyu orada kalanlar bile var, komşuluk ilişkileri bile gelişiyor, birbirine çaya gidenler görüyorduk :) genelde gürültülü değildir, bazen kendini bilmez birileri açabiliyor arabanın teybini son ses, ama çok geçmeden uyarı geliyor etraftan, sükunet korunuyor.

uzatma kablonu, seyyar lambanı al yanına, piknik tüpü ve bir tava ile su ısıtmak için çaydanlık veya kettle oldu mu kralsın, çayın çorban eksik olmaz :) keyfine göre alışverişini yapıp doldurdun mu bozdolabını daha ne olsun.. spaghetti yapıyorduk, elektrikli ızgara götürüp mangal bile yaptıydık orda.. akşamları da tavla, iskambil, tabu gibi oyunlar falan..  :) 

burada kabaca ulaşımı göstermeye çalıştım;

burda da orman içinde toprak yollar göreceksin, onlar kamp alanının parselleri arasındaki yollar, arabanı yanına kadar getirebiliyorsun..

No mud, no fun...

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #12 : Temmuz 12, 2012, 01:55:11 »
istersen bende fotoğraf bol orada çekilmiş, yükleyebilirim.. veya kafana takılan birşeyler varsa daha da detay yazabilirim..
No mud, no fun...

Çevrimdışı ****OZGUR****

• TAVÃ?ANLI LÝNYÝTSPOR
« Yanıtla #13 : Temmuz 12, 2012, 02:31:02 »
Mehmet abim çooookkkk çoookkk teşekkür ederim üşenmeyip yazmısın onca şeyi.
Dediğine göre tam aradığım bi yer hem ziyaret hem ticaret hesabı Şehitlikleri çok görmek istiyordum. İkisini bi arada yapabilirim sanırsam hem kamp tatil şeklinde hemde şehitlik ziyaretleri fiyatlarıda çok çok makul gibi teşekkür ederim tekrar abi.

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #14 : Temmuz 12, 2012, 02:42:59 »
Mehmet abim çooookkkk çoookkk teşekkür ederim üşenmeyip yazmısın onca şeyi.
Dediğine göre tam aradığım bi yer hem ziyaret hem ticaret hesabı Şehitlikleri çok görmek istiyordum. İkisini bi arada yapabilirim sanırsam hem kamp tatil şeklinde hemde şehitlik ziyaretleri fiyatlarıda çok çok makul gibi teşekkür ederim tekrar abi.

rica ederim lafı mı olur, Çanakkale damadıyız, yarı oralı sayılırız artık :)

bu arada şehitlik gezisini bireysel yapmak mı istersin yoksa mevcut turlardan birine mi katılmak istersin rehber eşliğinde bilemedim ama eğer ikincisini tercih edersen, günübirlik oldukça detaylı turlar yapan bir şirketin rehberlerinden birisi aile dostumuzdur, ben nisan ayında Bursa'dan bir minibüs arkadaşı toplayıp götürmüştüm, herkes çok memnun kalmıştı programdan ve anlatımından. Arzu edersen onun iletişim bilgilerini de verebilirim, program gerçekten kapsamlı ve bilgi doludur. Çok etkileyici bulacağını garanti ediyorum. oraya gitmişken bir gününü ayır ve oraları mutlaka gez derim..
No mud, no fun...