Aracýmdaki lpg tesisatý hatalýmý baðlanmýþ?

Başlatan sonata007dr, Şubat 28, 2012, 09:47:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonata007dr

Arkadaþlar merhaba;

1995 model 1.7 karbüratörlü nivamda lpg tesisatýný incelerken lpg regulatör giriþ ve çýkýþ hortumlarýnýn karbüratör altýndan baðlandýðýný gördüm. Forumda bu konu ile ilgili kýsmi bilgiler edindim resimleyerek danýþmak istedim.  

Kalorifer giriþinden T alýnarak regulatöre giriþ versek ve çýkýþýda regulatörden alýp kaloriferi dönen ve çýkan suya T baðlantý ile baðlasak su devirdaiminde bir sýkýntý olurmu?

LPG ustasýna gösterdim býrak böyle kalsýn uðraþma dedi ama sanýrým nivaya yabancý olduðundan aracla ilgilenmek istemedi? siz ne dersiniz?

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us[/URL
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/577/lpg1.jpg/]

Uploaded with ImageShack.us

wastiee

bende tek nokta enjeksiyonluda (karbüratöre benzer bir enjeksiyon gövdesi var), buna benzerdi tesisat. Enjeksiyon gövdesini ýsýtan su hortumundan çekmiþlerdi LPGyi (T koymadan), sorun yaþamadým performansta ya da ýsýnmasýnda hiç

Eðer motor ýsýnýnca LPG beyni ýsýnýyorsa, karbüratör gövdesi de ýsýnýyorsa (ya da suyu aldýklarý kýsým nereden geliyorsa o parça), deðiþtirmenize gerek yok derim
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

ati

üstadým yanlýþ bilmiyoryam karbürötere sýcak su giriþi oluyor hatta geçen slindir kapagýný söktük benim usta karbürötöre giren sýcak su borusunu yeniledi yani bi sýkýntý yok gibi görünüyor ama yarýn gitcem ustanýn yanýna ona bi sorayým senin konuyu saygýlar..

sonata007dr

ati

ustadým bugün sordum ustama karbürötöre giren sýcak su borusuymuþ manifolttan dolaþýp devir daim ediyormuþ ustamýn yalancýsýyým  yani orjinalinde biþey. tabi ustalar daha ii bilir. saygýlar :))