KARAMANDERE GEZÝ NOTLARI 13 aralýk 2010

Başlatan yusuf, Ekim 11, 2011, 10:44:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

KARAMANDERE GEZÝ NOTLARI. 1. gün

Bu gezi konusu ilk açýldýðýnda hemen herkes üzerine atlamýþtý.  Hatta araç sýnýflama tartýþmalarýna bile girildi.

11 - 12  ARALIK 2010 KARAMANDERE EKÝBÝ

þöyle idi.

1. yusuf
2. Ayrýntý
3. Burak + 1
4. Babacandar
5. Akýn 61
6. Ýhsan (Mitsubishi)
7. Hakan Busa
8. Seyhan
9. Colins+Reis
10.Ekrem Usta
11.Farmacc

Hafta sonuna doðru TV hava durumlarýnýn etkisi olsa gerek kala kala sadece  ben ve Burak kaldýk.
Söylenenlerden hiç etkilenmeyip çýktýk yola. ( 11 araçtan yalnýzca 2 si)

Amacýma ulaþtým

bunu hayal etmiþtim.

Buldum ve kampýmý orada yaptým. .

Reis'in  orada  son kontrolleri yaptýk. Burak, Baysal lastikleri almak için önceden çýktý. Ben sonra gidip aldým onu oradan.

Baysal lastik sahibi son derece efendi, bilgi vermeyi ve almayý seven biri. Lastikler arazide süper.

Ben de OK larý kestirmiþtim. Onlarý denedik beraberce.

Yorum için bkz

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=651.msg47864#msg47864

Çatalca üzerinden  Gümüþpýnar köyüne asfalttan geldik. Buradan araziye girip  Karamandere'ye gitmekti amacýmýz.

Gümüþpýnar köyü. Saðda büfe var. Ama es geçtim. Daha önceki gezimden söz vermiþtim.

girer girmez dere geçiþleri baþlýyor.

Zemin çok kaygan, bol dere geçiþi, çamur ve rampa var.

Sularýn açtýðý kanallar adam boyu. Ama etrafta sýk aðaç olmadýðý için yoldan çýkýlýp engel aþýlabiliyor.

Ben 10:43 > 3:1 ve kesik OK lardan öylesine etkilendimki, hemen telefona sarýlýp Usta'ma heyacanýmý ilettim.

GFP müthiþ oldu. Ýnmek istemiyor insan. Yalnýz cesareti ve beraberinde adrenalini fazla arttýrýyor. Dikkatli olmak gerekli.

Burak Baysal lastikle öyle bir deðiþti ki inamassýnýz. Meðer sorun düz OK lardaymýþ.

Güzel bir parkurdu. Ama Burak'ýn araba  kayýp dereye uçmasýna az kalýnca kurtarma çalýþmalarý çok uzun sürdü. Hava karardý.

Biraz daha ileri gidip þansýmýzý zorladýk. Olmadý.  Geri dönüp asfalttan Karamandere'ye girdik.

Tv lerden izlediðiniz gibi o gün çok soðuktu, þiddetli de bir rüzgar vardý. Kahveye attýk kendimizi.
Çadýrlarýn uçacaðýný düþünerekten sorduk " buralarda otel var mý ?,  2 yýldýzlý olsa bile olur" diye.

"Yok be abi nerdee" 

o sýrada  biri çýktý "abi benim ormanda bir kulübe var isterseniz kalýn dedi.

Orman içinde bir kulübe , odun sobasý ve kapý önünde bol odun,  dýþarda fýrtýna..

Burak'la uzun sohbetler yaptýk. Ateþin karþýsýnda.

Kulubenin sahibinin adý Fehmi. Çok iyi biri. "Ýstediðin zaman gel kal, istersen kýþý geçir . "

Para vermek istedim, kötü baktý. "al abi kübe için, ona biþeyler yaparsýn" dedim.  Aldý ama  kendi ürettiði baldan da bir kavanoz verdi. Ýþiniz düþerþe çekinmeyin.

_S_R_

çok güzel yaa okurken sanki benim baþýmdan geçiyormuþ gibi oluyor olaylar :) paylaþým için teþekkürler

****OZGUR****

Çok güzel bir gün geçirmiþsiniz  ;) Nice keyifli hafta sonlarý dilerim.Parkurda epeybi zorlamýþ gözüküyo  :D
SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

hakanbusa

_S_R_

evet baþlýkta 13 aralýk 2010 diye yazýyor zaten ;)

hakanbusa