Gönderen Konu: KARAMANDERE GEZİ NOTLARI 13 aralık 2010  (Okunma sayısı 4065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf

KARAMANDERE GEZİ NOTLARI 13 aralık 2010
« : Ekim 11, 2011, 10:44:08 »
KARAMANDERE GEZİ NOTLARI. 1. gün

Bu gezi konusu ilk açıldığında hemen herkes üzerine atlamıştı.  Hatta araç sınıflama tartışmalarına bile girildi.

11 - 12  ARALIK 2010 KARAMANDERE EKİBİ

şöyle idi.

1. yusuf
2. Ayrıntı
3. Burak + 1
4. Babacandar
5. Akın 61
6. İhsan (Mitsubishi)
7. Hakan Busa
8. Seyhan
9. Colins+Reis
10.Ekrem Usta
11.Farmacc

Hafta sonuna doğru TV hava durumlarının etkisi olsa gerek kala kala sadece  ben ve Burak kaldık.
Söylenenlerden hiç etkilenmeyip çıktık yola. ( 11 araçtan yalnızca 2 si)

Amacıma ulaştım

bunu hayal etmiştim.

Buldum ve kampımı orada yaptım. .

Reis'in  orada  son kontrolleri yaptık. Burak, Baysal lastikleri almak için önceden çıktı. Ben sonra gidip aldım onu oradan.

Baysal lastik sahibi son derece efendi, bilgi vermeyi ve almayı seven biri. Lastikler arazide süper.

Ben de OK ları kestirmiştim. Onları denedik beraberce.

Yorum için bkz

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=651.msg47864#msg47864

Çatalca üzerinden  Gümüşpınar köyüne asfalttan geldik. Buradan araziye girip  Karamandere'ye gitmekti amacımız.

Gümüşpınar köyü. Sağda büfe var. Ama es geçtim. Daha önceki gezimden söz vermiştim.

girer girmez dere geçişleri başlıyor.

Zemin çok kaygan, bol dere geçişi, çamur ve rampa var.

Suların açtığı kanallar adam boyu. Ama etrafta sık ağaç olmadığı için yoldan çıkılıp engel aşılabiliyor.

Ben 10:43 > 3:1 ve kesik OK lardan öylesine etkilendimki, hemen telefona sarılıp Usta'ma heyacanımı ilettim.

GFP müthiş oldu. İnmek istemiyor insan. Yalnız cesareti ve beraberinde adrenalini fazla arttırıyor. Dikkatli olmak gerekli.

Burak Baysal lastikle öyle bir değişti ki inamassınız. Meğer sorun düz OK lardaymış.

Güzel bir parkurdu. Ama Burak'ın araba  kayıp dereye uçmasına az kalınca kurtarma çalışmaları çok uzun sürdü. Hava karardı.

Biraz daha ileri gidip şansımızı zorladık. Olmadı.  Geri dönüp asfalttan Karamandere'ye girdik.

Tv lerden izlediğiniz gibi o gün çok soğuktu, şiddetli de bir rüzgar vardı. Kahveye attık kendimizi.
Çadırların uçacağını düşünerekten sorduk " buralarda otel var mı ?,  2 yıldızlı olsa bile olur" diye.

"Yok be abi nerdee" 

o sırada  biri çıktı "abi benim ormanda bir kulübe var isterseniz kalın dedi.

Orman içinde bir kulübe , odun sobası ve kapı önünde bol odun,  dışarda fırtına..

Burak'la uzun sohbetler yaptık. Ateşin karşısında.

Kulubenin sahibinin adı Fehmi. Çok iyi biri. "İstediğin zaman gel kal, istersen kışı geçir . "

Para vermek istedim, kötü baktı. "al abi kübe için, ona bişeyler yaparsın" dedim.  Aldı ama  kendi ürettiği baldan da bir kavanoz verdi. İşiniz düşerşe çekinmeyin.

Çevrimdışı _S_R_

Ynt: KARAMANDERE GEZİ NOTLARI 13 aralık 2010
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2011, 05:36:25 »
çok güzel yaa okurken sanki benim başımdan geçiyormuş gibi oluyor olaylar :) paylaşım için teşekkürler

Çevrimdışı ****OZGUR****

• TAVÃ?ANLI LÝNYÝTSPOR
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2011, 05:47:31 »
Çok güzel bir gün geçirmişsiniz  ;) Nice keyifli hafta sonları dilerim.Parkurda epeybi zorlamış gözüküyo  :D
SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

hakanbusa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2011, 06:10:05 »
Bunlar gecen seneki goruntuler.

Çevrimdışı _S_R_

« Yanıtla #4 : Ekim 17, 2011, 06:17:44 »
evet başlıkta 13 aralık 2010 diye yazıyor zaten ;)

hakanbusa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2011, 06:32:09 »
Parkur ayni degil ama. Sadece mekan ayni