KÜÇÜK DÝZÜSTÜ PC

Başlatan Yevgeni, Ocak 17, 2008, 03:59:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Bizim manyak pc uzmanlarý dün malý incelediler. Çok beðenmiþler. Özellikle cpu ýsýnmasý en zorlamada bile çok azmýþ.

2 hafta sonra yeni modeli 150 usd farkla gelecek. 2 misli kapasitede ve bunda ekranýn saðýnda ve solunda þase var mýþ, Yenisinde yok.

Cd okuyucu yok ama bununda bir yolunu buldular. Benim kendi navigasyon sistemimle onlar oldukça uðraþtýrdýðým için sistemimi iyi biliyorlar. " ABÝ TAM SENLÝK" derler.

Yevgeni

Yusuf Abi, o vakit konunun baþýnda da dediðim üzere laptopu tek baþýna kullanabileceðiz görünür. Yani 2. bir LCD ekrana ve klavyeye gerek kalmadan. Ortalýkta dolanan kablo sayýsý ciddi azalmýþ olur..

yusuf

bitek sarþ kabolu kalýr ortalýkata.

Ben bayaðý heveslendim. Alýp denersem yazarým buraya

taiga

Aleti bugün gördüm...
Enfes...
Öncelikle çok hafif...
Çok küçük...
Ekranýn saðýnda solunda hoparlör var, Yusuf abinin dediði gibi anlaþýlan 9" ekranda o hoparlörler gidecek sadece...
3 usb, sd card giriþi, ethernet giriþi vb. var...
Asýl enterasan olay adaptörü...
Nokia cep telefonlarýnýn minik þarj cihazlarý gibi...
Ufacýk...
Hatta kimi cep telefonlarýnýn þarj cihazý daha büyüktür...
Ýçinden kýlýf çýkýyor...
Cidden çok hafif...
Bence çok iþe yarar...
9" liðinden almayý düþünüyorum...
Kýsaca bu...

Not: Bu arada 9" lik hepsiburada.com da satýlmaya baþlamýþ...719 YTL.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98&productid=bd72489

taiga

Bu makine ve alternatiflerinin tartýþýldýðý makale...

http://www.chip.com.tr/konu/EeePC-ve-rakipleri-Mini-laptoplar_6952.html

Sonuç kýsmý þöyle:

Ne zaman satýn almak doðru olur?

Tecrübe ile sabit: Ýlk nesilden uzak durun. Bu süreç içinde çocuk hastalýklarýnýn ortaya çýkmamasý neredeyse imkânsýzdýr. Ayrýca Atom sayesinde güncel teknolojiye göre çok daha ilgi çekici modellerin üretilme olasýlýðý yüksek. Yýlbaþý alýþveriþlerinde mini-laptop satýþlarý patlayacaktýr. Eðer çok aceleniz yoksa 2009'un baþýna kadar bekleyin. Bir bakmýþsýnýz ki, iþin içinden çok az bir maliyetle sýyrýlmýþsýnýz.

taiga

http://www.chip.com.tr/konu/Eee-PC-serisi-iki-yeni-modelle-genisliyor_7180.html

Yeni haberler var...

Eee PC 900'den farklý bir kasaya sahip olan yeni Eee PC, 1,66 GHz Atom iþlemciye, Bluetooth'a ve opsiyonel olarak eklenebilen WiMax desteðine sahip.

Eee PC 901'in diðer özellikleri ise þunlar: Linux iþletim sistemi ile gelen modellerde 12 GB, Windows iþletim sistemi ile gelen modellerde 20 GB depolama alaný, 8,9 inç ekran, 2 GB RAM, 1,3 megapiksel web kamerasý ve 6 saate kadar varan pil süresi.

yusuf

Taiga

Bu iþin sonu yok ki ! Artýk bunlar cepler gibi sarf malzemesi oldu. Aklýn yatýnca alacaksýn.

Simdi de örneðin Garmin Nüvi 5000 seri çýktý. Sesle "Ýskender kabapçýsý" diyorsun Ekrana bulunduðun yere en yakýn olanlarýn listesi çýkýyor. Yukarýdan sayýp üçüncü dedin mi, hemen rotayý ciziyor. Tabii US için simdilik. Çok komik, yarýn demo adresini veririm.

Ama Soðucak yaylasýný bulacak bir sistemi biz göremeyiz.

yusuf

EEE PC

NÝHAYET BUÐÜN TANIÞTIM.

TOL VE YEVGENÝ GELDÝLER. PRG FALAN YÜKLEDÝK. TAM  ÇALIÞTIRACAK ZAMANIMIZ OLMADI AMA ARABA ÝÇÝNÝ DERLEYÝP TOPARLAR.

YALNIZZZZ..............BENCE

GÜN IÞIÐINDA RAHAT OKUNABÝLÝR BÝR EKRANI YOK. DIÞARI ÇIKILDIÐINDA MAKSÝMUMDA OLMASINA RAÐMEN PARLAKLIK YETERLÝ DEÐÝL. DÝÞARIDA GÖLGEDE OLSANIZ BÝLE.

BENÝM EKRAN ÇOK DAHA RAHAT OKUNABÝLÝYOR. BU BENÝ EEE PC ALMAKTAN VAZ GEÇÝREBÝLÝR.

AMA BÝR ÝKÝ TURDA DAHA DENEYELÝM BAKALIM DERÝM.

babacandar

Yusuf Abey,
Ekranýn çevresine kenarlýk uydurulursa gün ýþýðýnda görülme problemine bir çare olur gibi geliyor bana...
Tolga Hocam, þöyle siyah þamriyel vs biþey kesip deneyiver bakem ne olcek...

Yevgeni

Ben bir üst versiyonu alacaðým, atom iþlemcili, 12-20 gb olan.

Güneþi arkama alýp baktým, beni bozmadý.
Çok gerekirse kartondan bir siperlik yaparým..

babacandar

Yavuz Hocam
Atom iþlemcili bu serinin þu an için en iyisi fakat fiyatý biraz yüksek gibi geldi bana çok yakýnda onun da fiyatýnýn düþeceði kesin bir kaç marka daha atom iþlemcili birþeyler çýkarmaya baþlamýþ.. rekabet malum..
misal Türkiye de yeni yayýlmaya baþladýðý zamanlarda yani 2 3 ay önce 600 700 800 ytl civarýnda satýlan eee pc 700 ler þu anda 265 USD ye kadar düþmüþ vaziyette.. ben de az biraz sabýr edip atom iþlemcilisini almayý düþünüyorum.. 

yusuf

Bugün elime þöyle bir alet geçti. Ýnceledim ve navigasyon programý yülkedim

Alet süper ama beni aþar. 5000 usd cývarýnda yenileri. 10 kusur eee PC yani

,

ilgilenenler için

www.toughbook-europe.com/TRK/why_toughbooks.aspx

ekran okunabirliðine gün iþýðýnda söylabilacak biþi yok. Süper

üzerinden jiple geçsen biþi olmuyor muþ............

çalýþýrken bile 90 cm den yere atarsan sorun yok muþ......

Þinorkelle havuza dalýp internette sörf yapabiliyor muþsunuz.

tablet olabiliyor, dokunmatik ekran var.

falan

Harun

makina süpermiþ lakin neredeyse ikinci el niva fiyatýna

babacandar

Yusuf Abey,
Alet bu bence .. fiyatin dusmesini bekler aynen aliriz birer tane derim
http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2008/Agustos/16/Haber_444444.aspx
veya ille de tablet diyorsan boyle birsey de gordum
http://www.hemdebufiyata.com.tr/ShowProduct.aspx?ID=223396
fakat bence gerekmez yukaridaki bize haydi haydi yeter diyorum...