Gönderen Konu: Tek nokta enjeksiyon - CHECK ENGINE hata kodu okuma  (Okunma sayısı 28713 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wastiee

• kerem
Ynt: Tek nokta enjeksiyon - CHECK ENGINE hata kodu okuma
« Yanıtla #15 : Şubat 29, 2012, 10:26:54 »
halihazırda bir sıkıntınız yoksa gaz ayarına da gerek olmayabilir. değişik devir/yüklenme aralıklarında değişik değerler gelmesini bekliyor aracın beyni sensörden, ona uygun değilse hata verebiliyor.

Mesela bende bir zamanlar aracı rölantide 40-50 saniye bırakırsam check engine ışığı yanardı (kontrol edince de 44 ya da 45 kodu görürdüm), onun dışında yolda vs hiç yanmazdı. LPG'nin ayarı rölantideyken aracın beyninin beklediği gibi değildi, ama onun dışında tam ideal ayarındaydı :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Çevrimdışı sniper

« Yanıtla #16 : Ağustos 03, 2016, 01:19:36 »
kerem bey peki her hangi bir sensoru yada enjektoru sokup taktigimizda beyni resetlemek gerekcekmi hata vermemesi icin ve bunu cihaz olmadan yapabilirmiyiz ?

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
« Yanıtla #17 : Ağustos 04, 2016, 08:53:31 »
kerem bey peki her hangi bir sensoru yada enjektoru sokup taktigimizda beyni resetlemek gerekcekmi hata vermemesi icin ve bunu cihaz olmadan yapabilirmiyiz ?

Aramıza hoşgeldiniz öncelikle,
Kerem uzaklarda,sanırım yurtdışına yerleşti,
resetlemek gerekebilir kanımca,
ancak örneğin ben temizlemek maksatlı bir sensörü söküp takmıştım.Sonrasında panelde arıza ışığı yanmaya başladı.
Temizliklten olduğunu düşünerek ilgili sensörleri çıkarıp tekrar taktımim,kontrol ettim.Arıza ışığı sömüştü...
Ama bence bu tarz değişimden veya kontrolden sonra resetlemek daha faydalı olur...

Çevrimdışı sniper

« Yanıtla #18 : Ağustos 04, 2016, 04:06:31 »
tesekur ederim.harun bey