niva larýmýzý güçlendirmek

Başlatan iroqua, Aralık 03, 2009, 04:40:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

unalkiris

deðerli forum üyeleri kýymetli yazýlarýnýz için sonsuz teþekkürler ederim. Öncelikle yazdýklarýmda belirtmediðim bir hususu yazayým. ben ilk defa bir arazi aracý kullanýyorum daha önceki araçlarým ve halen mevcut araçlarým av için uygun olmayan "Passat - mercedes" tir. ladayý sýrf ava gidip gelmek için aldým. kime sorduysam en uygunu bu araç diye cevap verdiler. Karda kalmasý tarla arasý yoldu. ayaðýnda düz petlasýn lastiði var. daha önce sürekli gittiðim bir yol altý çimen deðil. Yakýt meselesi gerçekten dediðim gibi gazda en az 20 litre 100 km de bu olumsuzluklardan sonra dursun usta ile telefonda görüþtüm inþallah ona götüreceðim. hayýrlýsý diyelim. sizlerle dertleþmek gerçekten güzel.
saygýlar

NÝVACI

Bilirsin
saðolsun Mustafa pür gayret ateþ iþni halleder
guruptan  bazý arkadaþlar odun diye arkadaþýmýzýn baltasýnýda ateþe atarlar.
Allahtan sadece sap yanmýþtý evel Allah Mustafada onunda yedeði vardý.
zaten esas vurulduðum arabaný arkasýna yaptýðý istif.
Mustafa'yla tanýþýncaya kadar istif konusunda kendimi beðenirdim.
her yerde söylerim.ustanýn hakký ustaya.
           ------------------
Ünal kardeþim sitemizi incelediðin zama daðda kalmadan evine dönersin.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

ayrýntý

Tarýkcým ben þahidim Mustafa abimin sapýn yanýþýna :)))

colins

;D ;D ;D ;D
Babacandar Agada vardýr yedek Fatih abi olmasada nasýlsa ormanda olduðumuz için aracýnda kesin alet vardýr baltaya sap yapmak için.Þile gezisinde arabadan indirdiklerini sende gördün.

Harun

Alıntı yapılan: babacandar -  Şubat 09, 2010, 11:26:07
Bizim Nivalarýn iþçiliði aðýr gönül iþi bunlarla uðraþmak...
Aðalarýn/ustalarýn lafý üzerine laf demek haddime düþmez lakin inceden bir tespitimi nakletmezsem çatlarým,þimdiden affola...
Babacandar abim esasen noktayý koymuþ,bu keçilere binen ya gönül verip yoldaþ niyetine biniyor,ya semer vurup eþek niyetine biniyor.
Ýkinci el alýrken bunlardan hangisine denk geleceðin önemli kanýmca...
Velhasýl Dursun Usta sizin araca teþhisi koyup,reçetesini yazacaktýr Ünal bey.
Saygýlar&sevgiler

dora

Sizin sorununuzu Dursun usta çözecektir sonra bir daha deneyin nivayý farkýda göreceksiniz.Harunun dediði gibi bizler gönül verip yoldaþ niyetine biniyoruz...sevgiler
Niva 1041-firefly-Atlantis

ssbman

Ünal hocam düz lastikle araziye gitme öncelikle bana kalýrsa . En azýndan AT tercihen MT yada Ok144 olmalý arazide kullanýlacaksa . Uygun olmayan lastik 10binlira harcanmýþ arazi canavarýný bile madara eder .

Nivanýn kusurlarý vardýr doðru . Arkadaþlarýn gönül veren ve semer vuran kýsmýnda kesinlikle katýlýyorum . Biz gönül verdik biniyoruz . Ama þu kesin ve her marka ekibinin kabul ettiði bir gerçek ki , Nivanýn maliyetine hatta Nivanýn 2 katý maliyetine Nivanýn yaptýðý iþi yapacak bir araç yoktur. Ekmek köfte durumu heryerde ;)

Yakýt bence de biraz fazla ... Bir bakýlmalý . Ýstanbula gidecekseniz Dursun Usta , Ýzmire giderseniz Ercan usta bu iþe gönül vermiþ dürüst ve kabiliyetli ustalardýr .Ýmkan varsa gitmenizi ve güvenmenizi tavsiye ederim .

ayrýntý

Tarýk inanmýycan ama harbiden doðru balta yandý, ne oldu biliyonmu baðajdan bi balta daha çýktý yuh artýk dedim yaa

babacandar

Yanana da sap senin balta ve býçakla beraber geldi merak etme...
Fakat Fatih'im sen de getir artýk yanýnda emanetleri.. süs diye getirmedik sana onlarý..

hakanbusa

Birde fayda maliyet oraný var. Lada ile hiç yolda kalmadým ki biz extrem offroad da kullanýyoruz aracý. 20cm.karda kalmak lada için mümkün deðil. Mutlaka lastikler uygun deðilgir. Bu araca en yakýn suzukiler gelir. Bizim aracýn komple aks'ý 130 tl civarýnda. suzukinin 1.500tl .(oda hemen bulabilirsen.) Bizim araçlarýn standart hali, diðerlerinin modifyeli haliyle denk düþer. Lada haricinde hiçbir arazi aracý ile standart olarak araziye giremezsiniz.

hakanbusa

Yevgeni

Hakan, bilimum takviye ve büyük lastikten sonra zorlanan, kýrýlan eden bir þey var mý?

hakanbusa

Bu arada acilen dursun ustayla tanýþmanýzý tavsiye ederim. Fiyatlarý da caziptir. Arýzada nokta atýþý yapar. Aracýnýzý deneme yanýlma yoluyla tamir etmez.(Aracý ilk aldýðýmda yetkili servis dahi,l Kaner bey'in servisi deðil...!diðer ustalarla çok yaþadým.)

hakanbusa

Hayýr. Ýnanmazsanýz ama çok memnunum. Sadece arka tandýr kollarýný dün deðiþtirdik. Eski sahibinden kalmaydý. Yani yükseltmeden öncede biraz sýkýntýsý vardý. Onun haricinde aks, yol tutuþ,vs hiç bir problem yok. Ben benzinli kullanýyorum. Gaz vardý söktüm. Malum büyük lastikle performans kaybý hissedilir ölçüde düþüyordu. Baharda ÝNÞALLAH eksantirik,sibop, headers, vs biraz oynayacaðýz. Arazi dahil km de 550 tl yakýyor. Malum benzin 3.75krþ. Biraz uzunca bilgi verdim.

Yevgeni

Niva'ya uygun headers kiti var mý yoksa el yapýmý mý?