Gönderen Konu: niva larımızı güçlendirmek  (Okunma sayısı 20155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı unalkiris

Ynt: niva larımızı güçlendirmek
« Yanıtla #15 : Şubat 09, 2010, 11:57:48 »
değerli forum üyeleri kıymetli yazılarınız için sonsuz teşekkürler ederim. Öncelikle yazdıklarımda belirtmediğim bir hususu yazayım. ben ilk defa bir arazi aracı kullanıyorum daha önceki araçlarım ve halen mevcut araçlarım av için uygun olmayan "Passat - mercedes" tir. ladayı sırf ava gidip gelmek için aldım. kime sorduysam en uygunu bu araç diye cevap verdiler. Karda kalması tarla arası yoldu. ayağında düz petlasın lastiği var. daha önce sürekli gittiğim bir yol altı çimen değil. Yakıt meselesi gerçekten dediğim gibi gazda en az 20 litre 100 km de bu olumsuzluklardan sonra dursun usta ile telefonda görüştüm inşallah ona götüreceğim. hayırlısı diyelim. sizlerle dertleşmek gerçekten güzel.
saygılar

Çevrimdışı NÝVACI

• 51 DEN BERÝ BURALARDAYIZ.
« Yanıtla #16 : Şubat 10, 2010, 12:02:37 »
Bilirsin
sağolsun Mustafa pür gayret ateş işni halleder
guruptan  bazı arkadaşlar odun diye arkadaşımızın baltasınıda ateşe atarlar.
Allahtan sadece sap yanmıştı evel Allah Mustafada onunda yedeği vardı.
zaten esas vurulduğum arabanı arkasına yaptığı istif.
Mustafa'yla tanışıncaya kadar istif konusunda kendimi beğenirdim.
her yerde söylerim.ustanın hakkı ustaya.
           ------------------
Ünal kardeşim sitemizi incelediğin zama dağda kalmadan evine dönersin.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Çevrimdışı ayrıntı

« Yanıtla #17 : Şubat 10, 2010, 12:10:58 »
Tarıkcım ben şahidim Mustafa abimin sapın yanışına :)))

colins

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 10, 2010, 12:22:08 »
 ;D ;D ;D ;D
Babacandar Agada vardır yedek Fatih abi olmasada nasılsa ormanda olduğumuz için aracında kesin alet vardır baltaya sap yapmak için.Şile gezisinde arabadan indirdiklerini sende gördün.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
« Yanıtla #19 : Şubat 10, 2010, 08:30:12 »
Bizim Nivaların işçiliği ağır gönül işi bunlarla uğraşmak...
Ağaların/ustaların lafı üzerine laf demek haddime düşmez lakin inceden bir tespitimi nakletmezsem çatlarım,şimdiden affola...
Babacandar abim esasen noktayı koymuş,bu keçilere binen ya gönül verip yoldaş niyetine biniyor,ya semer vurup eşek niyetine biniyor.
İkinci el alırken bunlardan hangisine denk geleceğin önemli kanımca...
Velhasıl Dursun Usta sizin araca teşhisi koyup,reçetesini yazacaktır Ünal bey.
Saygılar&sevgiler

Çevrimdışı dora

• toros and toros
« Yanıtla #20 : Şubat 10, 2010, 08:48:16 »
Sizin sorununuzu Dursun usta çözecektir sonra bir daha deneyin nivayı farkıda göreceksiniz.Harunun dediği gibi bizler gönül verip yoldaş niyetine biniyoruz...sevgiler
Niva 1041-firefly-Atlantis

Çevrimdışı ssbman

« Yanıtla #21 : Şubat 10, 2010, 10:18:52 »
  Ünal hocam düz lastikle araziye gitme öncelikle bana kalırsa . En azından AT tercihen MT yada Ok144 olmalı arazide kullanılacaksa . Uygun olmayan lastik 10binlira harcanmış arazi canavarını bile madara eder .

Nivanın kusurları vardır doğru . Arkadaşların gönül veren ve semer vuran kısmında kesinlikle katılıyorum . Biz gönül verdik biniyoruz . Ama şu kesin ve her marka ekibinin kabul ettiği bir gerçek ki , Nivanın maliyetine hatta Nivanın 2 katı maliyetine Nivanın yaptığı işi yapacak bir araç yoktur. Ekmek köfte durumu heryerde ;)

Yakıt bence de biraz fazla ... Bir bakılmalı . İstanbula gidecekseniz Dursun Usta , İzmire giderseniz Ercan usta bu işe gönül vermiş dürüst ve kabiliyetli ustalardır .İmkan varsa gitmenizi ve güvenmenizi tavsiye ederim .

Çevrimdışı ayrıntı

« Yanıtla #22 : Şubat 10, 2010, 08:55:03 »
Tarık inanmıycan ama harbiden doğru balta yandı, ne oldu biliyonmu bağajdan bi balta daha çıktı yuh artık dedim yaa

Çevrimdışı babacandar

« Yanıtla #23 : Şubat 10, 2010, 10:49:23 »
Yanana da sap senin balta ve bıçakla beraber geldi merak etme...
Fakat Fatih'im sen de getir artık yanında emanetleri.. süs diye getirmedik sana onları..

hakanbusa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Şubat 11, 2010, 08:33:27 »
Birde fayda maliyet oranı var. Lada ile hiç yolda kalmadım ki biz extrem offroad da kullanıyoruz aracı. 20cm.karda kalmak lada için mümkün değil. Mutlaka lastikler uygun değilgir. Bu araca en yakın suzukiler gelir. Bizim aracın komple aks'ı 130 tl civarında. suzukinin 1.500tl .(oda hemen bulabilirsen.) Bizim araçların standart hali, diğerlerinin modifyeli haliyle denk düşer. Lada haricinde hiçbir arazi aracı ile standart olarak araziye giremezsiniz.

hakanbusa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Şubat 11, 2010, 08:40:16 »
Size birkaç resim göstereyim

Çevrimdışı Yevgeni

« Yanıtla #26 : Şubat 11, 2010, 08:42:51 »

Hakan, bilimum takviye ve büyük lastikten sonra zorlanan, kırılan eden bir şey var mı?

hakanbusa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Şubat 11, 2010, 08:46:13 »
Bu arada acilen dursun ustayla tanışmanızı tavsiye ederim. Fiyatları da caziptir. Arızada nokta atışı yapar. Aracınızı deneme yanılma yoluyla tamir etmez.(Aracı ilk aldığımda yetkili servis dahi,l Kaner bey'in servisi değil...!diğer ustalarla çok yaşadım.)

hakanbusa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Şubat 11, 2010, 09:05:52 »
Hayır. İnanmazsanız ama çok memnunum. Sadece arka tandır kollarını dün değiştirdik. Eski sahibinden kalmaydı. Yani yükseltmeden öncede biraz sıkıntısı vardı. Onun haricinde aks, yol tutuş,vs hiç bir problem yok. Ben benzinli kullanıyorum. Gaz vardı söktüm. Malum büyük lastikle performans kaybı hissedilir ölçüde düşüyordu. Baharda İNŞALLAH eksantirik,sibop, headers, vs biraz oynayacağız. Arazi dahil km de 550 tl yakıyor. Malum benzin 3.75krş. Biraz uzunca bilgi verdim.

Çevrimdışı Yevgeni

« Yanıtla #29 : Şubat 11, 2010, 09:07:28 »

Niva'ya uygun headers kiti var mı yoksa el yapımı mı?