Benzinli araç depo þamandýrasý sorunu

Başlatan Makrakanta, Haziran 05, 2009, 12:18:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

jamfmx

Sevgili Arkadaslar,

Benim tahminim nivada dalgakiran yok. Yarim depoda saga olan virajlarda benzinim bitiyor sola olan virajlarda kendini full'luyor :)

Canim Cipim benim. Sevgiler.
Rakipsizim Cunku Personeliyim

BAHADIR

Lpg taktýrmadan önce yolda benzin lambasýný izlemekten delirecektim. Benim aracýn benzin ibresi depoyu tam doldursamda asla sona dayanmýyor, 3/4'te kalýyor. Bir fikri olan var mý? Bende þamandýrayý bir sökeyim diyordum ama tam o sýrada bu konuyu buldum. Okuyunca sökmekten vazgeçtim. Depoda dalgakýran olmayabileceði düþüncesi benim kafama yattý.

Yevgeni

Depo sanýrým tek bölümden oluþuyor.
Sýfýr Niva'da bile sert dönüþlerde benzin biter, düzde tekrar dolar..

atinco

Benim Samara'da da böyleydi, Niva'da deðildir belki demiþtim yanýlmýþým :)

Sarp

Yok mu bu olayýn hiç bir ekonomik çözümü?

Gece yolculuklarýnda gerçekten çok sinir bozucu bi durum.

atinco

Hiç açýp bakmadým, çok istenirse bir yol bulunur elbet. Ben her benzin aldýðýmda km.yi sýfýrlýyorum, oradan anlýyorum ne zaman biteceðini. Fakat viraj alýrken lamba yanýnca moral bozmuyor deðil. (saða virajda yanar, yokuþ yukarý yanar, ani yavaþlamada ve sola virajda söner :) )

aydinaydogan

benim araci aldigimda benzin gostergem bozukmus yolda kalinca anladim. neyse kendim soktum yaptim. Ama o sallantida benzin isiginin yanmasi ve gostergenin asagi inip yukselmesi degismedi. bunun iki nedeni var, biri depoda dalga kiran yok. samandira sag tarafinda teponun, sola donuste yukselir, saga donuste azalir. ikincisi yapisi gergi samandira ziplamalarda hareket edip benzin isigini yakan devreye temas eder ve yine isigi yakip sondurur. ben su an dert etmiyorum bu durumu. arac duz yolda hoplayip ziplamadigi anda ne gosteriyorsa o dogru. sallanti aninda donuslerde yapi geregi hatali gosteriyor bunu bilip dedidigim gibi dertlenmiyorum.

Harun

park halinde hareket etmeden ne gösteriyorsa onu dikkate alýrým ben de...
yoksa düz yolda bile hemen sapýtýyor benim gösterge de.