FOTOÐRAF MAKÝNESÝ HAKKINDA YARDIM

Başlatan seyhan, Mayıs 27, 2009, 12:23:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

süper...özellikle yol aydýnlatmasýnýn yetersiz olduðu/olmadýðý kýsýmlarda gayet baþarýlý bence...

colins

Bundan sonra ki tüm gezilerde video hemde bol bol olucak desenize. :D
Performans olarakda gayet güzel.

dogan54

Yusuf bey,
(G11) mi (GoPro) mu...
Hangisi daha güzel.?
Bende almak istiyorum da bir makina..
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Doðan bey

Her ikiside çok yeni. Bir araya getirip ayný yerde çekimler yapabilir sonuçlarýna hep beraber bakabiliriz.

Video kalitesi olarak gopro  G 11 den çok daha üstün. Ama gopro bir video kamera, G 11 ise kompkt kameralar içinde fotoðraf kalitesi olarak üst sýralarda bir fotograf makinasý

Amaçlarý farklý tabii.

Gopro'nun bana göre en kötü tarafý objektifinin çok geniþ açýlý olmasý.

Düz olan korkuklar yamuluyor, fýstýk gibi kýz maymuna dönüyor.  

yusuf

Hemen hemen ayný noktadan görüntüler

wastiee

Alıntı yapılan: yusuf -  Ağustos 29, 2010, 03:16:13
NÝVA'YA KAMERA MONTAJI

yusuf abi, tripod kafasýnýn altýndaki platform orada nasýl duruyor, konsola mý vidalý 3 vida deliðinden?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

yusuf

Konsolda hiç delik yok

Solda arabanýn kendi vidasý var. Bir L ile ona tuttur.

Saða bir L yap 3m cift taraflý yapýþtýrýcý ile yapýþtýr.

Ön cam tarafýna bir L yap ucunu camla gövde arasýndaki yarýða sok.

iþlem tamam olur.

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 26, 2010, 11:09:06
Hakan mesajýn altýndaki "Ek seçenekler"i kullanýyor. Yani direkt forum sunucusuna yüklüyor.
Eklenti'yi tuþlayarak seçtiði görseli yüklüyor, forum ayarlarý da bu küçük ölçüde görüntülüyor..

bu taktik ile ben de yükleme denedim ama önizleme yaptýðýmda foto yerine koca bir X görünüyor,niyedir?

yusuf

FOTO MAKÝNALARI ÝLE VÝDEO ÇEKÝMÝ ÜZERÝNE

Ana amacý foto çekmek olan makinalarýn çoðunda  video çekimleri 30 kare üzerinden kaydedilir.

Normal insan gözünün hareket algýlamasýna eþdeðer olan görüntü kaydý saniyede 24 karedir.

Bütün sinema filmleri bu temel üzerine kuruludur.

25 - 30 arasýndaki fark:

1 dakikalýk bir görüntüyü 24 kare kaydederseniz gerçeðine uygun olur. Bunu seyretme süreside 60 saniyedir.

1 dakikalýk bir görüntüyü 30 kare kaydederseniz  Bunu seyretme süreside 72 saniyedir.

Yani 30 kare çekimlerde hareket yavaþlar.

Örneðin, arabanýn km saatini 24 kare çekerseniz 100 km ye 60 sn geliyorsa 30 kare çektiðinizde 72 saniyede gelir. (12 saniye daha sonra)

yusuf

yusuf

Alıntı yapılan: yusuf -  Ekim 22, 2010, 02:05:39
FOTO MAKÝNALARI ÝLE VÝDEO ÇEKÝMÝ ÜZERÝNE

Ana amacý foto çekmek olan makinalarýn çoðunda  video çekimleri 30 kare üzerinden kaydedilir.

Normal insan gözünün hareket algýlamasýna eþdeðer olan görüntü kaydý saniyede 24 karedir.

Bütün sinema filmleri bu temel üzerine kuruludur.

25 - 30 arasýndaki fark:

1 dakikalýk bir görüntüyü 24 kare kaydederseniz gerçeðine uygun olur. Bunu seyretme süreside 60 saniyedir.

1 dakikalýk bir görüntüyü 30 kare kaydederseniz  Bunu seyretme süreside 72 saniyedir.

Yani 30 kare çekimlerde hareket yavaþlar.

Örneðin, arabanýn km saatini 24 kare çekerseniz 100 km ye 60 sn geliyorsa 30 kare çektiðinizde 72 saniyede gelir. (12 saniye daha sonra)

Düzetme

Bu bahsettiðim PC de izlemeler için deðil herhangi bir DVD ye kayýt yapýp  seyretmek için.

PC deki programlar örneðin çekim 60 fps yapýldýysa, size 60 fps olarak gösterdiði için normal gibi seyredersiniz. Ama dvd ye attýðýnýzde görüntü kesik kesik olur.

Harun

Tekirdað'da gezinirkene fotoðraf makinem týrtladý,mecburen konuyu hortlatma gereði hissettim :-[
fotoðrafçýlýk ile profesyonele yakýn düzeyde ilgilenen bir iþ arkadaþýmdan da tavsiye istedim þu linkini eklediðim cihaz için;
Siz ne dersiniz?

http://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_550D/

http://www.letsgodigital.org/tr/25262/canon-eos-550d/

Yevgeni

Al, düþünme.
Sonrasýnda 70-300 ve 50mm lens al, akabinde her yol Addisababa..

yusuf

Bence de çok iyi makina. Ama çok iyi bir lens alman gerekir. Ýyi bir onjektif olmassa iyi bir kamere hikaye oluyor.

Biz cide'de Yücelin canonuna Ayrýntýnýn lensini taktýk bir test yaptýk. Sonuç Yücel'in standart lensine 10 bastý. Tabii lens 2.000 uero civarýnda.

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 02, 2011, 11:29:08
Bence de çok iyi makina. Ama çok iyi bir lens alman gerekir. Ýyi bir onjektif olmassa iyi bir kamere hikaye oluyor.

Biz cide'de Yücelin canonuna Ayrýntýnýn lensini taktýk bir test yaptýk. Sonuç Yücel'in standart lensine 10 bastý. Tabii lens 2.000 uero civarýnda.

cihaz (canon 550d) 2010 baþýnda piyasaya çýkmýþ anladýðým kadarýyla,birçok yerde/forumda iyi bir lens ile takviye edilmesi tavsiye ediliyor zati,ilk etapta standart haliyle kullanýp,lens iþine ileride cukkaya göre hallenmek niyetim.