Hangi þanzýman 1.6 karbüratörlü lada nivaya uygun ?

Başlatan tugaysewgi, Eylül 20, 2020, 02:55:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tugaysewgi

Merhabalar aranýza yeni katýldým. 1990 model 1.6 karbüratörlü Nivam var. Þanzýmaný orjinal 4 ileri olduðu için hem fazla yakýyor hem de 70 80 ile giderken devirden dolayý aþýrý titreme yaratýyor. Bazý yerlerden 1.6 tofaþýn 5 ileri þanzýmanýnýn birebir uygun olduðunu okumuþtum. Acaba aranýzda deneyen var mý ? Ve ya baþka bir fikir verebilecek bir abim varsa çok sevinirim. Ýyi forumlar

babadagi

hocam burasý uzun zamandýr aktif deðil gibi, bende arada eski bilgileri okumak için giriyorum.
facebook daki niva gruplarý daha aktif, oraya bakmaný öneririm.

diff-lock86

Benim duyduðum motorun 1.6 yada 1.7 olduðunun önemi yok þanzýman uyumlu diye duymuþtum.Ama birebir kullananlar cevap yazacaktýr.
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

Lombak

farklý bi aracýnkini uydurmaya .alýþýp saðý solu kesmeye gerek yok. sýfýr orjinal þanzýmaný iþlemsiz yeterlidir. tireþim için transþaft ve yavru þanzýman eksenine dikkat edilmeli, þafttaký balans, þaft ýstavrozlarý ve takozlar kontrol edilmeli.

suat

Hocam 30 yaþýnda arac neticede, diðer arazi araçlarý gibi þaseli deðil Nivalar þasesiz,alttaki tüm baðlantýlar saca vidalý veya civatalý zamanla pas yapýp çürüyor haliyle baþlýyor oynamaya 13 yýldýr niva kullanýcýsýyým 92 model nivam var ayný sorunlar bendede vardý çürüyen yerleri tamir ettim eski parçalarý yenisiyle deðiþtim balanslarýný yaptým uzun yol yapacak hale geldi .Kýsacasý çürümüþ aðaç yaprak vermez.

suat

Tofaþ yerine lada orjinal 5 ileri taktýrýn ayný para belki daha ucuz,kesme biçme olayýna girmezsiniz.