Gösterge panelindeki iþýklar

Başlatan tevfik, Nisan 30, 2016, 04:04:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tevfik

Arkadaþlar herkese merhaba.
Benim keçi de farlarý yaktýðým zaman far lambasý ile beraber uzun, sis ve rezistans lambalarýda yanýyor aynýzamanda hararet ve benzin ibreside dibe dayanýyor farlarý kapatýnca ibreler normale dönüyor, birde sinyal verdiðimde yada sellektör yaptýðýmda ibreler sona dayanýyor.
Paneli söktüm birþey yok kablolarý kontrol ettim birþey yok düðmeleri deðiþtirdim birþey yok bazen kendilinden düzeliyor bir iki gün normal sonra yine baþlýyor.
Bazende 80km  hýzýn üstüne çýkýnca lpg devreden çýkýyor kapatýp açýyorum devreye giriyor ama bir süre sonra gene çýkýyor lpg servisine gittim biþey bulamadý, elektrikçiye gittim onlarda biþey bulamadý anlamadým gitti enson benzin döküp yakýcam o olacak.
Benzer bir sorun yaþayan kimse varmýdýr yardýmlarýnýzý rica ediyorum.

Niva67

Akla ilk gelen ihtimal; bahsi geçen alýcýlarýn, zayýf þasi almalarý. Yani; gösterge panelinde þasi zayýflýðý.

Þasi baðlantýsýnda yetersiz temas olan alýcýlar, diðer alýcýlar üzerinden þasi devrelerini telafi ederlerse,

bahsettiðiniz durum OLUÞABÝLÝR!..

Mümkünse; hatalý çalýþan alýcýlara müstakil þasi baðlantýsý yaparak tek tek deneyin.

Yeterli uzunluktaki bir kablonun bir ucuna diþi kablo baþlýðý (sülye), diðer ucuna da küçük bir kablo maþasý

takarak oluþturacaðýnýz bir ara kablo, iþinizi görür. Yalnýz bu iþlemleri yaparken, ilgili devrenin þasi ucunu

doðru belirlemelisiniz. Bir de, aracýn elektrik sistemi üzerinde çalýþýrken akünün þasi ( - ) kutup baþý kablosunu

ayýrmanýz iyi olur..