bir kap su bir kap yiyecek

Başlatan bkerti, Ocak 07, 2015, 07:56:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Herkese merhaba. Asýrý soðuk günler yaþadýðýmýz bu dönemde sokakta yaþayan hayvanlarý unutmamak adýna zeytin yaðý karýþtýrýlmýþ bir kap su ve kilosu sadece 7-8 tl olan kuru mama alýp mahallenýzde hem kýsa bir yürüyüþ yapmak hem de kalori kaybý ve soðuktan ölmek üzere olan ac hayvanlarý doyurmak için tam zamaný.

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 07, 2015, 07:56:23
Herkese merhaba. Asýrý soðuk günler yaþadýðýmýz bu dönemde sokakta yaþayan hayvanlarý unutmamak adýna zeytin yaðý karýþtýrýlmýþ bir kap su ve kilosu sadece 7-8 tl olan kuru mama alýp mahallenýzde hem kýsa bir yürüyüþ yapmak hem de kalori kaybý ve soðuktan ölmek üzere olan ac hayvanlarý doyurmak için tam zamaný.

güzel hatýrlatma...

+1

muhammedcelik1983

Ben bugun tavuk taþlýðý aldým kediler icin hem ucuz hem besleyici ve bir kapla su koydum  ;)

bkerti

Teþekkürler Harun abý. Kuru mamanýn içinde su olmadýðý için -15 lerde donma riski yok. Taþlýk gýbý içinde su bulunduran yiyecekler kýsa sürede donarak tas gýbý oluyor.  Birde o tur yiyecekleri aylýk alamazsýnýz çünkü buzdolabýnda size yer kalmaz. Her gün almak da sýkýntý. Ucuz kuru mamalarý sokak hayvanlarý seviyor. Evdeki keratalar yemiyor o ayrý :).

muhammedcelik1983

Adanada yaþadýðým için donmasýna imkan yok isyerimde dolap var ayrica tavukcu yakinimda :D sut verdim yogurt verdim yumurta hasladim yemediler yemekte seçiyorlar :D

bkerti

Abý sýz sanslýymýssýmýz. Ben dun mama kalmayýnca balýk býraktým. Dondurulmuþ gibi duruyordu bu aksam cogu. Yetýsememýs Kediler. Su ak su döktüm onlara da cozdurdum bu gece donmafan býtýrýrler umarým.

atinco

kocaali

bagajýmda bir çuval kuru mama taþýyorum; 15 kilosu 40TL, hepsiburada'dan aldým, sokak köpekleri bayýlýyor. Doðada gezerken karþýlaþtýðým köpekleri besliyorum. Eskiden bu tür gezilere çýkarken mutlaka ekmek falan alýrdýk yanýmýza.. mama hem çok pratik hem de bozulmuyor..

dokaðýmýzda yaþayan 2 tane kedi var, onlara zaten neredeyse her akþam birþeyler çýkartýyorum, bir kutum var bir aðacýn dibinde, onu mama kabý yaptým, sürekli ayný yere býrakýyorum ve her sabah tamamen boþalmýþ oluyor.

Geçenlerde karton kutu, strafor ve sudan etkilenmeyen bant ile kediler için yuva yapýmý videosu görmüþtüm, o günden beri niyetliyim bir türlü yapamadým, bugün bir tane yapýp koyacaðým ayný aðacýn dibine, bakalým mahallenin serserileri ne kadar saðlam tutacak...
No mud, no fun...

bkerti

Abi kedi evi olarak en kullanýþlý olaný iki tane çamaþýr legenini birbirine tutturup üsttekine giriþ deliði açmak oluyor. Rüzgar yaðmur geçmiyor. Ýki leðeni kývrýk kýsýmlarýndan karþýlýklý delip inþaat teli ile baðlarsan, aralarýna da soðuk silikon sýktýn mý çok korunaklý ve kolay oluyor. Sonra oturma yerlerine sýçak tutacak bir þeyler eklersen kedi olmak varmýþ denir anca :)

av.mehmet

et marketlerde tavuk kýrýntý satýlýyor. kilosu 1,5-2 TL bende bazen tavuk alýrken 3-4 kilo alýp gece çöpün yanýna býrakýyorum
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

kocaali

Alıntı yapılan: bkerti -  Ocak 08, 2015, 09:09:43
Abi kedi evi olarak en kullanýþlý olaný iki tane çamaþýr legenini birbirine tutturup üsttekine giriþ deliði açmak oluyor. Rüzgar yaðmur geçmiyor. Ýki leðeni kývrýk kýsýmlarýndan karþýlýklý delip inþaat teli ile baðlarsan, aralarýna da soðuk silikon sýktýn mý çok korunaklý ve kolay oluyor. Sonra oturma yerlerine sýçak tutacak bir þeyler eklersen kedi olmak varmýþ denir anca :)

bu daha pratik fikirmiþ, hem de yaðmur kar iþlemez.. ben onu içerden bi de yalýtým malzemesi ile kaplarým, sýcacýk olur :)

akþam pazara uðrayýp bikaç leðen alayým, gerisi kolay...

fikir için saðolasýn hocam...
No mud, no fun...

kocaali

bu kadar basitmiþ...  hem de þeffaf leðen full manzaralý :)

No mud, no fun...

bkerti

Evet abi kedilerde çok seviyor :)

NÝVACI

kedi pansiyonlarýný köpeklerin ulaþamýyacaðý yere koyun.
bu günlerde içeri  giren diþilerde tacizden korunur :D
çok aðýr kýþý olan memleketler  dýþýnda barýnma çok sorun olmaz
Bütün tüylülerde kýzýþma zamaný.
kuþ tüyü saraylarda yapsanýz o diþinin baþýný bekler yemek ikinci planda kalýr
ormanlarda sakin olan yabaniler þimdi saldýrgan olur dikkat
anladýmki meskenim yaylalar daðlar