DEBRÝYAJ ÜZERÝNE

Başlatan 06niva, Nisan 29, 2008, 12:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

ERCO

evet catalýn calýþtýðý yer ve dayalý oldu bir yuva var o yuva surte surte catalý aþýndýrýyör o da debriaj sertline neden olabiliyor
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

feyzullah

sök at çatalý kullanma direk tak çatalsýs yumuþar belki

sariyer_avci

miliði çatal körüðünün ordan içerimi koyvercez ..nasýl olcak

Liberator42

Merhaba arkadaþlar.Dün sabah iþe gitmek için arabaya bindim tam marþa basacam,boþa almak için debriyaja bastým ki pedal ölü...Bir kaç kez pomapaladým hiçbiþey olmadý öyle sallanýyor.Neyse arabayý çalýþtýrdým,biraz uðraþýnca pedalýn en dibinde kavrama gerçekleþti.Vitese takýp yürüttüm.Bir kaç kez vites deðiþtirince normale bindi.Ýþyerine gidince de kaputu açtým,hidrolik sývýsý biraz eksikti.Ýyi bundanmýþ demek diye düþündüm biraz dot4 ekledim.Pedal eski haline geldi.Ama bu gün yaylaya gittim,daðýn baþýnda yine ayný þeyi yaptý.Bu kez pompaladým bir kaç kez amakesinlikle kavrama yok.Yarým saat kadar uðraþýp zorla vitese taktým ve hiç durmadan eve kadar geldim.Çünkü giderken vites deðiþiyor ama araç durunca kesinlikle vitese geçmiyor.Sizce neden olabilir,ne yapmak gerek??

reis28

debriyaj merkezlerini kontrol edin merkezlerin tamir takýmlarýný yenileyin ve taze hidrolik koyup havasýný alýn düzelir
DURSUN USTA 05364629668

sonata007dr

Ayný durum benimde baþýma gelmiþti Debriyaj pedalý tepki vermiyordu ve giderken durdum ve durduktan sonra oldu bu olay sanki arazi vitesi kolu ortada gibiyken olan durum gibiydi ama arazi vitesini hiç kullanmamýþtým. arazi vitesleriyle biraz oynadým aracý yokuþ aþþaðý biraz ittim sonra hiç bir þey yokmuþ gibi ayný þekilde vitese geçti araç.Aradan uzun zaman geçti bir dahada böyle bir þey yapmadý.

Liberator42

Üst debriyaj merkezini deðiþtirdik.Alt tarafýnda contalarý falan  elden geçti þu anda bir sorun yok.Üst debriyaj merkezi 35 TL.Bilgilerinize sunulur.

dora

Arkadaþlar bugün daða gitmek üzere niva ya kontak bastýðým anda birþey olmadý ancak debriyaj pedalýna bastýðým zaman çýðlýk kývamýnda sesler çýktý anlamadým ne oldu yarýn sanayiye gidip baktýracaðým.Ýlk defa baþýma bu tarz bir olay geldi bakalým ne çýkacak!
Niva 1041-firefly-Atlantis

dora

Nivamýn baský balata ve mafsal bilyasý deðiþti çýðlýklar kesildi.Mafsal bilyasý orijinal çýktý þaþýrdým.Maliyet iþçilik dahil 150 tl.Þimdi canavar gibi oldu.

ERCO

mavsal bilyesi degildir o debriaj bilyesidir  ;D
www.guvenlada.com

dora

Doðru dersin erco ben yanlýþ telaffuz ettim.

Makrakanta

2006 model 26000 km de nivamdaki ilk sorunum debriyaj pedalýnýn aþýrý sertliði idi.Denizli deki Lada servisine gittim baský balata seti deðiþtirdiler Mapa set takýldý debriyaj pedalý rahatladý.Ayrýca debriyaj çatalý hafif çatlakmýþ kaynak yapmýþlar.Önden düþük hýzlarda týkýr týkýr ses geliyordu 4 tane rotil deðiþti.Motor yaðý deðiþti 10 w 40 yað kullanýldý.Yað filtresi hava filtresi deðiþti.Ön defrensiyel keçesi deðiþti.Dört teker söküldü kontrol ve temizlikten sonra herhangi bir þey deðiþmeden geri takýldý.370 tl hesap ödedim.Yeni araç alan ve ayný sorunu yaþayabilecek arkadaþlarýn bilgilenmesi amacýyla yazdým.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

ERCO

güle güle kullanýn kazasýz belasýz
www.guvenlada.com

yuxexes

ayný sorun bendede oldu önce alt merkezi deðiþtirdim böyle 1 hafta falan bindim daha sonra tekrar aynýsý oldu bu sefer üst merkezi deðiþtirdi 1 hafta falan oldu suan için problem yok ama bugun bindiðimde bir gariplik vardý sanki gen ayný þeyi yapacakmýþ gibi baský balatadan olabilirmi?

emre_ozk

Benim bir sorum olacak

Benim araç nomal konumdayken(yani aðýr devirde deðil) ramplarda durduðum zaman araç kalkmayacak gibi oluyor nerdeyse stop edecek bu sorun baský balatadanmýdýr.
Emre özkaradeniz
Ýzmit