motosiklet için MT lastik

Başlatan kocaali, Aralık 16, 2012, 11:12:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

nasýl ki MT lastiksiz 4 çeker çamurda yürümekte nazlanýyorsa, MT lastiksiz tek çeker de çamurda patinajdan öteye gidemiyor...

e çözüm olarak ben de MT'leri taktým motora... uzun araþtýrmalardan sonra Mitas'ýn E-09 serisi %20 yol, %80 off-road ayarýndaki lastiðinde karar kýldým.

artýk kýþý evde geçirmek yok :)  yaðýþ olmadýkça gezerim çamurda karda :)  kullandýkça da paylaþýrým performansý... bakalým ne kadar iþ yapacak bizim motor bu pabuçlarla...

No mud, no fun...

karakeçi67

hayýrlý olsun çok güzel görünüyor, eminim çamurda çok iþ görür lakin asfaltta ziyadesiyle dikkatli olmak lazým gibi geldi bana Allah korusun..
Murat 1972
kara keci 1991

kocaali

Alıntı yapılan: karakeçi67 -  Aralık 17, 2012, 08:51:04
hayýrlý olsun çok güzel görünüyor, eminim çamurda çok iþ görür lakin asfaltta ziyadesiyle dikkatli olmak lazým gibi geldi bana Allah korusun..

teþekkür ederim hocam saðolasýn..

asfalt konusunda çok haklýsýn, yol tutuþ normal lastiklere göre zayýf, hele de ýslak asfaltta çok tehlikeli.. neyse ki yaðýþlý havada hiç kullanmýyorum, asfaltla da iliþkim araziye ulaþana kadar, o da yavaþ yavaþ saðdan saðdan, acelem yok, rüzgarýn tadýný çýkartýyorum.. :)
No mud, no fun...

mehmet22

mehmet abi hayýrlý olsun  bol camurlar diyelim
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

engindelipinar

Hayýrlý olsun güle güle kullanýn. Lastikleri ne kadara aldýðýnýzý öðrenebilir miyim?

kocaali

Alıntı yapılan: engindelipinar -  Aralık 18, 2012, 02:36:28
Hayýrlý olsun güle güle kullanýn. Lastikleri ne kadara aldýðýnýzý öðrenebilir miyim?

teþekkür ederim.. ikisini taksitle 370TL'ye aldým..
No mud, no fun...

engindelipinar

kocaali

bugün lastikleri test etmek için daldým çamura.. hem de yapýþkan balçýk çamur...

sonuç muhteþem, o kadar rahat ilerliyor ki motor, ve etrafa o kadar çok sýçratýyor ki çamuru, bu da rahatça tahliye edebildiðinin göstergesi, keyiflendim doðrusu :)

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

mehmet22

mehmet abii   iyi camur yapmýþýn lastikler ne durumda verim nedirr yeni lastiklerinin??
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

kocaali

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Aralık 26, 2012, 10:19:39
mehmet abii   iyi camur yapmýþýn lastikler ne durumda verim nedirr yeni lastiklerinin??

sonuç gayet güzel hocam; çamuru üzerinden çok rahat tahliye ediyor, zemini eþeleyip anýnda tutunup yürüyor... tabi çamura girince saða sola gezmeler baþlýyor, mesele o esnada motoru dengede tutabilmekte :) bunu için de gerektikçe ayaklarý yere koyuyorum, botlar pantolon vs komple çamur oluyor, 4 çeker varken böyle dertlerimiz pek olmuyordu :)

özetle; memnunum þu anki durumdan.. 4 çekerle kýyasladýðýmda, çok daha düþük maliyetle gezebiliyorum, daha fazla yol yapabiliyorum, daha kýsa sürede daha çok yer görebiliyorum... kötü tarafý; her yaným açýk, toz toprak çamur hep üstümde :)  yanýma yolcu alamýyorum, bir de pek eþya taþýmaya gelmiyor, sadece öncelikli alet edevat ve biraz gýda...

motosikletin keyfi bambaþka.. ama 4 çekerin de yeri baþka.. gönlümden hala bir 4 çeker geçiyor, bu virüsten kurtuluþ yok :)
No mud, no fun...