Þambrelli lastiðin dublex(tubeless) lastiðe çevrilmesi(?)

Başlatan kavlan, Mart 17, 2012, 04:55:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kavlan

Selamlar,
Ak tekemin lastikleri þambrelli radial, her zaman gittiðim lastikçim her zaman söylediði þeyi söyleyip dublex yapalým bunlarý dedi, en sonunda iyi dedim, birini yaptý. Ama iyi mi yaptýrdým kötü mü bilemedim. Nihayetinde bu lastikler dublex (veya tubeless) yapýlmaya uygun olsaydý öyle olurdu, niye þambrelli olsun. Bu konuda fikri, bilgisi, önerisi olanlardan bir yardým bekliyorum... ???

mehmet22

benim görüþüm þambrelli en uygunudur arazide herhengi bir yanaktan sýkýþmak taþa carptýrmak gibi þöyle lastiðin aniden inmesini saðlar þambrelli lastik yanaklarý janttan ayrýlsa bile hava kacýrmayacagýndan bence en verimlisi þambrelli ben 4 lastik þabrelli kullanýyorum
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Küçük de olsa balans yapma ihtimali olabilir iç lastiksiz tekerleðin. Neticede aðýrlýðý deðiþmiþ oldu..

kavlan

saðolun, önce sevgili mehmet22, yukarýda yazdýðýn gibi birþey baþýna geldi mi, yazdýklarýn mantýklý geldi bana. Böyle bir durumun dýþýnda uzun yolda bir sakýnca doðurur mu?
ve sevgili Yevgeni, bu durumda diðer üçüne de ayný þeyi yaptýrmayý -sonrasýnda da balans ayarýný- önerir misin? Yoksa eski haline mi çevirsem?
Benim kaygým lastiðin dublex oluþundan ziyade uygun olmayan bir lastiðe bu iþlemi yaptýrmýþ olma ihtimalim...

Yevgeni

Lastiðin ve cantýn her ikisinin de tubeless cinsi olmasý gerekir. Sadece lastik deðil yani.
Bence iç lastiði takýn, aynen devam..

mehmet22

Alıntı yapılan: kavlan -  Mart 17, 2012, 06:54:43
saðolun, önce sevgili mehmet22, yukarýda yazdýðýn gibi birþey baþýna geldi mi, yazdýklarýn mantýklý geldi bana. Böyle bir durumun dýþýnda uzun yolda bir sakýnca doðurur mu?

böyle bir durum baþýma gelmedi fakat gelen var ...zaten ic lastikle þambrelle kullanýyorum sürekli
artý niva ile yüksek hýzlar denemediðimiz icin ic lastik balans olayý cok büyük rahatsýzlýk vermiyor bana
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

kavlan

saðolun, eski haliyle devam o halde. Yarýn ormandan önce ilk iþim belli oldu...

sonata007dr

Bencede samrelli olmasi daha ehven.bu arada elazigdan gecen gun 6.0 x 16 olcusunde samreli 25 tl ye aldim fiyat nasil?

Almanyalı

benim baþýma geldi þambrel olmadan kullaandým inat ettim taþa yandan bi vurduk arazide cof yanaktan havayý anýnda kacýrdý yere cöktü lastik imkan varsa þambrelli kullanmanýzý tavsiye ederim bende hazýr iki takým jant lastigim var ikisindede sambrel var daha hiç sýkýntý yaþamadým sorunsuz kullanýyorum bizim bursada 6 00 16   6.50 16 sambrell 20 lira kolay gelsin

rasta

gözünü yediðim istanbulu,bizim buralarda 30-35 tl arasý.
H.Orhun Arpad
O RH +
1971

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

bymuammer

sonata007 abim elazýðla ne gibi bir münasebetiniz var öðrenebilirmiyim :)

sonata007dr

elazýðlýyým muammer kardeþ.

ne çabuk unuttun beni yaaa
düðün davetiyelerimizi sen ayarlamýþtýn ya. geçen sanayidede karþýlatýk ya arkaya lastik taþýma aparatý yaptýrmýþtým...

bymuammer

abi özür dilerim gerçekten.... Bi hafta sonu gelince harputluyla birlikte bi gezi düzenleriz müsaitsen....

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar