Orta Asya turu

Başlatan wastiee, Ocak 10, 2011, 11:34:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

impeesa

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 14, 2011, 11:43:59
Menzil sýkýntýlý, mücadele gerçekten zorlu olunca insan kýllanýyor da kýllanýyor Umut Abi.
Umarým keyfisiz þeyler yaþamadan gidip döner bunlar..

Hepimizin dileði güle oynaya gidip - dönmeleri tabiki.
"Nivan varsa yolun var!"

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 14, 2011, 11:43:59
Menzil sýkýntýlý, mücadele gerçekten zorlu olunca insan kýllanýyor da kýllanýyor Umut Abi.
Umarým keyfisiz þeyler yaþamadan gidip döner bunlar..

beni tek teselli eden,rota üzerindeki bazý ülkelerde Nivayý baktýracak insan/servis bulunabilecek olmasý.
yine de bilinmezlikler çok,inþallah sýkýntý çýkmaz.

cenker

bir ingiliz atasözü derki; bir iþte hata olma olasýlýðý varsa, o iþte hata olur  ;)
divers do it deeper

niva07

Týbbi olarak bir hazýrlýk yapýldý mý, veya sizce lüzum var mý ? Bünyenize uygun anti-allerjik ilaç (antihistaminik), antibiyotik, aðrý kesici - ateþ düþürücü ilaç, bandaj, olasý bir yaralanma durumunda ihtiyaç duyulabilecek atel, göz damlasý, boyunluk, zehirli böcek sokmasýna karþýn kortizonlu merhem, vs.. Tabii tüm bunlarýn týp ihtisasý olan bir uzman tavsiyesiyle onaylanmasý icap eder.

impeesa

Alıntı yapılan: cenker -  Haziran 14, 2011, 12:26:35
bir ingiliz atasözü derki; bir iþte hata olma olasýlýðý varsa, o iþte hata olur  ;)

Hata olmazsa macera olmaz!  ;D
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Alıntı yapılan: niva07 -  Haziran 14, 2011, 01:15:26
Týbbi olarak bir hazýrlýk yapýldý mý, veya sizce lüzum var mý ? Bünyenize uygun anti-allerjik ilaç (antihistaminik), antibiyotik, aðrý kesici - ateþ düþürücü ilaç, bandaj, olasý bir yaralanma durumunda ihtiyaç duyulabilecek atel, göz damlasý, boyunluk, zehirli böcek sokmasýna karþýn kortizonlu merhem, vs.. Tabii tüm bunlarýn týp ihtisasý olan bir uzman tavsiyesiyle onaylanmasý icap eder.

Dün akþama kadar çalýþýp karnýmýzý doyurmak için oturduðumuzda benimde aklýma geldi sordum. Þu an için tam hazýr bir ecza dolabý yok. Ama antihistaminiðinden, potasyumpermanganatýna kadar hýzlý bir þekilde hazýrlanacak.

Hatta Dr.BAHADIR'dan tavsiyelerde alsak fena olmayacak.
Arabalara yapýlacak bakým azaldý. Þimdi sýra kiþisel hazýrlýklarda ( kendim gidecekmiþ gibi iþtahlý iþtahlý yazýyorum bende :) )
"Nivan varsa yolun var!"

mka.mka

( kendim gidecekmiþ gibi iþtahlý iþtahlý yazýyorum bende :) )
[/quote]
O benimde dikkatimi çekti dün akþam sen Keremden daha bi heyecanlýydýn :) bizde gider kumda oynarýz Umudum sen takma kafana ;)

BAHADIR

Öncelikle gidilecek rota üzerinde rastlanan ve aþýsý olan hastalýklara karþý aþý yaptýrmak gerekli. Daha sonra antibiyotik, antihistaminik, aðrý kesiciler, yüzeysel yaralanmalara karþý merhemler, güneþ kremi, yanýk kremi, gazlý bez, elastik bandaj, batticon ilk aklýma gelenler. Aklýma geldikçe eklerim diyeceðim ama en büyük yükünüzün týbbi malzeme olmasý olasýlýðýný göz önünde bulundurmam gerekli.  :)

impeesa

Baküden sonra yollar pek keyifli deðil gibi :)

http://mmt2010.tumblr.com/
"Nivan varsa yolun var!"

Yevgeni

artvýýnn

gidecek olan sevgili dostlara tek tavsiyem azerbaycanda dikkatli olun sadece ... milletten uzak dolaþýn selamete ulaþýn...
HAYDEEE...

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

Yevgeni

Umut dede, yol gerekmez emme binlerce km arazi kýrar keçiyi, kolunu kanadýný..

cenker

Alıntı yapılan: artvýýnn -  Haziran 14, 2011, 10:35:41
gidecek olan sevgili dostlara tek tavsiyem azerbaycanda dikkatli olun sadece ... milletten uzak dolaþýn selamete ulaþýn...

kerem  ;)
divers do it deeper

impeesa

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 14, 2011, 11:15:58
Umut dede, yol gerekmez emme binlerce km arazi kýrar keçiyi, kolunu kanadýný..

Yavuz dayý, o da planda var. Kerem dönünce satacak keçiyi 2 bira parasýna :)
"Nivan varsa yolun var!"