86 model niva

Başlatan ersin310, Kasım 21, 2010, 12:13:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersin310

herkese merhabalar,

uzun zamandýr forumu takip eden bir niva meraklýsýyým, yazýlarýnýzý zevkle okuyorum. sonunda benimde bir sorum var,yardýmcý olursanýz sevinirim.

almayý düþündüðüm araç 86 model, sahibi (kendi söylemine göre) zevk için aracý alarak toplamýþ. off-road görmemiþ bir araç, tüm vitesleri çalýþýr durumda. sonradan yeni nivalarýn 5vitesli þanzýmanýný getirtmiþ,üzerinde ebadýný tam bilmediðim marshal A/T marka lastikler var. daha önceden 1.7i modelini kullanmýstým,cok da yabancý deðilim nivaya ama sonucta 86 model ve karbüratorlu. sizce model olarak eski olmasý çok baþýmý aðrýtýrmý, yani parçalar yenilenmiþ olsa bile gene de rutin sorunlar yaþar mýyým? son olarak 5. viteste 3000d/d de yaklaþýk olarak ulaþýlan hýzý söylerseniz sevinirim. þimdiden teþekkür ederim..

impeesa

Merhabalar ve hoþ geldin.

Yaþý  gereði ufak tefekte olsa sorunlarla karþýlaþabilirsin, çeyrek asýrlýk sonuçta. Aracý bir Niva ustasýna göstermende fayda olduðu kanýsýndayým. Motor, þanzýman ve taban sacý çok önemli. Kaporta boya elektrik aksamý v.b. sonradan halledilebilecek þeyler. Ýmkan varsa üst modelleri tercih edin derim. Benim çekiþle ilgili bir sýkýntým olduðu için 3000 d/d sorunuzu cevaplayamýyorum.
"Nivan varsa yolun var!"

balýkcý

90 öncesi diferansiyeller 10 43 eger degismediyse difransiyel 3000 devirde 85 km falan hýz yapar motor iyýyse bana gore karbüratörlu avantajlý arýza olayý pek yok senordü bilmem neydi gibi