ERCÝYES DAÐI TIRMANIÞI

Başlatan MOUNTAINBIKER, Haziran 30, 2010, 07:00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Cenker ile konuþtum demin. Araþtýrmýþ, bizim enjektörlü haytalarýn üst sýnýrý 3200 m. imiþ. Sanýrým satýldýðý ülkedeki en yüksek rakýmlý yol göz önüne alýnarak ayarlarý yapýlýyormuþ.
Detaylý açýklamayý daha sonra kendisi yapacaktýr..

Harun

Çelik Motor'a,olmadý Ruslara soralým,bi þekilde çýkalým þu Erciyes'e ;D

Yevgeni

Alıntı yapılan: Karadeniz Otoyolu -  Aralık 20, 2010, 10:32:04
Anzer'den Ýspir tarafýna gitmek için geçilmesi gereken sözkonusu geçit burasý arkadaþlar. 3030m. KMZ dosyasýnýda gönderecektim ama yüklemek için yer bulamadým..

Aynen burasý..

impeesa

rarlayarak koyabilirsin Oðuzcan ?
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

þimdi 2400 m mi üst sýnýr, 3200 m ? Karadeniz Otoyolu daha iyi bilecektir Rizenin, Ardahanýn, Artvinin Köylerinde yaþayýp Niva kullananlar var sýkýntý yaþamalarý bir kenara ECU larýn ayar gerektirdiðinden bihaber mutlu mesut yaþýyorlar sanýrým ?
"Nivan varsa yolun var!"

yusuf

Yevgeni  ustanýn itirazý üzerine kayýtlar yeniden gözden geçirildi.

25,600 nokta kaydý yaptýklarý ve bu irtifada 1'45''  durduklarý için gözden kaçmýþ.

Kesin sonuçu açýklýyorum. 3,026 m

Rotanýn bu kýsmýný gpx olarak eke koydum. Masa üstüne kaydedin. GE yi açýn içine sürükleyin.

yusuf

Alıntı yapılan: hakanbusa -  Aralık 20, 2010, 08:22:00
Yusuf abi rakýmdan dolayý motoru yemeyelim de, ben her zaman yanýndayým. ALLAH izin verirse, Sen nereye biz oraya.

Bak yevgeni tamamen yememiþ. 

Belki de çaylak'ýn motorununu yarý ömrü gitti. bilemiyoruz.

Biz bilimsel önlemler alýpta çýkalým.

Yevgeni

Açtýracaksýnýz bana motor üst kapaðýný he.
Bir ara bir bahane icat edip baktýrayým içimiz rahat etsin..

Harun

kullanma kýlavuzuna neden yazmazlar ki böyle bir uyarýyý ???

hem þöyle arazi böyle arazi aracý diye övüyorlar kýlavuzda hem de böyle bir bilgiyi atlýyorlar.

suat

Elazýð dan 3 niva dahil edeermisinz.???
Harputlu
ByMuammer
Kadir29

burakbudak

Birde böyle bir bilgi var.

http://www.seatclubworld.com/archive/index.php/t-4845.html

En kralý Lada Niva 1.7i gerisi hikaye :D

Togliatti'deki Lada fabrikasýnýn dünyanýn en büyük otomobil fabrikasý olduðunu (kapladýðý alan itibariyle),

Ürün gamýndaki tüm farklý modellerin ayný fabrikada yapýldýðýný,

Yunanistan, Ekvator, Uruguay ve Mýsýr'da, Rusya'dan gelen parçalarla Niva üretildiðini (montaj sanayi),

1998'de paraþütle Kuzey Kutbu civarýna býrakýlan bir Niva Marsh'ýn, Kuzey Kutbu'na ulaþan ilk yol aracý olduðunu,

2000 yýlýnda modifiyesiz standart bir Niva Marsh'ýn, bir araþtýrma istasyonundan hareketle ortalama -30 derecede 114 km yol teperek kutuba ulaþtýðýný,

Niva'nýn dünya üzerindeki 5 kýtada da yürüyen tek araç olduðunu,

Niva'nýn, 1998'de Everest'in ana kampýna, yani 5.200 metreye týrmanan ilk araç olduðunu,

1999'da 3 Niva'nýn Himalaya'lardaki Tibet Platosu'na yani 5.726 metreye týrmanarak önceki rekoru kýrdýðýný,

En yükseðe týrmanma rekorunun 2005'te özel hazýrlanan bir VW Tuareg tarafýndan 6.080 metre ile geçildiðini,

80'lerde; Cezayir Off-Road Rallisi, Summit (Zirve) Rallisi, Tunus Rallisi, Ýspanya Baja, Paris 24, Cameroon Rallisi, Macaristan Baja, Macaristan Raid Rallisi, 1.si, 3 kez Avustralya Off Road Þampiyonasý 1.si, Avustralya Wynn Safari 1, 2 ve 3.cüsü, Firawun Rallisi 1, 2 ve 3.cüsü olduðunu,
alýntýdýr

Paris-Dakar müsabakasýnda bir çok derece aldýðýný; 1981'de genel klasmanda 3., 1982 ve 83'te genel klasmanda 2., 1986'da 4. olarak podyumu kaçýrdýðýný,

Niva'nýn 90'larýn ortasýna kadar Dakar'da yarýþtýðýný,

Avrupa ve Güney Amerika'daki muhtelif 4x4 müsabakalarýnda derece yaptýðýný,

yusuf

HB bak ne diyolar ?  Yanlýz kalacaðýz bu gidiþle

kfy
23.Mayýs.2010, 21:28
defender harici genelde hiç bir offroad araç sahibi grubunda yapýlý niva istemez

yusuf

Alıntı yapılan: babacandar -  Aralık 17, 2010, 12:52:50
1. Yusuf
2. Burak
3. Hakanbusa
4. Ekrem
5. Ayrýntý
6. Yevgeni & Harun
7. Murat Çakýcý
8. Farmacc
9. Emre Göktepe
10.(Allah kýsmet ederde o günlere ulaþýrsak)-Babacandar+Neron Cano+Saygýsýz Musti 
11.Harputlu
12.ByMuammer
13.Kadir29

Yevgeni

Alıntı yapılan: burakbudak -  Aralık 20, 2010, 12:55:02
Birde böyle bir bilgi var.

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=2406.0

Bunu ben yazdým bizim foruma, haytalar bizden araklamýþ bilgiyi Burak Abi..

Yevgeni

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 20, 2010, 12:59:16
HB bak ne diyolar ?  Yanlýz kalacaðýz bu gidiþle

kfy
23.Mayýs.2010, 21:28
defender harici genelde hiç bir offroad araç sahibi grubunda yapýlý niva istemez

Abi bu alýntý nereden?