ENJEKSÝYONLUMU KARBÜRATÖRLÜMÜ

Başlatan Atdaðý, Mart 12, 2010, 07:18:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Atdaðý

LADA NÝVALARDA Karbüratörlü ve enjeksiyonlu motrlar hakkýnda bilgi ve tecrübelerinizi artý ve eksilerinizi paylaþýrsanýz seviniriz.(Arkadaþlarýmýz yanlýþ makinaya para verip servis gezmesinler).

Atdaðý

Arkadaþlarýmýz yanlýþ makinaya para pasmasýnlar...

kaneruslu

karbratörün dezavantajlarý enjektör sisteminin bulunuþuna neden olmuþtur , kýsacasý herzaman enjektörlü sistem.

dora

Peki ustacým hangisinin tamiri daha kolay.
Niva 1041-firefly-Atlantis

kaneruslu

Enjeksiyonlu araçlarda tamir olmadýðý için yani bozuksa sök tak ,haliyle daha kolay

dora

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Mart 16, 2010, 04:50:00
Enjeksiyonlu araçlarda tamir olmadýðý için yani bozuksa sök tak ,haliyle daha kolay

Teþekkürler.
Niva 1041-firefly-Atlantis

bkurum74

cevap süper olmuþ:)
zaten günümüzün arabalarýnda oluþan arýzalarda servisler neredeyse kiþisel eþyalarýnýzý alýn koltuklar hariç arabanýn komple deðiþmesi gerekiyor diyecek duruma geldiler... tamir fikri kaybolmaya yüz tuttu...

Yevgeni

Ben çaylak öncesi kullandýðým karbüratörlü 1700'de de tamir yerine parça deðiþtirmeyi tercih ediyordum.
Bence avantajý öncelikle parça garantisi olmasý, ayrýca tamir edilen aparatýn bir þekilde yine arýzaya meyilli olabileceði düþüncesi idi.

Son zamanlarda uðradýðým servisi de sayarsak 2 servise devam ediyorum. Bildiðim üzere de bu ikisi Ýstanbul içinde kalan yegane Lada servisleri, diðerleri býraktýlar, býrakmaya çalýþýyorlar.

Bu güne kadar parçacýdan parça almadým. Israrla servise ulaþan Çelik Motor parçalarýnýn takýlmasýndan yanayým. Ha Çelik Motor'un parçasýna güvenmiyor muyuz usta ile hemfikir olarak? O vakit ustanýn tercihi doðrultusunda saðlam parça takýyoruz ki, onu da ben gidip almýyorum, usta araþtýrýp buluyor.

Lada deðil de Audi sahibi olsaydým, yine ayný þekilde olurdu. Zaten Audi iþletecek kadar param varsa sorun yok, param yoksa niye Audi sahibi olayým?

Parça deðiþimimin mantýðý firmanýn garanti prosedürleri gereði. Tamir etmeye kalktýðýnda firma doðal olarak sorumluluðu kabul etmeyebilir ki, tamiri yapan kendi servisi olsa durum bu..

kaneruslu

Alıntı yapılan: bkurum74 -  Mart 17, 2010, 10:51:58
cevap süper olmuþ:)
zaten günümüzün arabalarýnda oluþan arýzalarda servisler neredeyse kiþisel eþyalarýnýzý alýn koltuklar hariç arabanýn komple deðiþmesi gerekiyor diyecek duruma geldiler... tamir fikri kaybolmaya yüz tuttu...

Buna istinaden de aslýnda sizin bütçeniz korunuyor , sensörler aþýnan parçalar olmadýðý için bozulma aralýklarý çok uzun.Fabrikalar elektronik olduðundan ve  kapalý kutu parçalar yaptýðýndan istesenizde zaten tamir malesef olmuyor dediðiniz gibi tamircilik artýk bitiyor.

bkurum74

doðru tabii ben zaten þahsen tamir edilen parçadan korkuyorum, hep yine bozulur sanýyorum... veee bazý parçalar zaten tamir olamýyor. buradaki arkadaþlar çok þanslýlar çünkü aramýzda ustalar ve konuya hakim baþka arkadaþlar var.
bakýn size diðer tür forumlardan bir farkýnýzý da söyleyeyim; diðer forumlarýn çoðunda söz konusu araçlar sadece hýz kapasiteleri yönünden deðerlendirildiðinden hep bir geçtim-geçildim ya da ben geçerim yok o geçer konulu tartýþmadýr sürer gider:) hiç kimsenin kullandýðý aracýn negatif bir yönünü kabul ettiðine de rastlayamazsýnýz... burada herkes rasyonel davranýyor ve aracýn her türlü olumsuz yanýný da kabul ediyor ki bu durum çok gerçekçi bir ortam oluþturuyor. hiç küfürlü mesaj olmadýðý gibi herkes birbirine azami saygýyý gösteriyor...
yani bence süper, bakýn daha bi nivam yok ama yine de burada yazýlanlarý keyifle okuyorum çünkü bilgi içeriyor...

Atdaðý

Artýk ustalarýmýz SAMÝMÝYETLE kaç model almamýz gerektigini artý ve eksileriyle bildirirlerse seviniriz[çünkü nývada karar kýlamadan tipo aldým].

Yevgeni

Forumun bilimum konusu altýnda soran herkes için aþaðý yukarý ayný yanýt mevcut.
Mümkün mertebe alabildiðiniz en geç aracý alýn diye..

Atdaðý

bymuammer

:) abi çok güldüm harikasýn...

kizzuwatna

Yaa arkadaþlar madem enjeksiyonlu motorlar bu kadar iyi neden yarýþ arabalarýnýn hepsi karbratörlü?? bu sorunun cevabýný verin bakalým:)