ISTRANCA DAÐLARI / EKSPEDÝSYON

Başlatan Yevgeni, Ekim 02, 2007, 06:41:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Istranca Ekspedisyonu konusu teknik bir problem sonucunda uçtu.

1 ay önceki "backup" ile tüm forumu tekrar baþka bir isimle kurmak akabinde oradaki bilgilerden yararlanarak konuyu canlandýrmak olasý ama riskli bir hamle olduðundan kelli açýkçasý pek tercih etmedik.

Ýþ bu açýklamanýn akabinde konuyu kýsa bir özet geçerek tekrar oluþturmak daha mantýklý geldi.

Yaz baþýnda planlayýp gerçekleþtiremediðimiz geziyi Gezenbilir tayfasýndan 5 aracýn da katýlýmýyla Yusuf Özbek 29-30 Eylül'de gerçekleþtirdi. Hava her ne kadar kuru olsa da yer yer zorlu parkurlar denemiþler. Dönüþte yaþanan bir takým aksiliklere raðmen ziyadesiyle keyifli bir ekspedisyon olmuþ.

Gezi notlarýný, rotasýný ve resimleri Yusuf Abi ekleyecektir. Ben daha önce gönderdiði bir detay fotoðraf ile baþlatmýþ olayým. Geziden sorunsuz çýkan Niva'nýn çamurla imtihaný, evet..

ERCO

alahh bu kadar camurlanacakmi bizim arabalar da
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

Sapanca'dan bahsediyosan Erco, çamurlanýr eðer yol dýþýna çýkarsan. Yol dýþýna çýkmazsan da çamur olabilir tabi. Ama yýkanýr..

ERCO

yýkanýrsa mesele yok nasýl kýyacaz bakalým  ;D ;D ;D
www.guvenlada.com

yusuf

Istranca keþif gezisi notlarý 1.gün.

Not: Bu yazýda kullanýlan tüm fotoðraflar Hakan Ural'a aittir.

Beþ arabalýk  (Mustafa + Suat / Cheroki,  Serkan + Hakan / Range rover,  Recep + Ömer / Land crusier, Orkun / jc 6 ve ben / Niva) yeni tanýþtýðým ve þu anda bile "süper" diyebildiðim bir ekiple yola çýktýk. Ýlk hedef   "terkos gölü" idi. Kemerburgaz > Iþýklar > Ýhsaniye > Tayakadýn yolunu izleyip Yoðun bir sis altýnda  Durusuy'a geldik. (34 Km).

Amaç Tekos gölü ile deniz arasýndaki 25 km lik yolu yapmaktý. Yasakmýþ. Ýzin alamadýk. Baþkan izin verse bile ÝSKÝ kesinlikle sokmuyormuþ

Rotayý Çilingoz'a çevirdik.  Durusu > Kalfa köyü arasý 35 km asfalt yapýnca sýkýldýk araziden gidelim önerisiyle Kalfa köyünden 1,7  km sonra sola araziye çýktýk. Bu çýkýþtan 800 mt sonra bir çamur var. Bunu geçip tepelere týrmandýk ama bir baðlantý yolu bulamayýp geri döndük. Bence bir kez daha denemeye gerek olmayan bir parkur.Ama çamuru çok eðlenceli. Uzun yolda kýsa bir mola vermek gibi birþey.

Kalfa köyü ile Çilingoz arasý 45 km. Aþaðýdaki haritada sarý iz üzerine kýrmýzý oklar asfalt, sarý noktalý izler toprak yolu götermektedir.

Çilingoz, Kaynaklar deresinin Karadanizle buluþtuðu bir noktada. Kamp için uygun bir yer. Aslýnda Çilingoz Kastro arasýnda sahile yakýn giden 15 km lik binek arabalarýnýn gidebileceði geniþ bir toprak yol var ama biz dað yollarýna saptýk. (giriþ koordinatlarý N41 31 46.2 E28 11 24.5) Bol dereleri olan 28 km lik zevkli bir yol.

Binkýlýç'da benzin var ama gaz yok. Bu nedenle asfattan (28 km) Saray'a gittik. Oradanda kamp yeri Kastro'ya. (27 km)

taiga

Aþaðýdaki fotolar Gezenbilir forumundan...

http://www.gezenbilir.com/index.php/topic,8725.40.html

Diðer tüm fotolar üstteki gezenbilir linkinde... ;D

babacandar

Arkadaþlar,
Kastro benim 25 senedir gittiðim harika bir yerdir.Kýþýn muhteþem olur derede sazaný kefalý boldur.Hiç unutmam dalgalý bir gecenin ardýndan denizden dereye geçen sersemlemiþ çinakoplarý bir dal parçasýyla toplayýp kahvaltýda bile çinekop ziyafeti çekmiþtik...
Umarým eðlenmiþsinizdir..

ERCO

www.guvenlada.com

yusuf

babacandar

bu senede niyetin var mý? Benim aklým oralarda kaldý da!

hural

Ekipte bir düzenleme !  yaparak tekrar gideriz sanýrým Yusuf abi.

yusuf

hural

"Ekip"  demek, sonuna kadar demek ya, ayný hedefe kitlenip, ayný lezzetin peþinde olmak demek ya...
O bakýmdan.

Yevgeni

O ekibe aynen kaynak oluyorum daimi co-pilot Erdem ve Niva ile..

yusuf

hural bey

bu güzel görüntüyü yakalayan abi sen misin ?