yine titreþim ...

Başlatan avci_kerem, Aralık 11, 2009, 04:45:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avci_kerem

araç 100 km hýzdan sonraaa titriyor .. takviyeyi boþa alýp 3 e taktýðýmda aracýn tüm gövdesi titriyor .. þafttan olmadýðýný anladýk .. arazi kulaklarýnada saç kaplattým .. arazinin balansýnýda aldýk .. acaba sorun nerde ??
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

Yevgeni

Standart sürekli 4 çeker sorunu.
Balansa da bir baktýr. Diðer kronik sorun aktarma ama neresi?

emre_ozk

100' den sonra benim araçta titriyor ama benim oklardan kaynaklanýyor ok144lerede balans yapýlmýyormuþ yapýlsada tutmazmýþ doðrumudur.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Beton gibi lastik olduðu için balans hak getire, doðru olabilir.
4 yýl (standart ve offset cantta) 96 1700'de ve 2008'de kullandým, sýkýntý vermedi lakin. Titreme mitreme yaþatmadý söz konusu beton..

avci_kerem

anladýnýz dimi ?? araçýn arazi vitesi boþta .. yani orda konumdaa .. ve 3 e takýyorum sadece trans saft dönüyor .. balans derken anlamadým ???

Yevgeni

Lastik balansý, bir ihtimal..

avci_kerem

abi araba yürümüyorken titriyor .. durduðu yerde .. onu halletmek lazýmki 100 den sonra titremesin .. onu bulamýyorum bende

Yevgeni

Rölantide sallar (titrer) bazen de seninki tahammül ötesi anladýðým üzere..

avci_kerem

yok abi .. þöyle anlatým .. takviye vitesi varya en gerideki .. onu orta konuma alýnca ve ana sanzýmaný 3 e takýnca .. debriyajdan ayaðini çekip gaza yukleniyorsun .. araç gitmiyor ama .. 2 sanzýmanda hýzlý bi þekildee çaliþiyor .. þaftlara kadar tüm diþliler dönüyor .. hatta bi konu vardý .. kýþýn sanzýmanlarý ýsýtmak için bu yöntemi kullanýyorlarmýþ .. 

Yevgeni

Bir deneyip bakayým, bahsettiðin gibi tepki verecek mi..

avci_kerem

bi dene bakalým .. vites 3 arazi boþda .. ama senin aracýn yeni .. tahmin etmiyorum .. galiba trans saft eskidi bizim ..

ssbman

Bu þanzýman difransiyel ýsýtma yöntemini bilmiyorum güzel oldu . Çok soðuk günlerde yapýlabilir . Teþekkürler

Ama soruna fikir yürütemiyorum üzgünüm .

diff-lock86

Dediðidiniz gibi araç hareket etmiyorken titreþim yapýyorsa trans þaft olsa gerek yada o anda dönen çalýþan hangi aksam varsa ama hangisi iþte  ;D sorunuzda bu zaten sanýrým doðru anlamýþým. :)
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

avci_kerem

USTALARA SORUM ??.. HANÝ ARAZÝNÝN BALANSINI ALMAK ÝÇÝN 80KM HIZ YAPIP VÝDALARI SIKIYORDUK YAA .. ACABA BU YÖNTEMÝ UYGULAYIP BALANSLAMA YAPSAK TUTMAZMI ?? SONUÇTAA TRANS SAFTI ÝSTEDÝÐÝMÝZ KM HIZLA DÖNDÜREBÝLÝYORUZ .. VÝTES SEÇÝMÝYLEE ?? USTALAR BÝ YARDIM ETSÝN  ... GEREKSÝZ BÝ KONU OLDUÐUNU DÜÞÜNMÜYORUM .. SAYGILAR