KIYIKÖY > ÝÐNEADA 2009 EYLÜL SONU

Başlatan yusuf, Ağustos 07, 2009, 04:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

reis28

bizim makinada yetiþir ozamana bir aksilik olmazsa saglam girmek lazým etaba zaman kaybýný en aza indirip sürekli yol almak gerekli cok keyifli bir etap olur ama pilotlarýn ve cog pilotlarýn geziden önce form tutmalarý saglam dinlenik olmalarý önemli eksik ekipmanlý aracla kesinlikle girilmemeli
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

GE den görebildiðim tüm ara yollarý çýkarttým. (YEÞÝL ÝZLER) Kýrmýzý iz benim 30 eylül 2007 yaptýðým yol.

Burada çözüm bulmamýz gereken bir sorunumuz olacak. Geçen gezide kýrmýzý izden yeþil ize geçmeyi baþaramamýþtýk. (alttaki harita) Gerçi o zaman oradan yol geçtiðini bilmiyorduk ama, o noktadan batýya doðru gitmemiz gerektiðini biliyorduk. Bir türlü ara yol bulamadýk. Çýktýk asfalta. Sonrasýnýn espirisi kalmadý. Hava karardý döndük geriye.

Su anda GE ye bakýyorum gerçekten yol yok.

Bu gezide mutlaka kýrmýzýdan yeþile bir geçiþ bulmamýz gerekli.

ya kamp yeri ile yol gir arasndaki 1.9 km mesafeyi ite-kaka kumsaldan gideceðiz.

ya da kýrmýzý ile yeþil yol arasýný aðaçlarýn arasýndan geçeceðiz. (250 --  400 metre arasý)

yusuf

Gelelim mesafelere

Sinefekt > Kýyýköy arasý 160 km En az 3.5 saat

Kýyýköy > kamp yeri arasý  yaklaþýk 40 km. (süreyi bilemeyiz)

Kamp yeri > Ýðneada arasý  yaklaþýk  30 km

babacandar

Yusuf Abey,

Eylül sonu diyon da bizi býrakýyon mu buralarda .. Cano'nun oðlanýn fazlalýðýný alacaz ucundan acýk.. 26 Eylül Ctsi þunu bir hafta sonrasýna alamýyoz mu acep?

yusuf

Makrakanta

Ýstanbul daki ekip için süper bir gezi olacak yine.
Yusuf abi GE yi açýp rotanýzý inceliyorum.Daha iyi konsantre olabilmem için rotanýn GE görüntüsünü koyabilirmisiniz.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

yusuf

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

colins

Ýðneadanýn bendeki yeri farklý olduðundanmýdýr bilinmez bir an önce tarih gelsede gitsek, her zaman gittiðim yer ama bu seferki çekiciliði çookkk.

Harun

bu ayki nat.geo dergisinde Ýðneada'ya dair,þehir hayatýndan çoluðu çocuðu kapýp kaçarak oraya yerleþen birinin kaleminden çok kapsamlý bir yazý okudum.
okumanýzý tavsiye ederim...

taiga

Yazýyý bende okuduydum, açýkçasý çok beðendim...

yusuf

Cuma akþam Reis'in orada toplanýp yola çýkalým. Kýyýköy'e kadar olan 3,5 saatlik  yolu gece alalým. Bu bize yarým günden fazla kazandýrýr.

burakbudak

colins