NEDEN NÝVA ALIYORUZ > SONRA SATIYORUZ ?

Başlatan yusuf, Mart 30, 2009, 09:00:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mudanyalý

Alıntı yapılan: seko -  Mart 31, 2009, 11:48:56
dursun abi ne zaman baþlýyorsun
samuyu modifiyeye...

bende çok merak ediyorum kardeþim...
Dursun Reis, mevcut haliyle bi foto eklesende merakýmýzý alsa... ;D
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

seko

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Mart 31, 2009, 11:55:44
bende çok merak ediyorum kardeþim...
Dursun Reis, mevcut haliyle bi foto eklesende merakýmýzý alsa... ;D

forever samu fan  ;D ;D ;D

vallahi bende merak ettim
kaç model.
sj 410 mu
sj 413 mü..

ancinsaný merak ediyorum yani..

reis28

arkadaþlar meraklarýnýzda haklýsýnýz samu 410 daha inanýn fotosunu cekmedim ama en kýsa zamanda cekerim fakat sitemizde bilgi kirliligi ve kafa karýþtýrýcý olacagýndan sadece linkini veririm konuyu genel bir siteden taki edersiniz cok güzel olacak cok þimdiden projelerini ele gecirdim hemide yurt dýþýndan saglamkaynaklardan saglam teknik bilgiler altým türkiyede tek olacak
DURSUN USTA 05364629668

Mudanyalý

Alıntı yapılan: reis28 -  Nisan 01, 2009, 12:04:37
arkadaþlar meraklarýnýzda haklýsýnýz samu 410 daha inanýn fotosunu cekmedim ama en kýsa zamanda cekerim fakat sitemizde bilgi kirliligi ve kafa karýþtýrýcý olacagýndan sadece linkini veririm konuyu genel bir siteden taki edersiniz cok güzel olacak cok þimdiden projelerini ele gecirdim hemide yurt dýþýndan saglamkaynaklardan saglam teknik bilgiler altým türkiyede tek olacak

hayýrlýsý olsun Reis...Allah gönlüne göre versin..
Yol dediðin doðru vara,

seko

allah kolaylýk versin ...

mutalaka takip edeceðiz.

seko

arazi aracýnda ...

ben,bunu offroad aracý veya ekspedisyon aracý olarak ayýrmýyorum .
çünkü çizdiðim rotayý sununa kadar geçmek istiyorum...

þunlar önemli....

aracýn en alt noktasý olan diflerin yerden yüksekliði.
uygun lastik ..

bunlar yoksa ejderha olsa nafile....

Yevgeni

Kafa beton olduðundan kelli yukarýda yanlýþ yazmýþým. Þimdi sabah ayýk kafayla farkettim.
Trail deðil "Trial".
2 haftadýr (haftasonlarý dahil) ya hiç eve gidemiyorum ya da 12-02 civarý evde oluyorum, beyin hoþaf oldu haliyle..

Yevgeni

Garaj bölümünde yeni bir baþlýk açarsýn Suzi için.
Aþama aþama gösterirsin üzerindeki oynamalarý, sonuç olarak Suzi de olsa Niva da olsa burada yaþar þahane.

Bilgi kirliliði olmaz öte yandan, nereden çýkardýn bunu?

dora

Severek aldým ve benimle ölür herhalde!
Niva 1041-firefly-Atlantis

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 01, 2009, 07:55:53
Garaj bölümünde yeni bir baþlýk açarsýn Suzi için.
Aþama aþama gösterirsin üzerindeki oynamalarý, sonuç olarak Suzi de olsa Niva da olsa burada yaþar þahane.

Bilgi kirliliði olmaz öte yandan, nereden çýkardýn bunu?

yavuz tþkler hani insanlarýn kafasý karýþmasýn burasý nivaya has bir site tabiki isterim bilgimi burda paylaþamayý seveseve nivanýn bende yeri bir baþka türkiyede ilk nivayý kulanalardan biriyim ben garaj bölümünde suzi için bir baþlýk acýcam bu gün suziye lastik buldum traktör ön lastikleri hep 16  canttý ben750/15 ini buldum özka lastikte mutluyum
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Özka'nýn o lastiði enteresan. CJ'lerde gördüm.
Faruk'ta ve Fin abi'de (Jurki) var sanýrsam.

Asýl merak ettiðim Suziler (yani SJ'ler) bit kadar motorla o lastikleri nasýl çeviriyor?

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 01, 2009, 11:22:07
Özka'nýn o lastiði enteresan. CJ'lerde gördüm.
Faruk'ta ve Fin abi'de (Jurki) var sanýrsam.

Asýl merak ettiðim Suziler (yani SJ'ler) bit kadar motorla o lastikleri nasýl çeviriyor?

bu yavuz cavuþ desen bildigin traktör lastigi fakat yurdumuzda petlasýn 16 canta göre ürettiginden baþka yok özka lastik yetkilisiyle görüþtüm þimdi bu proþe üretim aþamasýndaymýþ bu lastigin 15 canta göre olanýný üretecekler samunun þanzýman ve diþli oranlarý mütiþ baþarýlý bu konuda akaslarý kovan içi ve kalýnlýklarý bizim nivalarýnkinin iki katýndan fazla mütiþ direncli keza arazi þanzýmanlarýda öyle belki arazi þanzýman içinde bir diþli takýmý var onu degiþtire bilirim
DURSUN USTA 05364629668

Mudanyalý

Alıntı yapılan: reis28 -  Nisan 01, 2009, 12:02:38
bu yavuz cavuþ desen bildigin traktör lastigi fakat yurdumuzda petlasýn 16 canta göre ürettiginden baþka yok özka lastik yetkilisiyle görüþtüm þimdi bu proþe üretim aþamasýndaymýþ bu lastigin 15 canta göre olanýný üretecekler samunun þanzýman ve diþli oranlarý mütiþ baþarýlý bu konuda akaslarý kovan içi ve kalýnlýklarý bizim nivalarýnkinin iki katýndan fazla mütiþ direncli keza arazi þanzýmanlarýda öyle belki arazi þanzýman içinde bir diþli takýmý var onu degiþtire bilirim

selam Reis...
benim samu'da 16'' OK 144 var,her þartta hiç yorulmadan çevirebiliyor..
15'' çavuþ desen olayýna çok sevindim..benim aradýðým zaman bu ölçülerde imal edilmiyordu..Olmazsa,orjinal 15'' jantlarýma da bunlardan takarým...Hey be ne günlere kaldýk..Koca OK'lar 4 mevsim muamalesi görecek.. ;D ;D
Yol dediðin doðru vara,

yusuf

Niva sahibi olmanýn önemli avantajlarýndan biri de,

otoyolun týkanmasýnda ya da þehir içinde kavþaklarda çiçek, tlf þarj çýhazý vs satan hiç bir satýcý yanýnýza yanaþmaz.

Rahat edersiniz.

bymuammer

abi benimde son günlerde kim görüyorsa abi bunu bi boyat bide çelik cant at 10 numara bi görünüm olur çok güzel aracýn diyorlar :D biþey deðil nazar verecekler.