SÝVAS ve Çevresi

Başlatan kokteknik, Kasım 01, 2008, 01:47:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

balýkcý

abi muarat güründe benim misafirim ol ben mrk deyim telim 0505 4335614 adým hasan

bymuammer

Alıntı yapılan: balýkcý -  Ocak 27, 2009, 10:13:18
abi muarat güründe benim misafirim ol ben mrk deyim telim 0505 4335614 adým hasan

abi çok teþekkür ederim. zaten gelince 2 gün felan kalacam. kalacak yerimiz felan fazlasýyla var sivasta abi. gündüz biraz takýlýrýz nasip olursa abi. þu sivasýn daðlarýna bi göz atarýz beraber :)

pasalý

arkadaslar bende zaralýyým ama.istanbuldan zara 1000 km nývayla çekýlmez ben heryaz gelýrým insallah tanýsýrýz

Yücel

muratcýðým yazýn oralara düþeceðim arayacaðým haberin olsun

av.mehmet

Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

hasandivriði

sýzýr gerçekten çok güzel  yerdir 2 kez  gelmiþtim . bir kez daha gidip 1 gün de kalmayý düþünüyorum

Maestro

Alıntı yapılan: hasandivriði -  Mayıs 30, 2014, 10:53:16
sýzýr gerçekten çok güzel  yerdir 2 kez  gelmiþtim . bir kez daha gidip 1 gün de kalmayý düþünüyorum

internetten merak edip baktým..  görülmesi gereken bir yer..

av.mehmet

Hanýmýn memleketi,gerçekten çok güzel yerler

Maestro

Çocukken bayramlarda memlekete giderdik..

Sadece Bayramlarda bindiðim  eski 302 Otobüslerde yolculuk yapmak muhteþemdi.. Geçtigim yerlerdeki  Çam ormanlarýný , uçsuz bucaksýz tütün tarlalarýný  büyük    bir merak ile gözlerimi kýrpmaksýzýn seyrederdim..  Memleketimin sýnýrýna yaklaþtýðýmýzda Kertil denilen bölgeden aþaðý inerken uzaktan kasabamýzý görmek muhteþem bir duyguydu.. Rahmetli Anneannemin Kuzu kuyruðu yaðý eksik olmayan  kahvaltý sofrasý.. Rahmetlik Babaannemin eli belinde süt kazanýný karýþtýrmasý.. bunlarý ömrümün sonuna kadar unutamam.. ve unutamadýðým bir çok hatýram daha ..  artýk Memlekette akraba kalmamýþ.. kalanlarda 5-10 senede bir belki karþýlaþtýðýmýz uzaktan akrabalar.. artýk oralara gitmek için bir bahanemiz kalmamýþ..  birde anlatýlmasý iç yaralayan hatýralar kalmýþ'ki.. 

beni iki kadeh raký kendime getirir ancak.. üzerinede  bir bardak cila... ulan nereden aklýma gelir.. nereden gelir..

illaki kapanacak o son perde.. illaki kapanacak.. 
vuracaksýn kendini yine daðlara..
kaçacaksýn illaki.. kaçacaksýn..
Kalbin çarpacak illaki.. göðsünden taþacak..
illaki aðlayacaksýn..kimseler görmeyecek..
ve illaki  ..illaki
bilmeden adayacaksýn baþka hayatlara kendini..
ve illaki.. farkýna varacaksýn..
illaki..
zamaný geldiðinde..

shadowturks

av.mehmet

Küçüklüðünün geçtiði yerlerde zaman durmuþ,sanki gittiðin zaman herþey býraktýðýn gibi olacak sanýrsýn. Ama ne sen çocuksundur, nede memleketin eski memleket..oof offf

Maestro

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Mayıs 31, 2014, 11:46:42
Küçüklüðünün geçtiði yerlerde zaman durmuþ,sanki gittiðin zaman herþey býraktýðýn gibi olacak sanýrsýn. Ama ne sen çocuksundur, nede memleketin eski memleket..oof offf

aynen...  ve Hayattan öðrendiðim en önemli derslerden birisi..   '' Her þey vaktinde yapýlmalý ''

ve.. tek bir Hayatýnýz var.. farkýndalýðýnýza vardýðýnýz an Hayatý yakalamaya baþladýðýnýz an'dýr..

benim için hayatýn özü þu...  ( geç te olsa anlayabildiðim ) Önce ben..  Önce ben gelirim..  benden öte herþey 2. planda olur.. ama herþey..geç öðrendik ama en azýndan öðrendik..  ;D

av.mehmet

Yazdan kalma bir fotoðraf

NÝVACI

Yahudi züðürt kalýca
    eski defterleri kurcalarmýþ.
Çýkýn bit pazarýndan ÇIKIN!!!!
Siteye bir tane naftalin kokan yeter.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

av.mehmet

Napalým abi, yanýma bir yoldaþ bulamadýmki gezip durayým :-\