Antalya da yangýn.

Başlatan dora, Ağustos 02, 2008, 08:41:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dora

Arkadaþlar çok üzgünüm üzüntümü dostlarla paylaþmak istiyorum.Bu yangýný çýktýðý bölge çok bakir ve biz doða dostlarýnýn doyamayacaðý bir bölge ayrýca az önce aldýðým bir habere göre olympostada bir yangýn çýkmýþ ekiplerin çoðunun manavgatta olduðu bir zaman da çýkýyor ve tam 4 saattir yanýyor bilen bilir kadirin  aðaç evlerinin olduðu yere yakýn daða doðru alevler yalýyormuþ tek kelime bunu yapan kiþi yada kiþiler ............(yoruma açýk)çok üzgünüm dostlar anlatam size.
Niva 1041-firefly-Atlantis

dora

Ve ayrýca havadaki duman tabakasý 3500 m.de.Uçaklar manevra yaparken 15dk. duman bulutunun içinden geçiyormuþ.Uçuþ prs.bir arkadaþ söyledi çok üzüldüm.

Yevgeni

dora

Evet YEVGENÝ hava fotolarýný gördüm olay tahmin edilenin çok üstünde bir düzeyde seyrediyor.

reis28

dýþardaydým þimdi geldim yeni haberim oldu cok üzüldüm inþallah bir an önce söndürülür. büyük kayýp
DURSUN USTA 05364629668

ERCO

arkadaþlar bugun bursadayým burdada vardý bir yangýn resmen decek kelime bulamýyorum allah bildigibi yapsýn bunu yakanlarýý
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Harun

dora senin þahsýnda tüm antalyaya geçmiþ olsun aslýnda tüm Türkiyeey geçmiþ olsun resmen ciðerlerimizi ykýyorlar,mersin,çanakkale,antalya....yazýk bence en kýsa sürede yapanýn yanýna kar kalmayacak derecede aðýr cezalar getirilmeli...

dora

Dileklerine katýlýyorum.Hemde sonuna dek.Olympos yangýný halen sürüyormuþ orada oturan bir arkadaþ ile sürekli net te baðlantý halindeyim.

Harun

yazýk valla çok yazýk...
bunu yapanlar ile güngörende bomba patlatan arasýnda hiçbir fark yok kanýmca. :'(

niva07

yapýlacak çok þey olabilirdi, ama yandýktan sonra deðil, yanmadan önce.. ne yazýk ki bir aðacýn EN AZ bir insan kadar kýymetli olduðunu bilen bir toplumsal bilincimiz henüz geliþmemiþ, ya da baþka bir deyiþle; baþýmýzdakilerin bilinci bu yönde deðil!!!

thkuzuoglu69

Bir fidanýn kaç yýlda aðaç olduðunu düþünürsek, ormanlarýn yanýþýnýn, hem ekonomiye hem de doðaya ne kadar zarar verdiðini belki tasavvur edebiliriz. Lütfen ormanlara zarar verecek hareketlerden kaçýnalým , zarar verenleri uygun uslüpla uyaralým.
...........

MOUNTAINBIKER

EWET BEYLER,
BEN DE DORANIN ARKADASI OLARAK TUM O YERLERI BISIKLETLE VE SIMDIDE ARABAYLA GEZEN BIRI OLARAK ICIM KAN AGLIYOR.OZELLIKLE ESIMLE OLIMPOSTAKI AGAC EVLERDE GUZEL BIR AKSAM YASAMISKEN.
DORAYA YANGININ NE DERECE BUYUK OLDUGUNU BEN UCAKLA UCUS YAPTIGIMDA GORDULERIMLE ANLATTIM.SOYLEKI..BIZIM UCAKLA ANTALYA DAN ALANYAYA 10 DAKIKA SURMEYECEK BIR YUKSELISROTASINDA IKEN DUMAN BULUTUNUN YERDEN YUKSEKLIGI ASAGI YUKARI 3500 4000 METRELERE UZADIGI YAKINDAKI BOZBURUN DAGININ YUKSEKLIGIYLE KIYASLANDIGINDA ORTAYA CIKTI VEE BIZ BU BULUTUN CEVRESINDEN ANCAK 15-20 DAKIKADDA DOLASARAK GECEBILDIK.BURAYA KADAR DURM BU.
AYRICA HAVA ALANINDAN KEMER GOYNUGE BAKARKEN GOYNUKTEN DUMAN YUKSELDIGINI GOREREK ORMANCI ARKADASI ARADIM BANA HELIKOPTER YOLLAYACAGINI SOYLEDI AMA ISLERI O KADAR YOGUNMUSKI HERHALDE HELIKOPTER GIDEMEMISTI KI AKSAM DONDUGUMUZDE ORADAKI ALEVLER DE TEPEYI SARMISTI.AMA ERTESI GUN SONDUREBILMEYI BASARMISLARDI.SUKURKI.TAM BU KONUDA DORA ILE KONUSURKEN OLIMPOSTA YANGIN CIKMISTI.
EWET BEYLER BIRILERI BU BOLGEYI KASIYOR.BU KISILER PKK CILAR.ADAMLAR BUNU KENDILERI SOYLERKEN YETKILILER BU KONUDA BIR SEY YAPMIYOR.ADAMLAR INSAATLARDA CALISMAYA GELIYORLAR SONRADA AKSAMLARI ORTADAN KAYBOLUYORLAR.BEYLER BU KONU COK CIDDI BIRILERININ BU KONUYA EGILME ZAMANI GELDI DE GECIYOR.RANTCILARDA BUNDAN FAYDASAGLIYOR.BEN ARABAMLA BU ORMANLARDA DOLASIRKEN HEP BIR YERDE KARSIMA BUNLARDAN BIRI CIKACAKMIS GIBI GELIYOR.BIZLER OFF ROAD CULAR OLARAK BU DOGAYI GONULLU OLARAK KORUMAYI USTLENEREK,ORMANCI ARKADASLARA YARDIMCI OLMALIYIZ DIYORUM.BIZIM ARACLARIMIZIN ONLARINKINDEN BIR EKSIGI YOK VE DIYORUM KI YANIMIZDA EXTRA BIT YANGIN TUPU VEYA SU TASIMAMIZ BILE BIR YARDIM OLABILIR AZ AMA...
VE SIZLER BU DOGADA DOLASITRKEN GORDUGUNUZ TUM PIKNIKCILERE VE DIGERLERINE UYARIYI GOREV EDINMEK ZORUNDAYIZ KI OFF ROAD ICIN ALTINA SIGINIP DINLENECEK GOLGELER BULALIM ILERIDE.
SIZE BIR ANI MI DAHA ANLATAYIM.
BIR ZAMANLAR BISIKLETLE ANTREMAN YAPTIGIMIZ  GUZEL BIR PARKURDA HANIMI YURUYUSE GOTURMUSTUM KI BURASI ANTALYA NIN COK YAKININDA DONER GAZINO VADISININ EN SON NOKTASINDA BIR YERDI VE TRAFIGE KAPALI BIR YOLDU.U DONUSE GELDIGINIZDE MUTHIS BIR MANZARA VARDIR.ISTE BU U NUNICINDE BIR DE BAKTIM KI BIRI ORMANI ATESLEMEYE CALISMIS AMA ALLAHTAN CALILAR KENDILIGINDEN SONMUS.HEMEN ORMANCI DOSTUMU ARADIM GELIP BAKTILAR VE SADECE DUA EDELIMDE TUTSMAMIS IYIKI DEDILER.
EWET BURALARI BIRILERI KASIYOR.
BU KEZ MANAVGATTA TUTTURDULAR.
BOMBA SILAH YOKSA DOGAYLA MI BU VATANI ALACAK BU INSANLAR.
KANLA ALDIGIMIZ BU ULKEYI KAYBEDIYORUZ DIKKAT, HEM PARAYLA SATIYORUZ,SIMDI BIDE BU SEREFSIZLER YAKIYOR.
ISTE BOYLE.
BIZLER SADECE KURU DERE YATAKLARINA MAHKUM KALACAGIZ.
SAYGILAR.

niva07

Ýstihbarat amaçlý kullanýlan insansýz casus uçaklar, ormanlýk alanlarda da sýklýkla kullanýlmaya baþlanmalýdýr. Erken farkedilen bir yangýn, fazla yayýlmadan söndürülebilir.