TEKNİK / TECHNICAL ISSUES > USTASINA SORUN / ASK IT WHY

ÖN TEKER GÖBEĞİ VE ARAZİ VİTESLERİNİN TİTREMESİ

(1/2) > >>

onuryayla29:
HERKESE MERHABALAR
HENÜZ YENİ BİR LADACI OLARAK İNTERNET ÜZERİNDE BÖYLE BİR SİTEYİ GEÇ GÖRMEM AÇIKÇASI BENİ ÜZDÜ. BURADAKİ FAYDALI YORUMLAR İÇİN ÖNCELİKLE TEŞEKKÜRLER.
    BENİM ARACIMINDA SON ZAMANLARDA OLAN 2 PROBLEMİNİ ÇÖZÜM BULMA ADINA BURADAN YAZMAK İSTİYORUM. 1. Sİ ÖN SOL TEKERİN AKS SOMONU 50-60 KM SONRA GEVŞEYİP DÜŞÜYOR. USTAYA GÖTÜRDÜM BİŞEY YOK SOMON GEVŞİYOR DEDİ. DAHA SONRA BEN DİĞER TEKERİ KONTROL ETTİM ONDA HİÇ GEVŞEME OLMUYOR AKSİNE GÖBEKTE BİR YAĞ KAÇAĞIDA DA YOK ANCAK GEVŞEYEN GÖBEK ALABİLDİĞİNE YAĞ OLUYOR BUNUN SEBEBİ NEDİR ACABA ?

2. SORUM İSE  ARAZİ ŞANZUMANIN OLDUĞU KONSOLDA ARAZİ VİTESLERİ SADECE RAMPADA YOĞUN BİR TİTREME ALIYOR VE VİTESLERİN GÜRÜLTÜSÜNÜ ELİMLE TUTARAK DURDURUYORDUM. SON ZAMANLARDA İSE ALTINDAN SANKİ BİR PARÇA GEVŞEMİŞ DE ÇINGIR ÇINGIR DİYE SESLER ÇIKARIP DURUYOR. BUNUN SEBEBİ NEDİR?
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Yevgeni:

--- Alıntı yapılan: onuryayla29 -  Temmuz 23, 2017, 10:15:30 ---HERKESE MERHABALAR
HENÜZ YENİ BİR LADACI OLARAK İNTERNET ÜZERİNDE BÖYLE BİR SİTEYİ GEÇ GÖRMEM AÇIKÇASI BENİ ÜZDÜ. BURADAKİ FAYDALI YORUMLAR İÇİN ÖNCELİKLE TEŞEKKÜRLER.
    BENİM ARACIMINDA SON ZAMANLARDA OLAN 2 PROBLEMİNİ ÇÖZÜM BULMA ADINA BURADAN YAZMAK İSTİYORUM. 1. Sİ ÖN SOL TEKERİN AKS SOMONU 50-60 KM SONRA GEVŞEYİP DÜŞÜYOR. USTAYA GÖTÜRDÜM BİŞEY YOK SOMON GEVŞİYOR DEDİ. DAHA SONRA BEN DİĞER TEKERİ KONTROL ETTİM ONDA HİÇ GEVŞEME OLMUYOR AKSİNE GÖBEKTE BİR YAĞ KAÇAĞIDA DA YOK ANCAK GEVŞEYEN GÖBEK ALABİLDİĞİNE YAĞ OLUYOR BUNUN SEBEBİ NEDİR ACABA ?

2. SORUM İSE  ARAZİ ŞANZUMANIN OLDUĞU KONSOLDA ARAZİ VİTESLERİ SADECE RAMPADA YOĞUN BİR TİTREME ALIYOR VE VİTESLERİN GÜRÜLTÜSÜNÜ ELİMLE TUTARAK DURDURUYORDUM. SON ZAMANLARDA İSE ALTINDAN SANKİ BİR PARÇA GEVŞEMİŞ DE ÇINGIR ÇINGIR DİYE SESLER ÇIKARIP DURUYOR. BUNUN SEBEBİ NEDİR?
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

--- Alıntı sonu ---

Onur merhaba.
Aksi sokup bakın, yağ kaçırması iyi değil.
Arazi vitelerinin sallantisi icin altta arazi kutusu transsaft bağlantısını ve transsaftin kendisini kontrol edin. Bir de on şaft bağlantısını kontrol edin..

onuryayla29:
Yevgeni ilgilenip yorum yaptığınız için teşekkür ederim. iyi günler dilerim

aydinaydogan:
On teker bilyasinin buyuk somunun gevsemesinden bahsediyorsun sanirim. Gevsememesi icin sikildiktan sonra ezmek lazim o somunu. Kertigi vardir ve ezilirki gevsemesin. Bunu sorun ustaniza tek sebep bu olur gevsemede. 6 yildir nivalarla ic ice olup, artik kendim tamir eder seviyeye gelmis biri olarak,  hic gevseyen aks basi somunu gormedim. Yag kacirmasi iyi degil elbet ama bazen aks bilyasi bozulmasin diye dusunup ustalar olmasi gerekenden fazla yag koyuyor bu durumda da yag akitabiliyor.ama aks kecelerinden kaciriyorda olabilir.
Arazi sanzimani titremesi icinde Yevgeni abim cevap vermis zaten baska alternatif kalmiyor.

onuryayla29:
ilgilenip yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Tam bu sorunlarımı hallediyorum derken şimdi de triger zincirini kopardık. Nasıl oldu anlamadım bizim burada motorun sibabları filan yeniyip üst kapaktan sıfırdan motor yapıldı ancak şimdi bakıyorum da sanki araç eskiden daha iyi gidiyordu. Bunun sebebi nedir acaba arabanın motor yenilendi ama gidişi kötüleşti.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git