ORMANLARLA ÝLGÝLÝ

Başlatan reis28, Haziran 07, 2008, 04:00:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

ORMAN'DA AYAK ÝZÝNDEN BAÞKA BÝR ÞEY BIRAKMA,

ORMAN'DA ANILARDAN BAÞKA BÝR ÞEY GÖTÜRME,

ORMAN'DA ZAMANDAN BAÞKA BÝR ÞEY ÖLDÜRME,

ORMAN'DAN GÖRÜNTÜDEN BAÞKA BÝR ÞEY ALMA .....

SÝZLERLE PAYLAÞMAK ÝSTEDÝM MALÜM YAZ VE CANIMIZ ORMANLARIN EN COK YANDIGI ZAMANLAR NE OLUR DÝKKATLÝ OLALIM DÝKAKKATLÝ OLAMYANLARI UYARALIM.
DURSUN USTA 05364629668

dora

Ve dostlar gerçekden ormanlarýmýzda flora ve fauna olarak birçok þeyi yitiriyoruz.Ben çook uzun zamandýr doðadayým yýllar içindeki deðiþiklikleri çok net görüyorum,elimden geleni yapýyorum ama ben deve de pireyim bunu hepimiz yapmalýyýz nice güzel günlere saygý ve selam.....
Niva 1041-firefly-Atlantis

NÝVA69

Evet bir "TEMA" üyesi olarak size konuyu gündeme getirdiðiniz için tþk...

Bu arada elimizden geldiðince de aðaç da dikebilirsek çok daha güzel olur...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

reis28

evet kesinlikle herkez en azýndan bir agac dikse keþke ne güzel bir duygudur bir fidanýn helede kendi elerinizle diktiginiz bir fidanýn büyüyüp agac oldugunu görmek herkeze tafsiye ederim
DURSUN USTA 05364629668

Medved

Kanýmca sorun birçok sorunla paralellik taþýyor
Mesajý bilinçli azýnlýk okuyor ama bilinçsiz çoðunluk ne mesajdan haberdar nede öðrenmek istiyor.
Her yaþanan güzeldir!

reis28

Alıntı yapılan: Medved -  Haziran 17, 2008, 12:21:00
Kanýmca sorun birçok sorunla paralellik taþýyor
Mesajý bilinçli azýnlýk okuyor ama bilinçsiz çoðunluk ne mesajdan haberdar nede öðrenmek istiyor.
bence burdaki herkez birer doga tutkunu. Olmasalar niva kulanmazlardý sanýrým benim dedemin cocuklugunda bana bahsettigi ormanlar artýk yok böyle giderse bizimde trunlarýmýza bahsedecegimiz ormanlar olmýyacak BU ARADA BÝR ÖNERÝM VAR hani böyle doga gezileri yaparken gittigimiz veya gidecegimiz yerleri yanýmýzda bir kac tane agac fidesi götürüp diksek daha sonralar oralara ugradýgýmýzda bak bu agacý ben dikmiþtim diye bilsek nasýl olur
DURSUN USTA 05364629668

Medved

Reis28 Önerin gayet güzel.Daha basit bir yöntem ise arabada bulunacak ceviz ,kestane þeftali ,kaysý,elma ,armut,çekirdeklerini su kenarlarýna sokuþturursanýz kendiliðinden yetiþeceklerdir.Ýleriki bir zamanda birde bakarsýnýz ki kendi diktiðiniz aðacýn meyvesini yiyiyor olursunuz. ;)
Kendi adýma 200 aþkýn fýstýk çamý diktim.Bu sene kestane fidelerim yetiþti onlarý güzel bir pýnar baþýna dikeceðim kýsmetse.Köydeki bahçemde de nereden baksanýz 150 kök  meyve ve süs çamým var.Velhasýl yeþil güzeldir ne yaparsak o kalýyor geride. ;)
Her yaþanan güzeldir!

reis28

medvet sizi kutlarým bende kendi namýma yüzlerce agac diktim bunun zefkini ve hazzýný cok iyi bilirim herkezinde bu hazzý ögrenmesini isterim
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Sizlere kesinlikle katýlýyor ve tebrik ediyorum...

Bu arada "TEMA" ve benzeri yerlere de üye olunmasý gerekiyor...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

MOUNTAINBIKER

BENDE SITEYE BU KONUYLA ILGILI BI YAZI YAZMISTIM.BULURSANIZ BURAYA EKLERMISINIZ.:)
HAYIR BEN BECEREMEDIMDE:((

thkuzuoglu69

Ormanlar kendilerine layik olanlarý bünyesinde barýndýrýr. Býrakýn ormanlar sevdikleriyle bütünleþsin. Býrakýn ormanlarý kendi hallerine, koruyamýyorsanýz.
...........