ARAZݝ / TERRAIN > DOАA / NATURE

Doğa da Zehirli hayvan sokmaları.

(1/2) > >>

Maestro:

Forum da  sağlık konusu  dikkatimi çekmedi , ilk yardım hakkında bir şeyler varmı acaba ?

Dün Net te bir haber okumuştum , Foça  da  bir  bayanı  yılan sokmuş , Ege  engerek i  mi  yoksa  Osmanlı engerek yılanı mı neymiş...  yılanı bulamamışlar.   Zehiride  epey bir tehlikeliymiş en az 1 hafta  tam kapsamlı bir tedavi gerekiyormuş.

Bahçeli evi olanlar için...  Topragı mümkün oldugunca  nemli tutun vede  tavuk-kedi  besleyin gibi öneriler  var...

Doğada  en istenmeyen durum... nedir  ne yapacagız.. ? 

NÝVACI:
Adam gibi görünenlerden uzak duracaksın
Gerisinin panzehiri var

Maestro:

--- Alıntı yapılan: NİVACI -  Ağustos 02, 2014, 10:33:03 ---Adam gibi görünenlerden uzak duracaksın
Gerisinin panzehiri var

--- Alıntı sonu ---

bunlar görünmüyor.   :D   görsem kaçarım zaten..

yaklaşık 10 sene once  Izmir menderes te  av yapıyoruz , arkadaş ile bir kenara sinmiş kopek havlamalarına kulak kesiyoruz , arkamızda bir hareket belirdi , ikimiz aynı anda döndük baktık ve şok yaşadık , en az 2 metre bilek kalınlığında bir  agır abi 1 metre arkamızdan aktı gitti..

Harun:
memleketteki yılanların insan hayatına kastedecek derecede zehirli olmadığını öğrenmiştim on sene önce kursta,
aynı şekilde akreplerin de...
askerde elemanı akrep soktu gece dağ başında,çocuk bayıldı,bizi aldı bir panik...merkezden yardım isteyelim dedik,az bekleyin sonra su çarpın suratına dediler,eleman yarım saat sonra uyandı  ??? ???
bilimum bu tür zevatın tehdit edilmedikleri sürece insandan kaçacağını da öğrenmiştim yine on sene önce kursta.
ilişmemek lazım muhteremlere...

Yevgeni:

--- Alıntı yapılan: Maestro -  Ağustos 02, 2014, 07:17:48 ---Doğada  en istenmeyen durum... nedir  ne yapacagız.. ? 

--- Alıntı sonu ---

"Pardon abi!" diyip devam edecen.
Ayıya da dayıya da aynı..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git