YORUMSUZ

Başlatan Harun, Ağustos 30, 2013, 11:39:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taiga

Aðzýna saðlýk "cahil" abim...

En yakýn zamanda ateþ baþýnda "çorap kurutarak" sohbeti harlayalým...

Kendine iyi bakasýn...

NÝVACI

Bu sefer ayaðýna göre birþeyler bulundurayým. ;)
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

KARADAG

Ne YORUMSUZ bir konuymuþ meðer, herkesin söyleyecek bir kaç kelamý varmýþ. Ara sýra tarihte acý hatýralarý ile yaþayanlarýn bir þeyleri deðiþtirme arzusundan uzak olmasý ne üzücüdür.Belki de bir köþede unutulmuþ olmanýn tahammülsüzlüðü veya yaþadýklarý dönemde aslýnda ne kadar çaresiz olmanýn  nedametidir. Bazýlarý da ara sýra çýkar ne i düðü belirsizlerin  neyi uðruna öldüðü tarafýmýzca bilindiði halde olaylarý masumlaþtýrmak adýna duygusallýktan dem vurma gayretleri aþikardýr.Gözlerinin önünde  onurumuzu ve namusumuzu (bayrak) yakanlar ne çabuk milletin timsali oldular.Kör ölür badem gözlü olur cinsinden birilerinin dava konusu haline geldi, ne acýdýr!!!.Þimdi bütün bu ölenler masumdur öylemi . kendisine yakýþtýrana lafým yok o zaten safýný belli etmiþtir. Ancak ben o düþüncenin taraftarý deðilim bilinmesini isterim. Benim atalarým da onlardan deðildi. Bizim ceddimiz düþmaný dahi olsa onun bayraðýna saygý duyanlardandý. Bizim þanlý bir tarihimiz var öyle kovboyculuk oynarken yazýlmadý bunlar.Ýcabýnda baðraðýn ne anlama geldiðini bilmeyip üzerince poz vererek resim çektirenlerin  yanýnda, yerdeki kendini temsil eden bayraðý  kaldýrýp cebine koyanlarýn olduðu nesilleriz biz.  Bu ülkede yýllarca Cumhuriyet kelimesin anlam kazanmasý için önce OSMANLI'yý överler di, daha sonrada Cumhuriyetin önemini anlatmak için OSMANLIYA söverlerdi. Þimdi bu propagandalarý elinden alýnanlarýn son bir umut çýrpýnýþýdýr bu halet-i ruhiye.Bu zihniyet mi bana adaletten bahsedecek. Bu ülkede birilerin ''Ne mutlu TÜRK'üm diyene'' kelimelerini söylemediði için kendisini 2. sýnýf vatandaþ muamelesine tabii tutan zihniyet mi bana adaletten bahsedecek?. Ýçki içip balkonunun altýnda üç beþ çapulcu ellerinde biralar nara atarken  yukarýdan ''kesin ulan burada aile var'' serzeniþiyle karþýlýk verenler sýrf muhalefet olsun diye özgürlük mitingleri tertip edenler mi bana adaleti öðretecek?.Kaldý ki milliyetçilik uðruna (sadece görünüþte öyle) fýrsatýný bulduðunda bir kaþýk suyla boðabilecek zihniyeti (pkk ve dhkp-c ve diðer terör örgütleri) sýrf ayný safta olduðu için onunla omuz omuza vererek icabýnda yardým beklediði Polise galiz küfürlerle ve hatta ölümle sonuçlanan saldýrýlarýyla kendine bir yol çizmiþ mel'unlar hangi adaletsizlikten bahseder þaþarým.Öyleyse konu kapanmamýþtýr henüz yeni baþladý...
TÜRK, çetin iþler baþarmak için yaratýlmýþtýr.

Harun

resmi YORUMSUZ baþlýðý ile koyma sebebim iþte bundandý.
sadece ormanda aðaçlar kesilerek açýlmýþ bir yol fotosu üzerine ne yorumlar yapýlabileceðini tahmin etmiþti þu aciz moderatörünüz.
mevzunun rayýndan þaþma tadýnda olduðu/olacaðý aþikardýr,müdahaleye mahal vermeden kapanmasý elzemdir.
saygýlar...

taiga

Bu siteyi kurarken zemin sadece niva olacak demiþtik...

Sanal ortamdýr forumdur elbet sýnýrlar esneyebiliyor ister istemez...

Lakin görünen o ki, ülkenin toplumsal gerginliði artýk her yere bir þekilde sýzýyor...

Yok yere kalp kýrýlmasýn diye (en baþta kendi adýma diyeyim konuya müdahil olsam cidden aðýr þeyler yazabilirim hiç gerekmediði halde) konuyu kilitliyorum...

Bu türden polemiklerin sürdürülebileceði çok sayýda ortam var internette, ýsrarcý olacaklar varsa oralara gidebilirler...

Anlayýþýnýz için teþekkürler...

Taiga