Silecekler Hakkýnda

Başlatan tahta, Aralık 12, 2010, 02:22:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tahta

Merhabalar. yaklaþýk iki haftadýr 1990 model nivam var ara ara arýzalarý çýkýyor bi þekilde yaptýrýyorum. Ön silecek motorum çalýþýyor fakat içindeki beyaz diþli sýyýrmýþ motorun dönüþünü silecek kollarýna aktarmýyor. servis 180 liraya komple motoru deðiþtirmek gerek diyor, ama bana sadece plastik diþli lazým. çýkma veya sýfýr parça nereden bulabilirim?

wastiee

güven oto'dan fiyat alýn, kargoyla gönderirler, www.guvenotolada.com
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

impeesa

Merhaba Tahta, tekrar hoþ geldin ve keçin hayýrlý olsun. Buluþmalarýmýzda kulaklarýný çýnlatýyorduk. Ankara tayfasýna bir keçinin daha katýlmasý sevindirici oldu. En kýsa sürede görüþmek üzere.

http://www.yedekparca.com/3709.html adresinde fiyatý var, güvenle alýþveriþ yapabileceðiniz bir esnaf.
"Nivan varsa yolun var!"

tahta

Yardýmýnýza teþekkür ettim. Ankaranýn soðuðunda 3 saatlik uðraþýmdan sonra plastik diþliyi idareten de olsa mile tutturdum. ama galiba istanbuldan sipariþ vermem gerekecek. beni tek üzen þey made in ussr olan parçalarýmýn yavaþ yavaþ made in yan sanayi olmasý. Ne yapalým  iþlevi gereðidir. saygýlar.

vosdost

Diþli örneðini sanayide yalnýzca diþli üreten yerlerde 30-40 liraya yaptýrabilirsiniz.

Harun

son günlerde benim ön silecekler de teklemeye baþladý.
aralýklý çalýþtýrmaya aldýðýnda silecek açýlýyor ama açýk þekilde kalýyor ???
biraz bekleyince tekrar kapanýyor ama sonra ki defa camýn ortasýnda kalýyor ???
motor mu deðiþmek gerek,bilen var mý?

wastiee

daha yeni deðil miydi senin niva? motorun bozulduðunu sanmam hemen

elektriksel bir þey olabilir, düzgün þase vs almýyorsa yeterince gücü olmuyor elektrik motorlarýnýn. arka cam motorum çok zorlanýyordu bir dönem, incecik kar tabakasýný ittiremiyordu, cam ýslanmadan hareket ettiremiyordu sileceði. motorunu temizletmiþtim, canavar gibi þimdi
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Harun

Alıntı yapılan: wastiee -  Nisan 28, 2011, 11:00:41
daha yeni deðil miydi senin niva? motorun bozulduðunu sanmam hemen

elektriksel bir þey olabilir, düzgün þase vs almýyorsa yeterince gücü olmuyor elektrik motorlarýnýn. arka cam motorum çok zorlanýyordu bir dönem, incecik kar tabakasýný ittiremiyordu, cam ýslanmadan hareket ettiremiyordu sileceði. motorunu temizletmiþtim, canavar gibi þimdi

bizim çaylaðýn sene-i devriyesi daha olmadý bile, ;D
arka cam sileceði nefis çalýþýyor ama önler beni deli ediyor þu sýralar,seri þekilde sorunsuz çalýþýyor öte yandan önler,ama aralýklý modda bi sýkýntý var ???
servise yolumuz düþende baktýracaz o halde.

Yevgeni

Fasýlayý ayarlayamýyor, takýlýyor gibi he mi?

cenker

silgi kolunda temassýzlýk, fasýla devresi rölesinde oksitlenme olabilir, kolu söküp wd 40 la bir yýkama(kollarýn içini fazla yaglýyorlar elektrik iletkenligini azaltýyor) , roleyide söküp philips kontak temizliyici sýkmak iyi gelicektir.  ;)
divers do it deeper

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 28, 2011, 11:15:36
Fasýlayý ayarlayamýyor, takýlýyor gibi he mi?

aynen,ilk turu yarým býrakýyor ardýndan tüm turlar sapýtýyor haliyle.

Harun

Alıntı yapılan: cenker -  Nisan 28, 2011, 01:30:52
silgi kolunda temassýzlýk, fasýla devresi rölesinde oksitlenme olabilir, kolu söküp wd 40 la bir yýkama(kollarýn içini fazla yaglýyorlar elektrik iletkenligini azaltýyor) , roleyide söküp philips kontak temizliyici sýkmak iyi gelicektir.  ;)

silgi kolu dediðin direksiyonun yanýndaki kumanda kolu mudur cenker? ???
bir de bu kontak temizleyici ne menem bir þeydir,nerede bulunur ;D

cenker

Alıntı yapılan: Harun -  Nisan 28, 2011, 02:31:03
silgi kolu dediðin direksiyonun yanýndaki kumanda kolu mudur cenker? ???
bir de bu kontak temizleyici ne menem bir þeydir,nerede bulunur ;D

evet direksiyonun yanýndaki kol biraz incelersen kolaylýkla sökersin.
kontak sprey temizliyici herhangi bir elektronikciden temin edebilirsin.  kendileri cabuk buharlasan kalýntý býrakmadan temizlik yapan bir spreydir ;)
alýrken mavi renk kapaklý yaðsýz tipi tercih ediceksin, ayrýca kendileri enjeksionlu araçlarda maf map lambda sensörleri temizlemede, soket baglantýlarýn kendi baþýna yapacagýn temizlik bakýmýndada en iyi dostun olacaktýr.   ;)
divers do it deeper

Harun

Alıntı yapılan: cenker -  Nisan 28, 2011, 03:13:51
evet direksiyonun yanýndaki kol biraz incelersen kolaylýkla sökersin.
kontak sprey temizliyici herhangi bir elektronikciden temin edebilirsin.  kendileri cabuk buharlasan kalýntý býrakmadan temizlik yapan bir spreydir ;)
alýrken mavi renk kapaklý yaðsýz tipi tercih ediceksin, ayrýca kendileri enjeksionlu araçlarda maf map lambda sensörleri temizlemede, soket baglantýlarýn kendi baþýna yapacagýn temizlik bakýmýndada en iyi dostun olacaktýr.   ;)

eyvallah,edinelim tez vakitte bu spreyden.

cenker

Alıntı yapılan: Harun -  Nisan 28, 2011, 02:28:02
aynen,ilk turu yarým býrakýyor ardýndan tüm turlar sapýtýyor haliyle.

harun  silgi kolunu sökmeden silgi fasýla zaman rölesini kontak spreyle bir yýka sökmesini ince uclu düz tornavida ile sökersin, düzelmezse  al bir adet sanýrým onun kontaklarýnda bir nane var  ;)
divers do it deeper