TEKNİK / TECHNICAL ISSUES > USTASINA SORUN / ASK IT WHY

MUHTELİF SORULAR

<< < (19/19)

makaron:

--- Alıntı yapılan: jeoniva -  Ocak 21, 2015, 06:48:15 ---Merhaba arkadaşlar. 94 model 1600 niva kullanıyorum. Aracım sorunsuz çalışmakta ancak uzun yolda 100 km yi geçmiyor ayrıca yokuş yukarı çabuk bayılıyor. Gerekli anlarda da yüksek viteste gaz yemiyor. Büyük bir sorun değil ama bazen ivedilik gerekiyor. Araçta gaz da var, karbüratöre takılan gaz mikserini çıkarıp benzinde denedim aracı, küçük viteslerde çeki kısmen arttı ama yine 100 km yi geçmedi pek. Aracın gaz yememesinin nedeni ne olabilir? Bazı sitelerde bu araçların genel probleminin son hızın 120 km civarı olduğu da karşıma çıktı. Sorun ne olabilir ya da bu normal mi? Aracın torkunu neler etkiler, torku nasıl arttırılır sağlıklı bilgi almak istiyorum. Kırklareli'deyim, küçük bir şehir olduğundan imkanlar da kısıtlı, yani niva ustası servisi gibi imkanlar yok. Kısacası araç 4. ve 5. viteslerde gaz yemiyor, aracın hızı mı o kadar bilmiyorum. Kapsamlı yardım bekliyorum arkadaşlar.

--- Alıntı sonu ---

Benim aracımda 94 model fakat 5.vites yok?nedendir acaba?

Harun:

--- Alıntı yapılan: makaron -  Eylül 03, 2015, 09:55:00 ---Benim aracımda 94 model fakat 5.vites yok?nedendir acaba?

--- Alıntı sonu ---

tam yılını bilmiyorum ama tam bu yıllarda 4 vitesli şanzımandan 5.vitese geçti Niva'lar,
belki de aynı sene iki şanzımanlı model gelmiş olabilir ülkemize.
veya kullanıcı 5 ileri şanzımanla değişmiş olabilir orjinalini.

Yevgeni:

94'lerin bir kismi 5 vites, dogru..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git