ARAZݝ / TERRAIN > DOАA / NATURE

TOPRAKTAN GELEN TOPRAĞA GERİ DÖNÜYOR: KAHVE

(1/6) > >>

Yevgeni:
Bahçede, saksıda bitki yetiştiriyorsunuz, ama kahve posasının altın değerinde olduğunu biliyor muydunuz?

> Kahve nefis bir nitrojen kaynağıdır, gübre için bulunmaz nimet. kahve içindeki nitrojen toprakta çok yavaş çözülüyor, dolayısıyla uzun vadeli bir gübre olarak kullanılabilir.

> Nitrojen, yaprak ve benzeri bitkisel döküntülerin gübre içindeki dengesini kuruyor.

> Nitrojenin yanısıra kahve posası içinde bitkiler için pek yararlı olan magnezyum ve bakır mevcut.

> Kahve posası bitkinize dadanan bilimum haşerat için de etkili bir caydırıcı.

> Solucanlar kahve posasına bayılıyor.

vehbi:
hazır kahveler için ne düşünüyorsun Yavuz abi,
ben içende kıvranıyorum, bizimki ise şifa gibi..
slm

Yevgeni:
Türk kahvesi, iyi yapılmışsa, üzerine tanımam.

Geçenlerde Starbucks ortamına tıktılar bünyeyi, didim Türk kahvesi verin bana sade, adamlar kahve tohumunu yakmışlar kömür etmişler, o kahve ile de pişirmeye çalışmışlar. Dedim yuh, içilmiyor. Bir de standartmış bu tüm şubelerde. Sanırım kendi kahvelerini gazlamak üzere bir tür sabotaj etmişler.

Hazır kahve? Endüstriyel tüm ürünler yalandır, dolandır..

vehbi:

--- Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 08, 2011, 02:30:37 ---Türk kahvesi, iyi yapılmışsa, üzerine tanımam.

Geçenlerde Starbucks ortamına tıktılar bünyeyi, didim Türk kahvesi verin bana sade, adamlar kahve tohumunu yakmışlar kömür etmişler, o kahve ile de pişirmeye çalışmışlar. Dedim yuh, içilmiyor. Bir de standartmış bu tüm şubelerde. Sanırım kendi kahvelerini gazlamak üzere bir tür sabotaj etmişler.

Hazır kahve? Endüstriyel tüm ürünler yalandır, dolandır..

--- Alıntı sonu ---
izmir kemeraltında "kızlarağası han" var dibek   ve odun ateşinde  kahve yapıyorlar, içseydik güzel olurdu :)

Yevgeni:
Vehbi dede, oraya askerken uğramışlığım vardır çarşı izninde..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git