Çýð Felaketi

Başlatan bymuammer, Ocak 26, 2009, 12:30:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuammer

Zigana daðý civarýndakiçýð felaketinda hayatýný kaybeden arkadaþlara Allah dan rahmet diliyorum.
Arkadaþlar doða sporlarý yapanlarýn bunun içinde bizlerde varýz çok dikkatli olmamýz gerekiyor. Doðaya çýkýnca doðanýn kullarýna uymak zorundayýz. yoksa sorun böyle can yakýcý ve felaketle sonuçlanabiliyor. Lütfen bu konuda çok duyarlý ve dikkatli olalým.

dora

Ýçlerinden birkaç tanesi federasyon kamplarýndan arkadaþýmdý isimlerini duyunca çok üzüldüm.Ama yapacak birþey yok Allah dan rahmet diliyorum.Birgün benimde baþýma gelebilir ama rota ya girmeden önce yapýlmasý gereken testler var bu olay umarým daðcý ve yürüyüþcü arkadaþlara örnek olur.
Niva 1041-firefly-Atlantis

reis28

arkadaþlar gercekten üzücü bir olay cok degerli genclerimizi kaybettik bölgeyi cok iyi bilirim oldukca cetin bir iklime sahip yazýn bile zigana tünelinin bir ucundan güneþle girer diger ucunda fýrtýna tufanla cýkardýk yanlýz burda cýgýn kompma nedenini tetkik etmek lazým görgü tanýklarý olay yerinde silahla ateþ edildigi gibi söylemleri var dogayý seviyoruz ama onunla yaþamayý ve ona uymayý bir türlü beceremiyoruz sonuclarý feleketler bunlarý tartýþmak lazým
DURSUN USTA 05364629668

dora

Haklýsýn reis ben yýllardýr daðlarda doðanýn bize deðil, bizim ona ait olduðumuzu insanlara anlatmaya çalýþýyorum ama nafile...umarým bir gün sonuç alýrým.

thkuzuoglu69

Vefat eden tüm arkadaþlara Allah'tan  rahmet diliyorum.
...........

sonata007dr

Vefat eden kardeþlerimize Allahtan rahmet diliyoruz...

ecirman

Muhtemelen duyulan o ses çýðýn ilk

kýrýlýþýnda duyulan sestir.Silah filan olduðunu

sanmýyorum.Ayrýca profesyonel bu arkadaþlarýn

kullanabileceði dedektörlerle kolay bulunabilecek

bileklik,saat vb.ürünler yokmudur?Yada yapýlamazmý?

Her türlü GPS ývýr zývýr teknolojinin olduðu bir devirde

o çubuklarla arama yapmak zorunlumudur?Gerçekten

bilmediðim için soruyorum.Hayatýný kaybeden tüm

kardeþlerimize rahmet diliyorum...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

niva07

Doðaya gönül vermiþ, bu uðurda can vermiþ kardeþlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.. Mekanlarý cennet olsun.

feyzullah

dostlarýza BAÞSAÐLIÐI DÝLÝYORUM HASTALARA GECMÝÞ OLSUN

akademic

bu felakette yaþamýný yitiren tüm arkadaþlara allah rahmet eylesin diyorumm..
nivatrden kimse varmýydý acaba dün güvenlik kamerasýnda niva vardý ...

zuki

Alıntı yapılan: ecirman -  Ocak 26, 2009, 08:20:58
Muhtemelen duyulan o ses çýðýn ilk

kýrýlýþýnda duyulan sestir.Silah filan olduðunu

sanmýyorum.Ayrýca profesyonel bu arkadaþlarýn

kullanabileceði dedektörlerle kolay bulunabilecek

bileklik,saat vb.ürünler yokmudur?Yada yapýlamazmý?

Her türlü GPS ývýr zývýr teknolojinin olduðu bir devirde

o çubuklarla arama yapmak zorunlumudur?Gerçekten

bilmediðim için soruyorum.Hayatýný kaybeden tüm

kardeþlerimize rahmet diliyorum...

Sevgili Ecirman,sözünü ettiðiniz cihazlar frekansýna göre 80 TL.den baþlýyor,400 TL. ye kadar ve siz daðda gezerken anneniz bile sizin bulunduðunuz noktayý netten izleyebiliyor,umarým tekrarý yaþanmaz,tüm camianýn baþý saðolsun...
Erdin ÖZTÜRK

dora

ecirman o tarz cihazlar mevcut mesela sözü edilen radyo vericileri,otomatik fosforlu þerit,hava yastýklý çanta bu tarz ekipmanlar mevcut ama bizde deðil.Bende de yok kýzýyorum bazen ama nafile karar verdim bu son olaydan sonra fosforlu þerit edineceðim.

ecirman

Yani çok basit önlemlerle çok deðerli saniyeler

kazanýlabilir ve canlar kurtarýlabilir...

ecirman

Çoðumuzda bir telsiz bile yok...

niva07

Telsiz çok profesyonel olmasa da walkie-talkie bulunduruyorum.. Olmasý gerekenlerden..