Silecekler Hakkýnda

Başlatan tahta, Aralık 12, 2010, 02:22:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

k. yusuf

silecek kolundan çýkma olasýlýðý çok nadirdir. öncelikle sol alttaki fasýla rölesine bakmakta fayda var kolayda olduðu için. onda sorun yoksa silecek motorunun içindeki platinlerde erime ve ya oksitlenme vardýr. bu daha yüksek bir olasýlýktýr.

Harun

Alıntı yapılan: cenker -  Nisan 28, 2011, 08:07:16
harun  silgi kolunu sökmeden silgi fasýla zaman rölesini kontak spreyle bir yýka sökmesini ince uclu düz tornavida ile sökersin, düzelmezse  al bir adet sanýrým onun kontaklarýnda bir nane var  ;)

sorunun kaynaðý týrtlayan zaman rölesi çýktý,deðiþtik tuning ve 10:43 uygulamasý esnasýnda,oldu bitti...
bir de tatmin etmeyen silecek süpürgelerini de samara arka silcekle deðiþince cillop gibi oldu.
fikir veren herkese teþekkürler bir kez daha...

cenker

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 22, 2011, 01:13:55
sorunun kaynaðý týrtlayan zaman rölesi çýktý,deðiþtik tuning ve 10:43 uygulamasý esnasýnda,oldu bitti...
bir de tatmin etmeyen silecek süpürgelerini de samara arka silcekle deðiþince cillop gibi oldu.

geçmiþ olsun  harun ;)
divers do it deeper

Harun

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 22, 2011, 01:13:55

nazar deðdirdik sileceklere ;D
ayný sorun bir-iki gün aradan sonra yeniden baþ gösterdi ???
fasýlalý modunda bi kelek var ama bilemedim ???

Yevgeni

Fasýlalý modunda týklama arasý uzun, bu ilk kelek. Þiddeti deðiþken yaðmurda kýl ediyor adamý.
Bazen de týklamaya üþeniyor kek, takýlýr gibi yapýp kýllandýrýyor. Yaðmurda sileceksiz kalma ihtimali kötü nihayetinde..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 24, 2011, 09:04:49
Fasýlalý modunda týklama arasý uzun, bu ilk kelek. Þiddeti deðiþken yaðmurda kýl ediyor adamý.
Bazen de týklamaya üþeniyor kek, takýlýr gibi yapýp kýllandýrýyor. Yaðmurda sileceksiz kalma ihtimali kötü nihayetinde..

acaba  baþka bir aracýn motoru ile modifiye edilebilir mi silecekler,þöyle 3 kademeli olanlarla, ;D
bir ara sanki bir yerde gördüm/okudum toros motoru kullanan vardý çok memnundu.
akþam erinmezsem video çekip atayým da neler çekiyorum anlayýn :D

Harun

yaz ortasýnda yaðmurlar devam edince silecek iþini çözmeye karar verdim,WD-40'ý silecek motorunun bilimum aparatýna boca ettik,nihayet oldu sanýrým.
WD-40 ve kontak spreyi alýp koyacam torpidoya,ne mübarek þeymiþ bu kimyasallar nivanýn ilacý bunlar galiba ;D

mustafa07

arkadaþlar ön silecek motorunun zaman rölesinin yeri nerede  bir türlü bulamadým..lütfen yardým edin

Harun

Alıntı yapılan: mustafa07 -  Temmuz 03, 2011, 03:34:18
arkadaþlar ön silecek motorunun zaman rölesinin yeri nerede  bir türlü bulamadým..lütfen yardým edin
serviste usta yaparken bakmýþtým,direksiyonun sol alt tarafýnda,debriyaj pedalýnýn üst tarafýndaki kýsýmdaydý.

mustafa07

teþekkürler arkadaþým... en kýsa zamanda kontak temizliði yapmam gerekiyor silecek motorunu temizleyip yerine taktým þimdi sýra zaman rölesinin kontaklarýnda

Harun

benim sileceklerin fasýlalý çalýþmada tekleme sorunu yeniden baþgösterince aldým elime WD-40 ve takým çantasýný,koyuldum iþe.
bu sýrada silecek motorunun kapaðýnýn üç vida yerinden ikisinin kýrýlmýþ olduðunu farkettim ???
Mümin abi/Kaner/ustalar;
bu silecek motor kapaðý (alttaki resim 1 nolu kapak)tek satýlýyor mu?

mustafa07

benim anladýðým kadarýyla plastik þeffaf kapak kýrýlmýþ benim araçtakide kýrýk ve ben o þekilde kullanýyorum hiç bir zararýný görmedim elektrik kablolarýnýn muhafaza kapaðý gibi birþey üstüne bir muhafaza yapýn ve kullanmaya devam edin derim ayrýca ben bu silecek takýlmasýnýn bir türlü önüne geçemedim motordanmý röleden mi hâla anlamýþ deðilim

mustafa07

arkadaþlar benim keçinin silecek motoru yandý ve baðlantý ayaklarý kýrýldý bende silecek tertibatýný komple deðiþtirmek istiyorum fasýla zaman röleside takýlýyordu ve onu da deðiþtireyim derken  sadece niva parçasý satan parçacým bana rölenin üzerinde yazan numarasýný sordu   bu nedir  anlayanýnýz varmý benimkinde  PC514   diye bir numara yazmak ta doðrumudur  bilgisi olan varsa yardýmlarýnýzý bekliyorumm

Harun

hafta sonu deðiþtrdim ben de,
takýlma yapýyordu epeydir benim silecekler,lakin garantiden hallettim,çok detaylý inceleyemedim.

NivaTANK

Benim silecekler çok acayip tek fazlý çalýþma sistemi var, açabiliyorum veya kapatabiliyorum  ;D
Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK