OK 144 NEDÝR, NE DEÐÝLDÝR?

Başlatan Yevgeni, Şubat 20, 2007, 02:51:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

yeþildaðlý

arkadaþlar bu ok 144 lastiklele birlikte iç lastiktemi almak lazým, yoksa dubleksmi. bir lastik tamircisi arkadaþým ok 144 lerle birlikte iç lastiklerinide almam gerektiðini söyledi. bu konuda bilgi verirmisiniz.

Yevgeni

Ýç lastik þart deðildir.
4 yýldýr iç lastiksiz kullanýyorum bir sýkýntý çekmedim..

argunzeycan

geçen hafta gürcistan'daydým benim keçinin bakýmýný yaptýrýrken bi lastik gördüm diþliydi. ok 144 benzeri.
fiyatýný sordurdum yaklaþýk 80 milyon dediler bizim para ile.
10 güne kadar tekrar gidip alýcam.
sonrasýnda resimlerini çekip gönderirim

yusuf

üretim tarihine bakmayý sakýn unutma. Yeni derken normalde imha edikmesi gereken lastikleri satýveriyorlar.

Çetin

Herkese selamlar adým Çetin ve Marmariste oturuyorum birbuçuk ay önce 1992 model bir nýva aldým ve toplamaya baþladým bir aydýrda nýva tr yi yogun bir sekilde takip ediyorum. Aracýma ne yapsam dogru olur veya olmaz en güzel sekilde buradan ögrendim bu yüzden herkese teþekür ederim. Ben yogun bir off road çu degilim fakat her türlü sartlarda sýnýrlarý zorluyarak yurt içinde ve yurt dýsýnda ava giderim. Anlaþýldýgý gibi tedavisi olmayan bir av hastalýgým vardýr.Ýþimiz icabi 4x4 lerle çok ugraþýyoruz 4adet gmc 6.2 2adet yukon elimizde mevcut ram1500e de 6 sene bindim. Arabalarla ugrasmayý ve kendimden birseyler katmayý da çok severim. Bu nývanýmda 2haftaya kadar kaporta bitecek butun çurukler yapýlýyor taban saclarý hepþi marsbýel ler dahil olmak üzere kesildý ve yerine galveniz 1mm kalýnlýkta sac yapýldý yerine.Koltuk ve dosemeler kendi atölyemizde yapýlýyor mas ve sarj dahil elektirik çimiz hepsimi elden geçiriyor. Þimdi lastik olayýný düsünüyorun benim hep aklýmda bu mesur ok 144 ler vardý çok ta hosuma gidiyordu hatta 125tl de fiyat verdiler burada.Sizin tecrübelerinizi burada okuyunca ok larda sogudum.Araziye girmeden önce  burada asfaltta yol aldýgým zaman hem yol çogunlukla ýslak oluyor hemde çok virajlý birde uçurum oluyor.Aracýn üzerinde lassa competus 205 70 15 var ve dot 1107 bu konu hakkýnda bir fikir verirseniz sevinirim. Yapýlan seyleri bu formda daha sonra resimlerle ekler ve fikirlerinizi sunmanýzý beklerim. Saygýlar

avci_kerem

ok nedir ?? benim araçtaa on lastikler oyle kabak oldu ki bu yazz .. kaðit gibi .. onlarla hafta sonu araziye girdim ... dik vee bol çamurlu yerleri kilide takmadan çýktým .. bu denemyydi ... ama beni çok sasýrttý .. diyorumki arazide ok 144 ölüsü bile iþ yapiyor .. yndaki kalýn diþler bile yetiyorr demekki ..ama yðmurda asfaltda uzun yolda , yol tutuþundaa memnun etmeyebilir ..
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

ssbman

Bende ok kullanýyorum . Ebatýnýn uygunluðu be performasn-fayda oranýyla ben mamnunum . Arazide , sýký çamurda , derin karda sahibini üzmez , perormansý çok iyidir . Ek olarak 8 katlý bir lastik olduðundan kolay kolay yýrtýlmaz hasar görmez .

Asfaltta uðuldar bu bir gerçek 70-80 km gibi bu uðultu bir miktar kesilir . Islakta her MT lastik gibi dikkat etmek gerekli . Ben sýnýrlarýný bilerek kullandýðým sürece sorun yaþamadým . Ama Kalkýp yaðmurda 90 la viraja dalarsa insan , lastik tutunamaz tabi .

Aslýnda almadan önce Ok lu bir niva test etseniz aklýnýzda soru iþareti kalmamýþ olur .

Þ.HASAN

Alıntı yapılan: ssbman -  Kasım 03, 2009, 06:17:30
Bende ok kullanýyorum . Ebatýnýn uygunluðu be performasn-fayda oranýyla ben mamnunum . Arazide , sýký çamurda , derin karda sahibini üzmez , perormansý çok iyidir . Ek olarak 8 katlý bir lastik olduðundan kolay kolay yýrtýlmaz hasar görmez .

Asfaltta uðuldar bu bir gerçek 70-80 km gibi bu uðultu bir miktar kesilir . Islakta her MT lastik gibi dikkat etmek gerekli . Ben sýnýrlarýný bilerek kullandýðým sürece sorun yaþamadým . Ama Kalkýp yaðmurda 90 la viraja dalarsa insan , lastik tutunamaz tabi .

Aslýnda almadan önce Ok lu bir niva test etseniz aklýnýzda soru iþareti kalmamýþ olur .
bencede oklar mükemmel

NÝVACI

Çetin kardeþ cevaplar yettimi bilemem.
Ben eksik kalaný tamamlayayým Orada gördüðün DOT imaltarihini gösterir
yani senin lastiðin2007 senesinin 11cihaftasýnda imal edilmiþ.
Oklar arazide süperler kullanmadým ama gördüm evet asfalttaki sesde felaket.
Marmaris giriþ ve çýkýþý bol virajlý ve sýk yaðýþlý çevrede olan birisinde test yapmaya çalýþ güle güle kullan Avcýlýk benimde hastalýðýmdý, neyse sana rasgele.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Çetin

Cevaplar için teþekür ederim. Ok takýlý bir aracý test etmek sart oldu daha sonrada bir degerlendirme yapýcam çünkü butarafýn arazisi taþ kaya ve yolu dar. Bu iþ için birazdaha vaktim var ama araþtýrmaya devam. Sagolun

feyzullah

ok  olupta duplesk deyilse kötü olurmu þamrelmi daha iyi

vosdost

Ok 144 lü araç kullanmadým. Yerli üretim Özka KNK 26 veya 28 lastik kullanýyorum. Orta diþleri ok 144 ten çok daha iyi. Fiyatý 750 R16 için 160 Lira. Yamurda ve asfalta sorun yaþamýyorum. Tavsiye Ederim. 

Tolga

Desen harika gözüküyor ama ölçü 9.00-16-6.00 yazýyor bizim jantlara oluyormu?

Tolga

ssbman

Vosdost hocam Bunlar Defender da mý kullanýyorsun ?

Nivaya taktýðýmýz OK144 ler 6.00/16 sanýrým bu 9.00/16 çok büyük gelir .

vosdost

hocam bu lastiðin 750 16 sý var ben onu kullanýyorum. 650 16 sý var mý bilmiyorum?