OK 144 NEDÝR, NE DEÐÝLDÝR?

Başlatan Yevgeni, Şubat 20, 2007, 02:51:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

NÝVACI

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 27, 2014, 11:11:44
ok 144 lerin yarattýðý gürültü ve vibrasyon araca zarar veriryor mu? Konya-Bursa arasý ok larla mý gitmek mantýklý yoksa yola çýkmadan yokolarý taktýrayým mý dersiniz?
oklar gürültü yapar ama vibrasyon baþaka þey mutlaka balans yaptýr.
  Bursada araziye (yol dýþýnda) zorlazmýyacaksan toyolara devam
oklar asfaltta öter toprakra sesini keser
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

bkerti

Sabah baktým abi tubeless yapmýþtý lastikçi sað arka inmiþ bile. Toyolarla devam edeceðim sanýrým. Sinir oldum sabah sabah. :-[

kocaali

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 30, 2014, 08:11:21
Sabah baktým abi tubeless yapmýþtý lastikçi sað arka inmiþ bile. Toyolarla devam edeceðim sanýrým. Sinir oldum sabah sabah. :-[

OK'lara þambrel tavsiye ediyoruz  ;D
No mud, no fun...

bkerti

Aynen abi tavsiyenize uyuyorum bu akþam þambrelini taktýrýyorum :)

avcý44

Arkadaþlar merhaba bana biraz yardýmcý olabilirmisiniz lastik hakkýýnda
Örneðin;
lassa ok 144: arazi %70 asfalt: %30 GÝBÝ  AÇIKLARMISINIZ PEK ANLAMIYORUM YARDIMCI OLUN LÜTFEN

Harun

Alıntı yapılan: avcý44 -  Ağustos 24, 2014, 09:50:21
Arkadaþlar merhaba bana biraz yardýmcý olabilirmisiniz lastik hakkýýnda
Örneðin;
lassa ok 144: arazi %70 asfalt: %30 GÝBÝ  AÇIKLARMISINIZ PEK ANLAMIYORUM YARDIMCI OLUN LÜTFEN

Bu oranlar aracýn kullaným þekli ile ilgili,
Aracý takribi %70 arazi %30 asfalt olarak kullanacak isen OK 144 ün eksi yanlarýný (gürültü,asfaltta ve özellikle ýslak zeminde kötü yol tutuþu) göz ardý edebilirsin.
aksine asfalt aðýrlýklý bir kullaným olacak ise OK 144 den bence uzak durmalý.
yeni lastik almadan önce bence en önemli soru kullaným amacý,Niva ile ne yapacaksýn sorusunun cevabý?
off road mu,hafif arazi mi,piknikçi tadýnda asfalt aðýrlýklý mý,tek araç olarak mý yoksa hafta sonundan hafta sonuna hobi aracý mý?

volkaneryuva

Ben nivamý alalý 6 ay kadar oldu. Uzerinde ok144ler aldýðýmda da vardý. Forumdan okuduklarýmdan ötürü olsa gerek asfalt kullanýmýnda çok týrsýyordum ilk baþlarda. Sonralarý çok alýþtým. Hattasýnda diðer arabamýn kullanýmýna bile pozitif etkisi oldu diyebilirim. Takip mesafesini uzun tutuyorum biraz, normal hýzlarda da gidince hafif yaðmurlu asfaltta bile hiç üzülmedim açýkçasý.

Maestro

Alıntı yapılan: volkaneryuva -  Ağustos 24, 2014, 10:19:08
Ben nivamý alalý 6 ay kadar oldu. Uzerinde ok144ler aldýðýmda da vardý. Forumdan okuduklarýmdan ötürü olsa gerek asfalt kullanýmýnda çok týrsýyordum ilk baþlarda. Sonralarý çok alýþtým. Hattasýnda diðer arabamýn kullanýmýna bile pozitif etkisi oldu diyebilirim. Takip mesafesini uzun tutuyorum biraz, normal hýzlarda da gidince hafif yaðmurlu asfaltta bile hiç üzülmedim açýkçasý.

Yaðmurlu havalarda  asfalt zeminde özellikle  rampa iniþlerde   dikkat et...   

volkaneryuva

Alıntı yapılan: Maestro -  Ağustos 25, 2014, 03:05:28
Yaðmurlu havalarda  asfalt zeminde özellikle  rampa iniþlerde   dikkat et...   

Dikkat etmek þart ona biþey demiyorum. Ama dediðim gibi kurallara uygun bir takip mesafesi ve serinkanlý yaklaþým bende iþi çözdü. Elbette 4 mevsim asfalt lastiðinden uzak konforu ortada ama arazi kullaným maksadý önplanda olan benim gibi kullanýcýlar için bu lastiðin bu handikaplarý çekilir diye düþünüyorum.
Hazýr konu açýlmýþken bir soru sorayým; asfalt için ayrý arazi için ayrý ya da yazlýk ve kýþlýk olarak iki ayrý lastik kullananýnýz var mý? Var ise ayrý jantlar mý kullanýyorsunuz? Diðer lastiði nasýl saklýyorsunuz?

muhammedcelik1983

Arkadaþlar malum kýþ geldi memleketin birçok yeri beyaza büründü bizde arkadaþlarla fýrsattan istifade pazar günü toroslara buralarýn tabiriyle kar depelemeye gideceðiz nivada þuan çelik jant ve asvalt tipi lastikler takýlý durumlarý pek iyi sayýlmaz dün çamurlu bir yola girdim adeta paten kayýyor, orjnal jantlarda iyi durumda ok-144 ler takýlý sizce tercih hangisinden yana olmalý ok-144 lerin kar performansý nasýldýr?

Harun

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Kasım 27, 2014, 09:07:40
Arkadaþlar malum kýþ geldi memleketin birçok yeri beyaza büründü bizde arkadaþlarla fýrsattan istifade pazar günü toroslara buralarýn tabiriyle kar depelemeye gideceðiz nivada þuan çelik jant ve asvalt tipi lastikler takýlý durumlarý pek iyi sayýlmaz dün çamurlu bir yola girdim adeta paten kayýyor, orjnal jantlarda iyi durumda ok-144 ler takýlý sizce tercih hangisinden yana olmalý ok-144 lerin kar performansý nasýldýr?

buradan yürüyelim,
ben kullanmadým ama buzda paten tadýnda oldugunu duydum.

NÝVACI

Kar ve çamurda tadýna doyulmaz aracýda yormaz.
asfaltta aralý mesafe
buzda zilleri takýyo çýký çýký yapýyo ;) :D :D
oklarda yaþtan dolayý oluþan sertliðe dikkat
diþ derin olduðu için yaþ  konusu dikkatten kaçýyor genellikle.
foto marifetini konuþturacaðýný umuyorum.
iyi eðlenceler.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

muhammedcelik1983

Eyvallah Amcam tabiki fotoðrafsýz olmaz..

deniz

Biraz eskimiþ ok larým var, izmirde bunlarý kestirme imkanýmýz var mý?Diþ açan bir yer bulunabilirmi?

muhammedcelik1983

Forklift tamiri yapan yerler yapiyor genelde forkliftler dolma teker oldugu icin onlara dis aciyorlar ama izmiri bilmiyorum