dizel

Başlatan kaanbanu, Mayıs 09, 2007, 06:50:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihanhorasan

Her arýza yaptýðýnda satacam seni dedim,her yolda býrakýþýnda yakacam seni dedim ama kýyamadým.Þimdi yine satmayý düþünüyorum ama 2006-2007 ye model yükseltmek için.Büyük þehirde HD siz araç zor oluyor.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

babacandar

Bende de bundan önce 1996 model Niva vardý, iþe gidiyorum bir sabah TEM den Üsküdar sapaðýna dönücem 50 metre var yok.. bir kütürtü patýrtý arabanýn altýndan..dedim gidiyoruz ... saða çektim araba çalýþýyor lakin tekerlerde hareket yok.. vitese el attým, topuz elimde kaldý kol düþtü..takviye ile kilit vites  topuzlarda ayný vaziyet..dukununca düþtü topuzlar aradan yeri görüyorum..Olana bak transþaft sen çýk yerinden olduðu yerde döne döne çevresinde ne varsa gürz gibi parçala onlarda vites kollarý tabii ki..
çaðýrdýk çekiciyi, geldi çekecek arabayý üstüne yarýsýnda kaldý.. adamýn hidrolik boru patla sen.. fýskiye gibi fýþkýrýyo hidrolik.. Allahtan o arada ben iþyeri yakýn olduðundan bizim arkadaþýn arabasýný almýþtým..hadi ordan Ýmes Sanayiye gel yeni bir hortum yaptýr.. gel tak, arabayý servise götür..
Çekici mi bizi kurtardý biz mi çekiciyi belli olmadý gerçi ama..
iþte böyle bir yolda kalma vakasý da benim baþýma geldi olan o dur.Bunun harici arýza olsa da yolda kalmadýk þükür..     

Yevgeni

Usta deðil ama kullanýcý tavsiyesi: Kýllandýðýnýz her sesi, hareketi ustasýna gösterin. En azýndan bir fikriniz olur. Yürüyeni yolunuz her servise düþtüðünde mutlaka gözden geçirtin. Aracý dinleyin, verdiði sinyalleri es geçmeyin..

ERCO

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 07, 2007, 08:56:47
Usta deðil ama kullanýcý tavsiyesi: Kýllandýðýnýz her sesi, hareketi ustasýna gösterin. En azýndan bir fikriniz olur. Yürüyeni yolunuz her servise düþtüðünde mutlaka gözden geçirtin. Aracý dinleyin, verdiði sinyalleri es geçmeyin..

iþte bi buyuk sozu bence dinleyin  abiyi derim
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

entomolog

Sanýrým dizelin birim fiyatýna yapýlan son zamlardan sonra artýk herkes benzinliye yönelecek. Firmalarda mecburen dizellerin fiyatlarýný indirmek zorunda kalacaklar.

emre_ozk

Alıntı yapılan: entomolog -  Nisan 30, 2008, 11:09:54
Sanýrým dizelin birim fiyatýna yapýlan son zamlardan sonra artýk herkes benzinliye yönelecek. Firmalarda mecburen dizellerin fiyatlarýný indirmek zorunda kalacaklar.
aynen öyle benzinli araba daha iyi euro dizel 3100 benzin 3300 civarý bizde dizel ford connect motoru takacaktýk vaz geçtik
Emre özkaradeniz
Ýzmit

NÝVA69

LPG, dizelden çok çok üstündür diye düþünüyorum acizane..

Hele bir de CNG (doðalgaz) istasyonlarý yaygýnlaþsýn olay bitiþtir. Türkiye deðil Dünya turuna çýk artýk :D

Bugün mevzusu geçti býrak benzini-motorini, LPG'nin bile yarý fiyatýna CNG'nin litresi!
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

entomolog

Aman bence çok reklam da yapmayalým sonra lpg ve cng ye de zam yaparlar...

TANTO

ASLAN BESLEYEN YEMÝNÝ DÜÞÜNMEZ ARKADAÞLAR
Zalimin karþýsýnda YAVUZ;
Mazlumun yanýnda YUNUS.

emre_ozk

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Ekim 06, 2007, 08:55:38
ben nivami alali 7 yil oldu 89 model bir kere bile beni yolda birakmadi aldigimdan beri 42000 km gezmisim hepte arazide

Forum a ilk mesajým imiþ selam olsun o güzel günlere 13 yýl olmuþ forumdan tanýdýðýmýz bir çok arkadaþ aramýzdan ebediyen ayrýldý
Emre özkaradeniz
Ýzmit