güç problemi ((??))

Başlatan sariyer_avci, Temmuz 13, 2008, 05:42:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sariyer_avci

yeni bi nivam var 1.7 95 model .. sýfýr motor yapildi 200 km once .. dik bayýrlarda dur kalk yapinca motorun gücü yetmiyor .. istop eder gibi yapiyor .. gaza çok yuklenmek gerekiyor ..takviye baðlamak gerekiyor .. arabada eksik yok .. bu durum neden kaynaklanýyor olabilir .. yardým ederseniz sevinirim .. ben avcikerem..

niva07

ateþleme ve/veya yakýt sisteminden kaynaklanan bir sorun olsa gerek. yakýt olarak ne kullanýyorsunuz, LPG-Benzin her ikisinde de ayný sorun oluyor mu ? Belki silindirlerden birisinde ateþleme gerçekleþmiyorsa (ki buna bujiler, buji kablolarýndan kaynaklanan sorunlar veya distribütör sebep olabilir) arabayý güçten düþürür, bugünlerde benim de baþýma geldi ancak benim araç çok noktadan enjeksiyonlu olduðu için motor tiplerimiz farklý, bendeki sorun enjektörlerin týkanmasý. Bu arada 95 model Niva karbüratörlü müydü yoksa tek noktadan enjeksiyonlu mu ?

dora

Araç büyük ihtimalle karbüratörlü bu araçlarý arazide biraz yüksek devirli kullanmak gerekiyor.Bir de öyle deneyin.Ama niva07 nin deðindiði konular doðru.Avans ayarýný biraz yükseltirseniz farklý olacaktýr denemekde fayda var.
Niva 1041-firefly-Atlantis

emre_ozk

Alıntı yapılan: sariyer_avci -  Temmuz 13, 2008, 05:42:00
yeni bi nivam var 1.7 95 model .. sıfır motor yapildi 200 km once .. dik bayırlarda dur kalk yapinca motorun gücü yetmiyor .. istop eder gibi yapiyor .. gaza çok yuklenmek gerekiyor ..takviye bağlamak gerekiyor .. arabada eksik yok .. bu durum neden kaynaklanıyor olabilir .. yardım ederseniz sevinirim .. ben avcikerem..
benim bildiğim kadarıyla motor yaptırdıktan belli bir km sonra siboplara baktırmak gerekiyor. veya niva07'nin dediği gibi ateşlemede sorun vardır. .
Emre özkaradeniz
Ýzmit

avci_kerem

arkadaþlar cevaplar için teþekkür ettim .. motor sýfýr demiþtim .. þimdi bi 1.000 km falan yaptým motor sanki açýldý .. ama bayýrda falan yine kalkýs çok zor oluyor .. takviye gerekiyor .. ben lpg kullanýyorum .. ama benzin de de ayný .. kalbiratoru yeni yaptýrdým .. biraz düzeldi .. benzin otomatiði eski miþ .. aldým taktýrmadým .. gaz kullanýyoruz diye .. acaba gücü mü bu kadar yok sa bende mi sorun var bilmiyorum .. buji ler yeni .. yanlýz avans ayarý ver platine hiç baktýrmaDIM .. ACAba ondanmýdýr
sariyer __ kýyýköy -----  >>  arasý

reis28

aracýnýzýn sekron ayarlarýný kontrol ettirin avans ayrý supap ayrý hava yakýt karýþým ayarý bunlardan herhangi birinde ayarsýzlýk oldumu bu söylemiþ oldugunuz poroblemleri yaratýr
DURSUN USTA 05364629668

sariyer_avci

verdiðiniz bilgilere yardýmýnýza teþekkür ederim .. dediðiniz gibi elektrik atesleme kontrol edildi ... motor biraz isindiktan sonra daha iyi çekiyor .. aracýn gücü bu kadar mýs .. teþekkürler

emre_ozk

araç çok yakýt yaktýðý için bugün lpg kafalýðýný deðiþtirmeye gittik ustanýn dediðine göre lpg kafasý ayar tutuyormuþ bozuk deðilmiþ bize bujileri platini deðiþin filan dedi. bujileri platinleri deðiþtirdik sonuç mükemmel tek kiþi 3. vitesle çýktýðýmýz rampayý þimdi 6 kiþi 4. vitesle çýkýyor hatta araba 5 istiyor ama 5. vites  yok  ;D
Emre özkaradeniz
Ýzmit

thkuzuoglu69

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Ağustos 22, 2008, 10:48:43
araç çok yakýt yaktýðý için bugün lpg kafalýðýný deðiþtirmeye gittik ustanýn dediðine göre lpg kafasý ayar tutuyormuþ bozuk deðilmiþ bize bujileri platini deðiþin filan dedi. bujileri platinleri deðiþtirdik sonuç mükemmel tek kiþi 3. vitesle çýktýðýmýz rampayý þimdi 6 kiþi 4. vitesle çýkýyor hatta araba 5 istiyor ama 5. vites  yok  ;D
Boþ ver. 5. vitesdense uygun viteste git.
...........