Gönderen Konu: Termos tavsiyesi  (Okunma sayısı 5542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı unlztrk

Termos tavsiyesi
« : Nisan 29, 2015, 09:19:32 »
Hafta sonları balık sevdası ve uzun yolda çay ihtiyacı sebebiyle aldığım iki termos 2-3 saatten fazla sıcak tutmadığı için atıl duruma gelmişti. En son iki hafta önce kızımla (8 yaşında kendisi) balığa gittiğimizde hava biraz sert esiyordu "keşke bir çay olsaydı da sıcak sıcak içseydik" dedi. Bu söylemi beni tekrardan adam gibi bir termos arayışına soktu. İnternetten okuduğum yorumlar üzerine stanley marka 1,3 litrelik termosu aldım. Pazartesi akşam kaynatıp içine doldurduğum su bugün sabah ( çarşamba) hala el yakıyordu. Termos alacaklara kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar, mükemmel bir malzeme. Fiyatı baya yüksek ama ömürlük bir ürün.

« Son Düzenleme: Nisan 29, 2015, 09:21:19 Gönderen: unlztrk »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
Ynt: Termos tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2015, 10:12:59 »
benim de ihtiyacım var,
tavsiye için teşekkürler,değerlendireyim...

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2015, 10:14:57 »
abi aynen bahsettiğin termos gibi çok etkili bir termosum vardı, 7-8 saat sonra bile içilecek kıvamda oluyordu çay/kahve... içindeki cam kırılınca aynısını bulamadım bi daha.. bu seninki çelik sanırım, kırılma derdi de olmaz, aynen ömürlük olur...

doğa gezilerimde genelde ateş yakıp mini çaydanlığımla su kaynatıp çay/kahve yapmayı tercih ediyordum termossuzluktan.. ve ucuz yollu bir ocak arıyordum daha pratik bir çözüm olması açısından. kaliteli outdoor markalarının ürünlerine yüksek rakamlar vermek yerine, yerli malı Nurgaz'ın ocağını ve vidalı kartuşunu aldım. Bildiğiniz piknik tüpünün miniği... Birkaç gezidir deniyorum. Bir litre suyu 4-5 dakika içinde kaynatıyor. Kartuşlar vidalı olması sebebiyle işim bitince tepesinden ocağı söküyorum, böylece kartuş boşaldı, gaz sızdı derdi de olmuyor.. bir süre daha deneyeyim, daha detaylı fikirlerimi yazarım. Mesela kartuşun ne kadar dayanacağı şu anda soru işareti...

No mud, no fun...

Çevrimdışı unlztrk

« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2015, 11:04:04 »
Termos tamamen çelik, adamlar ömür boyu garantili satıyorlar zaten. Senin tüpde çok iyiymiş, piknik kahvaltılarına birebir. Kartuş 4-6 saat arasında dayanıyormuş ki bu da ortalama 4 piknik demek.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2015, 11:06:39 Gönderen: unlztrk »

Çevrimdışı kocaali

« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2015, 11:43:01 »
Termos tamamen çelik, adamlar ömür boyu garantili satıyorlar zaten. Senin tüpde çok iyiymiş, piknik kahvaltılarına birebir. Kartuş 4-6 saat arasında dayanıyormuş ki bu da ortalama 4 piknik demek.

ocak 230gramlık kartuş ile geldi, bir de 450gramlık yedek kartuş buldum, attım arabanın bagajına.. henüz ufak olanı kullanıyorum, yürüyüşlerde sırt çantasında taşımaya daha uygun ufak olan..

Çelik termos kesinlikle süper, bana hediye gelen 500ml'lik bir tane var, ne yazık ki çok ufak geliyor.. bu arada malın kalitesini fiyatı belli ediyor... güle güle kullan hocam...
No mud, no fun...

Çevrimdışı bkerti

« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2015, 12:37:49 »
abi aynen bahsettiğin termos gibi çok etkili bir termosum vardı, 7-8 saat sonra bile içilecek kıvamda oluyordu çay/kahve... içindeki cam kırılınca aynısını bulamadım bi daha.. bu seninki çelik sanırım, kırılma derdi de olmaz, aynen ömürlük olur...

doğa gezilerimde genelde ateş yakıp mini çaydanlığımla su kaynatıp çay/kahve yapmayı tercih ediyordum termossuzluktan.. ve ucuz yollu bir ocak arıyordum daha pratik bir çözüm olması açısından. kaliteli outdoor markalarının ürünlerine yüksek rakamlar vermek yerine, yerli malı Nurgaz'ın ocağını ve vidalı kartuşunu aldım. Bildiğiniz piknik tüpünün miniği... Birkaç gezidir deniyorum. Bir litre suyu 4-5 dakika içinde kaynatıyor. Kartuşlar vidalı olması sebebiyle işim bitince tepesinden ocağı söküyorum, böylece kartuş boşaldı, gaz sızdı derdi de olmuyor.. bir süre daha deneyeyim, daha detaylı fikirlerimi yazarım. Mesela kartuşun ne kadar dayanacağı şu anda soru işareti...

Kesinlik Nurgaz tavsiye ederim bende. Aygazın kartuşları daha büyük ama Uludağ Büyük zirvede basınç azlığı nedeni ile yanmıyor. İkiside ilk kez kullanılmıştı karşılaştırılırken. Ama mutlaka bir benzin ocağı da bulunmalı. Özeliikle kamp çantasında gaz taşımak ve çadırda bunu bulundurmanın ölümcül sonuçları olduğu vakayla sabit. Termosların da dışına keçe üstü deri bir kılıf olursa tadından yenmiyor. Benim arabadaki toprak mataran hem içten hem dıştan sırlı ve keçe deri kaplı. Yazın araç güneşin altında yansada suyum buz gibi. Hemde toprağın sağlıklı olduğunu düşünüyorum .