Sibop ( Sibob Sübab Sübap ) ayarý ve rolanti iliþkisi

Başlatan bkerti, Mart 13, 2015, 08:34:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bkerti

Ama bu far ve silecek açýnca her araçta vuruntu ve rölanti düþmesi yaþanýyorsa o zaman býrsey diyemem. Kronik bir sorun mu ben mý abartýyorum bilemiyorum.

muhammedcelik1983

Oto elektrikçiye bir ölçtür 14volt civarý çýkarsa normaldir kayýsýn gergisine baktýr alternatörü hiç söktürmediysen bence söktür kömürüne bakýrýna baktýr zira geçen gün dükkanýn önünde söndürdüm akü tam boþalmýþ þarj olmamýþ söktürdüm 3 ay önce deðiþen kömür bitmiþ regülatörüne baktýr buji kablolarý ne durumda vs iyi bir elektrikciye göster

bkerti

Abý hiç sokulmedý 1 yýldýr bende. Ne bakým yapýldý ne de konur degýstý. 2 yýlý dolmamýs aký bitti deðiþtirdim 1-2 ay once. Ateþleme komple deðiþti. Hafta sonu baktýrayým elektrýkcýye inþallah bu sorundan kurtulayým artýk.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 08, 2015, 08:41:34
Abý hiç sokulmedý 1 yýldýr bende. Ne bakým yapýldý ne de konur degýstý. 2 yýlý dolmamýs aký bitti deðiþtirdim 1-2 ay once. Ateþleme komple deðiþti. Hafta sonu baktýrayým elektrýkcýye inþallah bu sorundan kurtulayým artýk.

Ozaman saðlam cýksada söktür kayýþý degismediyse muhakkak kayýþýda degiþtir þakaya gelmez çünkü nezaman nerde yolda birakacagý belli olmaz 1 yýlda 3 defa söktürdüm ben :D ilki bilye icin diger 2si kömür için birde akünüde ölçtür zira alternatör dengesiz elektrik veriyorsa akünün ömrüde kýsalýyor far açýkken kalorifer açýkken gaz verince fanda,farda düþme kalkma olabiliyor benimkindede var ama rolantiyi etkilemiyor

bkerti

Aman abý yolda kalmayalým. Sokturup baktýrayým. Kayýþ deðiþtirteyým. Darjý toptan keseese dediðin gýbi olur yolda dalgalý rolantýyý bile mumla ararýz :)

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 08, 2015, 08:51:13
Aman abý yolda kalmayalým. Sokturup baktýrayým. Kayýþ deðiþtirteyým. Darjý toptan keseese dediðin gýbi olur yolda dalgalý rolantýyý bile mumla ararýz :)

Akü bitene kadar araç yurur taaki aküde bitene kadar ondan sonra oto elektrikci ara dur  ;D abi kömür daha gider diyebilir oto elektrikci 5tl lik parca bilyesi az da olsa bozulduysa iyisiyle degistirt bakýrý ayný keza her biri için ayrý ayrý söktürene kadar tek seferde sýfýrla kayýþýda yanýnda götür alternatörü sökmüþken deðiþtirsin inþallah cözüme ulaþýrsýn

bkerti

Kesin ýyý derler :) Kayýs ýcýn ölçü ve marka önerin var mý abý. Toptan degýstýrteyým ne varsa.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 08, 2015, 09:10:20
Kesin ýyý derler :) Kayýs ýcýn ölçü ve marka önerin var mý abý. Toptan degýstýrteyým ne varsa.

Ölçüsünü bilmiyorum lada parçacýsý isteyince veriyor olmadý söktürürsün eskisiyle gidip alabilirsin marka önemli deðil

bkerti

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 08, 2015, 09:10:20

Senin araçtakini bilmem ama, benim araçta   9,5 X  925  kayýþ var.

Marka olarak, DAYCO  ve DERBY  iyidir..

bkerti

muratgüney

Ara ara düzelir tamam oldu dersin servise gidersin saat gibi çalýþýr psikolojisi deðiþik bir araçtýr niva  ;D
HAYAT BÝR GÜNDÜR ODA BU GÜNDÜR :)

bkerti