ROLANTÝ SORUNU

Başlatan natillus_71, Haziran 24, 2014, 06:10:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natillus_71

murat abi sorunumuz ayný. benim ki benzinde yapýyor aynýsýný. birde arabada tekleme var. kendi kafasýna göre düzeliyor sonra tekrar yapýyor. özellikle þehir içinde yapýyor. cihaza soktum rolanti sensörü ve oksijen sensöleri dediler. bi kaç tane rolanti sensörü buldum ama benim sensöre uymadý. kýsa geldi. en son sensörü ve gaz kelebeðini kendim söküp taktým. sonra eski sensörünü taktým. rolantim 1500 lere düþtü. benzinde arabamým hiç performansý yok. sanki biri bozazýný sýkýyor. bana da yardýmcý olun lütfen.

ERCO

benzinde sýkýntý yoksa cozumu lpg de  demekdir iyi bir kpg ci bulun ve ayarlarýný yapdýrýn derim
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

natillus_71

merhabalar. ayný sorun bende de var birde yolda giderken tekleme yapýyor.

murat

Aracýn þase kablolarýný kontrol edin akü nün þarj durumunu ve þarj dinamosunun kaç volt ürettiðine baktýrýn13.6 volt altýnda ise öncelikle onu düzelttirin çünkü gerilim düþünce tüm sensörler hata veriyor araç saptýrýyorbi elektrikçide kolayca bakýlýr bunlara

natillus_71

abi çözdün mü sen sorunu? aracý alýp geldim ilk gün þarj kestiði için yolda kaldým þarj ve marþ dinomalarýný elden geçirdim. aküyü de þarj ettirdim. ama yine bi kontrol ettirmekte fayda var. abi aracýnda silkeleme de var mýydý?

murat

Silkeleme de olmuþtu þarj düzelince çoðu düzeliyor senin sorunun bitti mi benim ki devam ediyor arýza tesbit cihazýný bekliyorum sonra sonucu yazacaðým

natillus_71

abi sorun devam ediyor bazen yapmýyor. ama özellikle þehir içinde yapýyor. bujileri ve kablolarýný deðiþtirdim. marþ ve þarj dinamosu elden geçti akü þarj oldu biraz azaldý fakat tamamen bitmedi. bu arada cihaza baðlattým rolanti sensörü ve oksijen lamda bilmem neleri arýzalý dediler. rolanti sensörü bulamadým. bulduklarýmda uymadý. sýkýntý devam ediyor. haberlerini bekliyorum.

murat

Aracýn þase kablolarýný kontrol ettir akünün yanýnda birisi de ateþleme bobininde biri de emme manifýltunun orda rölanti sensörü altýna doðru. Bunlarýn civatalarýný da sýk þarj degeri rölantide 13.8 falan olmalý bucuk bile yetmiyor.  arýza veren sensörlere þimdilik dokunma rölanti sensörü standart oluyor önce gerekirse onu deðiþtirip bakarsýnýz senin uymuyor dediðin tam neresi uymuyor. Araben sana yarýn detaylý yazarým yada telefonla anlatýrým elimden geldiðince
!

natillus_71

þimdi abi saðdaki nivanýn sensörü soldaki 2112 diye bi sensör. hem kýsa geliyor boyu(yayýn) hemde baþýndaki conta deðiþik.

natillus_71

abi bugün benzinde de boðulmaya baþladý araba. gaz yemiyor gaz yemeyinec gitmiyorda. 2007 model.

murat

saðdaki nivanýn . soldaki de vega lara takýlana benziyor. benim araçta vega nýn ki var þu an  þapkalý olandan ve sorun yaratmýyor. b sensöre elektrik verince yani soketini takarsan ileri geri hareket eder ve boyu deðiþir. zaten boyunu deðiþtirerek içeri dýþarý giderek ayar yapýyor. eðer resimdeki boyunun en fazla çýkmýþ hali ise dediðin doðru olur o zaman da ara beni konuþalým.

natillus_71

natillus_71

MURAT ABÝ bu iþin arkasýndayým. býrakmýyacam. çözecem bu sorunu.

natillus_71

erkan abi sýkýntýnýn en büyük sorunu olan tekleme olayý çözüldü. sýkýntý enjöktörün birinin soketi çýkmýþ. onu taktýk. lpg ayarý yapýldý. tabi ayar yapýlýrken benzin ve lpg nin kalitesiz olduðunu söylediler. dönüþ yolunda aracým hiç teklemediði kadar tekledi. sanýrým üç silindirden 4 silindire çektiði için biraz sýkýntý oldu. aracýn benzin ve lpg sini yüksek kalite yapýnca tekleme kalmadý. bir haftadýr araçta týk yok. biraz rolantim yükseliyor. erco abide rolanti sensörü varmýþ benim araca uyan onu da halledersek motor kýsmý normale dönecek. birde aracýn egsozu dolmuþ o da deðiþtimi motor bayaðý rahatlar diye düþünüyorum. sorun kalmadý sayýlýr.

muhammedcelik1983

Rolanti yukseliyorsa bence kaliteli yakittan sonra gaz ayarina tekrar baktir baþýma gelmiþti hava giriþi fazla olunca rolanti alýp baþýný gidiyordu ayarladik þuan çalýþtýðý bile anlaþýlmýyor..