Sonradan takýlan sunroof

Başlatan dogan54, Nisan 04, 2007, 09:23:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

dogan54

Bazý niva'lara sonradan sunroof takýyorlar..Bunun güvenliðe olumsuz etkisi olur mu?
4x4 baska,
NiVA baska..

Yevgeni

Sanýrým sadece takla durumunda sorun olur tavan mukavemeti anlamýnda. Arazideki hafif bir yuvarlanma, takla vaziyetinde sorun olmayacaðýný düþünürüm, sonuç olarak çalý çýrpý, toprak üzerinde yuvarlanýr, tabi uçurumdan da uçabilir ama bu durumda zaten tavanýn bir önemi yok. Ama asfaltta yüksek sürat sonrasý bir taklada sunroof varmýþ yokmuþ, çok da önemli olmaz muhtemel..

Yevgeni

En güzeli içeri roll cage tertibatýdýr..

taiga

Sanýrým hýrsýz vb olayýný da soruyorsunuz.

Aytuð ile benim araca yaptýralým mý diye konuþurken bu soruyu ona da sormuþtum.

Kapýdaki kilit ne derece güvenli ise, sunroof unda o derece hýrsýz için güvenli olduðunu söylemiþti.

Ben kestirmeye kýyamadým açýkçasý.

Hatta arka camlarý açýlýr yapmayý istememe raðmen yok sýzdýrýyor yok ayný hýrsýz olayý kaygýsýyla ( aslýnda zor geldi, iþçiliðe güvenemedim ;D ) onu bile yaptýrmadým.

efe

Pardon: roll cage tertibatý nedir acep!
Ýngilizcem berbat da!...

taiga

efe

ufo

demek roll cage bu!
ama bi þey sorucam.
bu roll cage hep þöför koltuðunda mý oturuyor? ;D
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

ERCO

ben bu yaz duþunuyorum sanrof takdýrmaya 350 ytele manuel kulaným.
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

efe

Ben de de var ve yazýn harika oluyo.Üstünü açýp þöle yola vurdun mu püfür püfür  ;D
Ýnsanýn türkiye turu atasý geliyo :)
  Ancak duyduðuma göre çoðunda sýzdýrma problemi oluyomuþ!Ýþçiliðine güvendiðiniz bi ustaya yaptýrmanýzý tavsiye ederim.
  ayrýca ustam benim sunroof açýkken takýrtý yapýyor lakalarda.Bunun sebebi nedir acep?

ERCO

evet montajý cok onemli  eger tam olculup bicilmese su gýrer mutlaka
www.guvenlada.com

berk

Alıntı yapılan: taiga -  Nisan 05, 2007, 10:58:33
Sanýrým hýrsýz vb olayýný da soruyorsunuz.

Aytuð ile benim araca yaptýralým mý diye konuþurken bu soruyu ona da sormuþtum.

Kapýdaki kilit ne derece güvenli ise, sunroof unda o derece hýrsýz için güvenli olduðunu söylemiþti.

Ben kestirmeye kýyamadým açýkçasý.

Hatta arka camlarý açýlýr yapmayý istememe raðmen yok sýzdýrýyor yok ayný hýrsýz olayý kaygýsýyla ( aslýnda zor geldi, iþçiliðe güvenemedim ;D ) onu bile yaptýrmadým.

abý senýn garantý nezamman býtecek sabýrsýzlýkla beklýyorum :D:

arka yan camlarý surgulu orjýnal servýste yaptýrdým hýzrýslar orayý zorlamýslar acamamýslar arka camý patlatýp ýcerý gýrmýsler :(

ERCO

abiler cam yda sanrof hýrsýz yuzunde yapdýrmamak pek mantýklý  degil bizim nývalar en kolay aclan araclardýr inþallah hýrsýzlar bunu duymaz
www.guvenlada.com

MCC

montaj önemli, bilhassa sanayide bizim keçilere þapþal bir açý ile yaklaþan memleketim insaný içinde, iþini aldýðý para ile orantýlý yapan birisini bulmak gerekli, yoksa sýzýntýsý týkýrtýsý vs. üzer durur, öte taraftan benim 93 te kelebek camlar sanroof tarzý atraksiyona gerek býrakmýyor, kendine çevirdinmi olay bitiyor.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

niva07

Ben Antalya'dayým burada seçenekler biraz kýsýtlý. Sunroof için Webasto diye Avrupa bir marka var onu yaptýrayým diye araþtýrma yaptým 1197 YTL'den baþlayan fiyatlar verdiler vazgeçtim  ??? 350 YTL'ye yaptýracaktým diyen arkadaþ detay yazabilir mi acaba ?