acil yardýmmm

Başlatan seyit58, Ocak 16, 2013, 05:51:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seyit58

merhaba arkadaþlar bugün aracýn marþýna bastým almadý yokuþ aþaðýydý bende arabayý geri geri vurdurdum çalýþtý ama vitesler iþlem görmüyor vitese takýyorum ama araba haraket etmiyor debriyaja basmadan da vitese geçiyor ne yapmam gerekiyor yardýmcý olursanýz sevinirim

Yevgeni

Vites islemiyorsa vurdurarak calismasi ilginc?

Debriyaja basmadan vites geciyor, ama arac hareket etmiyor?
Agir devir kolu hangi konumda? En geride oldugundan emin misiniz?

mehmet22

en gerideki  orta boy vites tam ortada kaldýysa boþ ta kalmýþ olabilir orta konumda ise ileri takviye (low)iterek      veya geri cekerek (seri konum alamayý dene)
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

seyit58

evet abi bütün vitesleri denedim ama haraket etmiyor aracýn altýna yattým biraz karanlýk olsada bu resmi çektim plastik olan yer dönüyor demir olan yer dönmüyor sebebi nedir acaba hangi parçayý deðiþmem lazým yakýnýmda tamircide yok kendim halledebilirmiyim

mehmet22

gördügüm kadarý ile orasý 6 köþe takuzun orasý ama  olayý biraz daða acarsan ayrýntýlý anlatýrsan yardýmcý olabiliriz
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

vehbi

ben bilmem :) ama sallayacaðým..
* debriyaj balatasý sýyrýmýþ olabilr mi, çok sert vurdurduysan...düþürebilrsen balatyý düþür dene..
** biþeyler kýrýldý. ! ne ola ki ?
vurdurmayýn derler arabalarý, belki de bundandýr..
merak ettim  ?? ???
"free as a bird"

seyit58

þanzumandan arazi þanzumanýna döngüyü veren yerde resimde görünen dönüyor dönmüyor yazdýðým yerde 4 tane vida varmýþ onlarý kýrmýþ yerinden söktüm tek tarafý üçgen tek tarafý yuvarlak parçayý tornaya gönderdim vidalar içinde kýrtýlmýþ tekrar takýp deneyecem ama trans þaft altýgen deniliyor benim söktüðüm üçgen bu parça bunun orjinali deðilmidir.

seyit58

RESÝMDE ÝÞARETLEDÝÐÝM GÝBÝ

Yevgeni

"Benim arabada bu kýsým metal deðil" dediðin 6 köþe takoz denen kauçuk bir parçadýr, metal deðildir, doðru..

seyit58

uzun çzbzlzr sonucu hallettim ama tornacý vidanýn birini çýkartamadý þimdilik üç vida ile kullanýyrum yardýmcý olanlara teþekkür ederim

Yevgeni

Bencileyin parcayi tumuyle yenile, bu haliyle saglikli degil he?

seyit58

en kýsa zamanda yenileyeceðim