Herkese merhaba.

Başlatan aybarsdnr, Aralık 20, 2012, 12:56:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aybarsdnr

Öncelikle herkese merhaba.

24 yaþýndayým ve Ýstanbulda yaþýyorum. Otomobillerle küçük yaþlardan beri ilgiliyim ancak, son 2 senedir gönlümden araziye çýkmak ve arazi koþullarýnda sürüþ keyfini yaþamak geçiyor. Biraz araþtýrma yaptým ve benim için þuan en uygun aracýn lada niva olduðuna karar verdim. ( parça sýkýntýsýnýn olmamasý, düþük maliyet, elektronik aksamýn az olmasý vs. ).

Sizden yardýmlarýnýzý rica ediyorum. 1.6 mý 1.7 mi?, enjeksiyonlu mu yoksa karbüratörlü mü? , kaç model?, km. ne civarlarda olmalý? boþ bir araç alýp geliþtirmek mi yoksa arazi koþullarýna uygun yapýlmýþ hazýr bir araç almak mý mantýklý? vs. gibi öneri ve yardýmlarýnýzý bekliyorum.

Herkese iyi forumlar.

Yevgeni

Selam,
Kabaca bir butceniz varsa buna uygun optimum bir model tavsiye edebiliriz.

Ya da soyle diyelim, 1600'ler ayna mahruti oranlari sebebiyle ehvendir ama en genci 1994 dogumludur, bu fena.
1700 karburatorluler guzeldir ama yorulmamis bir tane bulursaniz, yani 1995-1997 arasi modeller bunlar.
En guzeli enjektorlu modellerdir. 1997-2003 arasi modellerde enjektor problemlidir. Ama 2000 model 2 Niva bu problemli enjektorlu halleri ve berbat benzin oktanlariyla (80 oktan + oktan artiricilar) Mogolistan'a gidip geldiler ve motorlari hala islemekte.

Optimum butce ile bulunabilen en saglam kasali ve mekanikli, yani alabileceginiz en genc araci alin..

Yevgeni

Bir de uzerinde oynanmamis almak her daim daha iyidir..

aybarsdnr

ortalama 11, 12 bin lira düþünüyorum ama güzel bir araç olursa çýtayý yükseltirim. ikinci aracým olacaðý için çok fazla km. yapmýcam aslýnda. sizin önereceðiniz araçlar varsa, ilanlarýný gönderirseniz sevinirim.

Yevgeni

Satiliklardan haberim yok pek. Sahibinden.com gibi ortamlardan da pek fikir sahibi olunmuyor, gidip incelemek gerekli.
Bir yerlerden birseyler cikar mutlaka, en azindan buradan duyuru yapmis oldunuz..

aybarsdnr

çok teþekkür ederim verdiðiniz fikirler için.

Yevgeni

mehmet22

yavuz abim gayet iyi acýklamýþ olayý ..11  12   bin civarýna iyiden bir niva bulabileceginizi tahmin ediyorum ..kasada cürük vs. olmamasýna dikkat edin yorulmamýþ bakýmlý bir niva tüm ihtiyaclarýný zý   karþýlar ..bence 1.7 tercih iniz olsunn paranýzýn gücüne tekabul..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

vehbi

Merhaba Aybars, hoþgelidn
Seversen nivayý ,ne de olsa ilk aracýn olmayacak, deðiþecek zira bence bu bütceden verim alamazsýn abiim. (istisnalar hariç..)
"free as a bird"

aybarsdnr

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Aralık 20, 2012, 01:23:04
yavuz abim gayet iyi acýklamýþ olayý ..11  12   bin civarýna iyiden bir niva bulabileceginizi tahmin ediyorum ..kasada cürük vs. olmamasýna dikkat edin yorulmamýþ bakýmlý bir niva tüm ihtiyaclarýný zý   karþýlar ..bence 1.7 tercih iniz olsunn paranýzýn gücüne tekabul..
teþekkür ederim. açýkçasý uygun fiyata bir araç bulabilirsem soyup gerekli onarýmlarý yapýp komple boyatabilirim

aybarsdnr

Alıntı yapılan: vehbi -  Aralık 20, 2012, 06:39:39
Merhaba Aybars, hoþgelidn
Seversen nivayý ,ne de olsa ilk aracýn olmayacak, deðiþecek zira bence bütceden bence verim alamazsýn abiim. (istisnalar hariç..)

Hoþbulduk.
bütçe düþük mü diyorsunuz yani niva için ?

vehbi

Alıntı yapılan: aybarsdnr -  Aralık 20, 2012, 08:44:40
Hoþbulduk.
bütçe düþük mü diyorsunuz yani niva için ?
yoo bu bütçeyle niva alýrýsýnýz.. Sorunuz bu ise..
ama beklentiniz ölçüsüne baðlý olarak verim alamazsýnýz diye düþünüyorum.. Ben de çok az biniyorum Nivaya, ikinci aracým 2006 model, ses gelse ki hep bir yerlerden gelir, kýllanýrým .. tüm hadise kiþinin ihityaç/beðeni /beklentileri ile alakalý.. Aslýnda bunun en güzel tespiti için de bir kez deneyimlemek, o sebeple, eðer nivayý araç olarak severseniz, ilk nivanýz olarak kalmayabilir  dedim.
"free as a bird"

aybarsdnr

Alıntı yapılan: vehbi -  Aralık 21, 2012, 10:30:52
yoo bu bütçeyle niva alýrýsýnýz.. Sorunuz bu ise..
ama beklentiniz ölçüsüne baðlý olarak verim alamazsýnýz diye düþünüyorum.. Ben de çok az biniyorum Nivaya, ikinci aracým 2006 model, ses gelse ki hep bir yerlerden gelir, kýllanýrým .. tüm hadise kiþinin ihityaç/beðeni /beklentileri ile alakalý.. Aslýnda bunun en güzel tespiti için de bir kez deneyimlemek, o sebeple, eðer nivayý araç olarak severseniz, ilk nivanýz olarak kalmayabilir  dedim.
þimdi daha iyi anladým, teþekkür ederim.. Niva kullanma fýrsatým oldu bir çok defa. ses gelmesi vs. çok kafama takacaðým bir þey deðil bu tarz araçlarda.. arazide performansý iyi olsun, yolda býrakmasýn yeter :)

aybarsdnr

önerilere hala açýðým. araç tavsiyesi, ek bilgilendirmesi olanlardan yardým istiyorum hala

Harun

Alıntı yapılan: aybarsdnr -  Aralık 23, 2012, 02:45:16
önerilere hala açýðým. araç tavsiyesi, ek bilgilendirmesi olanlardan yardým istiyorum hala

Yavuz abi konuyu özetlemiþ,
araç konusuna gelince sabýrla araþtýrmalýsýn derim,
acele etmeden,bütçene,beklentine göre en makul aracý bulmak için araþtýrmaya devam...