HÝDROLÝK DÝREKSÝYON ÝÇÝN BÝLGÝ

Başlatan savgat, Kasım 13, 2012, 10:40:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

savgat

merhaba arkadaþlar, lada nivaya uyan hidrolik sistem varmýdýr acaba, orjinaline baktým 1800 tl dýyor  nette, aracým 1993 model niva, daha once yapan arakadaþlar bilgisi olan arakadþalar varsa yardýmcý olurlarsa sevinirim, teþekkür ederim.

Harun

Alıntı yapılan: savgat -  Kasım 13, 2012, 10:40:13
merhaba arkadaþlar, lada nivaya uyan hidrolik sistem varmýdýr acaba, orjinaline baktým 1800 tl dýyor  nette, aracým 1993 model niva, daha once yapan arakadaþlar bilgisi olan arakadþalar varsa yardýmcý olurlarsa sevinirim, teþekkür ederim.

bir ara forumda Mercedes sistemi ile ilgili yazan olmuþtu ama yanlýþ da hatýrliyor olabilirim.
öte yandan yumuþak turlu tip tertibý da epey kullanan olmuþtu.

mehmet22

bildiðim kadarý ile soft direksiyon kutularý hidrolik direksiyonu aratmýyor hem fiyatýda daða makull
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

savgat

Bi sorayim onu ama tofas grubununkiler falan uyarmi acaba

savgat

dýreksýyon tofaþ dýreksýyonuydu, degýstrdým orjýnal taktým hafýfledý býraz, yada beným kollar ýyý çalýþmaya baþladý :))

Oguzhan_oto

Haddim olmayarak bende bu konuya þöyle yaklaþmak istiyorum.Þöyleki? Ankaradan lada nivanýn dilinden anlayan bir ustam. Ýstanbuldan Dursun ustam.Ýzmirden Erco ustamýn fikirlerini dikkat ile takip etmek ustalarýmýzýn bulunduklarý þehirlerde Lada Niva kullanan yada türkiyemizin her yeride kullanmakta olan herkes bu fikirlerden faydalansýn neden olmasýn . Hidrolikmi, Softmu, Orjnalimi veya baþka Direksiyon kutusumu? hepinize sevgi,selamlarýmý sunarým kýymetli ustalarýmýn cevablarýný sabýrla BEKLÝYORUZ.
0538 986 82 80 Ankara/Çayyolu

Yevgeni

Hidrolik sistem pahalli.
Bulunabilirse soft kutu hem cok kullanisli hem de ucuz..

Oguzhan_oto

ýyý akþamlar yavuz bey  bu Soft direksiyon kutusu piyasada mevcutmu fiatý nedir veya ikinci el bulabilirmiyiz bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz teþekkürler.
0538 986 82 80 Ankara/Çayyolu

Yevgeni

Erco piyasada olmadigindan bahsetmisti.
Yedek parcacilara sorulabilir, Istanbul konuslu parcacilarin bir kismi ulke disindan parca tedarik ediyorlar saniyorum. Bir de bu soft kutunun Fransa ya da Italya mali oldugunu hatirliyorum..

KARADAG

Benim araçta kuru tip direksiyon mevcut idi. Sað olsun Pehlivan oto Nihat abi ; ''sana soft kutu bulacaðým'' dedi ve çýkma bir yerlerden bulmuþ. Ben bu kadar tahmin etmezdim neredeyse hidrolik direksiyona yakýn birde benim lastikler federal m/t  olunca yere temas noktasý  daha dar direksiyon rahatlýkla  manevra yapabiliyor.Naçizane fikrim odur ki bulunabilirse soft hem kullanýþlý hem ekonomik tabii hidrolik yapabilen varsa sözüm yok  ne alaa...
TÜRK, çetin iþler baþarmak için yaratýlmýþtýr.

savgat

BEN bir yedek parça sitesinde görmüþtüm 400 civarý bir ücretti yumuþak tip direksþiyon kutusu bulursam siteyi eklerim hemen.

savgat

KARADAG

ben o yedek parçacýyý aramýþtým zamanýnda. Bilgiler herhalde güncellenmemiþ olsa gerek böyle bir parça kendilerinde yokmuþ
TÜRK, çetin iþler baþarmak için yaratýlmýþtýr.