1.vitese verirken ilerleme

Başlatan Servet_52, Mayıs 08, 2012, 08:19:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Servet_52

deðerli bilgi sahibi arkadaþlar.birkaç. gündür aracýmda bi acayiplik var. arac dururken yerinden kaldýrmak için debriyaja tam basýyorum 1.vitese verirken aracýn altýndan çok hafif týk diye bi ses geliyor ve araç sanki arkadan bi ri vurmuþ gibi çok az ileri doðru zýplýyor. yani zýplýyor derken tekerler dönmüyor tabiki ama vites kolunu 1 vitese ittiðimde sanki biþi de arabayý itmeye çalýþýyor. yanlýz bu sabah çalýþtýrýnca veya yeni çalýþýnca olmuyor.trafikte fazla kalýrsam özellikle çok dur kalk yaparsam oluyor. böyle trafikte çok dur kalk yapýnca debriyaj düþüyordu önceden yani nerdeyse kayboluyor tamamen dibe iniyor ayaðýmý çekmeyi býrakýn dizimi oynatýnca bile araba yerinden kalkmak istiyordu. bi ustaya sordum debriyaj ana merkez bozuktur dedi. bahsettiðim bu 1 vitese geçerken arabaý itmesi de bununla alakalý mýdýr , debriyaj mý kaçýrýyor olabilir. yanlýz yine bu siteden öðrenmiþtim debriyajýn kaçýrdýðýný anlamak için arabayý 1.vitese verin ayaðýnýzýn çapraz þekilde frene tam basarak bi taraftan da gaz vererek yerinden kaldýrýn yani hem dur hem git deyin. eðer motor stop ederse debriyaj kaçýrmýyordur ama motor çalýþmaya devam ederse kaçýrýyordur diye yazýyodu.denedim. stop ediyor buna göre kaçýrmýyor gibi ama tam anlayamadým ne dersiniz.

mehmet22

abi benim görüþüm nivanýn debriyaþ sistemi  hidrolik tir yani telli deyildir ..buna baglý olarak hidrolik merkezlerde bir kacýrma vardýr bundan dolayý olma ihtimali var dýr ......bunlar icinde tamir takýmlarý vardýr  veya yenisi ile deyiþtirmen gerekebilir tabi bunu iyi bir ustaya danýþarak daða iyi bir sonuc alýrsýn derim ...
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

ERCO

1 vites sekromenci de yapabilir  aþýnma varsa geciþde zorlar ve aracý sanký biri itermiþ gibi bir hamle yaratýr
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com