motor titreme yapýyor

Başlatan suat, Mart 05, 2012, 05:36:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suat

Arkadaþlar araç tam durma noktasýna geldiðinde motor titreme yapýyor sebebi ne olabilir bilen arkadaþlar yardýmcý olursa mm olurum.Saygýlar.

mehmet22

bence konuyu biraz daða acarsan yani sorunu detaylý anlatýrsan daða iyi bir cevap elde edebilirsin durma noktasý dediðin stop ederkenmi  yani kontaðý kaparkenmi yoksa araba yavaþlama da iken mi ??  motor titreme yapýyor ise ilk aklýma gelen lastik motor takozlarýdýr ..veya zamanla titreþim den dolayý kulaklarý gevþemiþ  catlamýþ kopmuþ olabilirr..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

sonata007dr

deðerli hemþerim harputlu23 siz aracýnýzý satmamýþmýydýnýz?

motor takozlarý olabilir,
lpg regulatörünün konumundan olabilir eskiyen diyafram araç durmaya yakýn araç öne doðru atýlým hareketi yaparken motora giden lpg yi kesebilir yani regulatör motora paralel ön panele dik olacak þekilde yerleþtirilmeli tabi bu bir varsayým. motora dik ön panele paralel yerleþtirilmiþse bundan kaynaklý olabilir
temas problemi olan kablolar olabilir elektrik sistemi gözden geçirilmeli, gevþek kutupbaþýda bunu yapabilir.
lpg þamandýrasýnda kesici var o arýzalý olabilir

boþken rölantide gaz verdiðinizde de ayný sýkýntý oluyormu?

edit:imla hatasý

suat

Alıntı yapılan: sonata007dr -  Mart 05, 2012, 07:12:03
deðerli hemþerim harputlu23 siz aracýnýzý satmamýþmýydýnýz?

Doðru satmýþtým bazý problemlerden dolayý geri almak zorunda kaldým.
Þöyle açýklayayým,araç tam durma noktasýna gelince motor silkeleme yapýyor,yani kontaðý kapatmadan önceki safhasý

sonata007dr

o zaman öncelikli olarak motor takozu diyorum. silkelenirken ön difransiyelin bir bölümü motorda bir yere çarpabilir. bu da sarsýntý ve ses yapar. motor takozlarý tofaþla ayný bildiðim kadarýyla 2 tane var önde simetrik ayný takoz. bi kanala alýn biri aracý stop ederken siz alttan bakýn bir yere felan deðiþiyormu? güven otodan almýþtým tanesi 3 veya 4 liraydý. tofaþ daha pahalý en az 20 liradýr teki.

inþallah sorununuz çözümlenir. baþka önerisi veya fikri olan?

suat

Takoslardan olduðunu zanetmiyorum,motorun iç yapýsý ile alakalý olabileceðini tahmin ediyorum.Hava soðuk ondanmý,avans ayarýndanmý,pistonlardanmý bu tip þeylerden olabileceðini düþünüyorum ben