sizce en uygunu nedir ?

Başlatan Maestro, Şubat 25, 2012, 01:51:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Maestro

Selam Arkadaþlar..  bir konu hakkýnda fikirlerinizi bekliyorum..

Lassa OK 144  lastigi  arazide..kuru zeminde dag taþ çok sevdim..  asfalttaki zýrlamasý beni rahatsýz etmiyor..direksiyon epey hafifliyor..bunda sorun yok...

OK144 ile tek korkum yaðmurlu havalarda þehir içi yokuþlarda problem yaþarmýyým ?

ayrýca..  karda- buzda-  yagmurda asfaltta  tavsiye edeceginiz lastik nedir..  16 jant tercihim..( zýrlamasý hiç sorun degil..  bilahare hoþuma gidiyor )

niyetim OK larý yazýn kullanmak..  kýþ sezonu daðlara vs mangal a çok gittigim için karda buzda yagmurda baþarýlý lastik ..

tek lastik olarak OK  lara kar ve buzda..özellikle ýslak asfaltta yokuþlarda güvenemiyorumfikirlerinizi  bekliyorum.. Teþekkürler.....   

karakeçi67

OK lar hakýnda fikrim yok henüz kullanmadým lakin karda buzda kullanmak için bildiðimiz standart kar tipi lastikleri tavsiye ederim bende 195 65 r15 hankook kartipi lastikler var harika bir kýþ geçirttirdiler bana karýn buzun yoðun olduðu günlerde ben gezdim insanlar seyretti  ;)
Murat 1972
kara keci 1991

Maestro

teþekkürler..  netten   baktým..

sizin lastik 15 jant..     15 jant ile 16 jant arasýnda aracýn yüksekligi olarak ne kadar fark eder ?

mehmet22

ok . lar ile  youn karda ve camurda iyi bir verim alýrsýn fakat buz ve asfaltýn üzerine hele yeni düþmüþ yaðmurda paten gibi kayar bunun icin buzlu ve ýslak zeminlerde ok.144 ile aman dikkat derim  fakat camurdada tadýndan yenmez nivaya modifiyesiz en kolay olan lastiktir nerdeyse standartý gibi olmuþtur ..benim nivada da kumho venture AT  var .. ama nerde ok . larrr ???
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Maestro

özellikle buz - kar - asfaltta...  16 jant a uygun ( OK lar 16 sanýrým )   çok geniþ olmayacak .. direksiyonu ve ön takýmý yormayacak..  bir lastik arýyorum..Aþagýda yazdýgým olayýn lastik seçimi ile alakasý yoktur..  bu sýkýntý Niva için...

geçenlerde Manisa Spil e binek arabamla çýktým, yukarýsý  yollar buz olmuþ.. zaten 2 araç zor geçen yolda birde kenarlardaki karlar ezile ezile buz olmuþ..adým baþý birbirine temas etmiþ araba doluydu, dönüþte Sütçüler tarafý yol kaza nedeni ile kapalýydý.. jandarma  manisaya yönlendirdi..  daha ilk rampada baþladýk buz pateni yapmaya.. yanýmdan bir subaru geçti..  amcam o rampayý zincirsiz otoyolda gider gibi  ip gibi geçti gitti.... o esnada  Sütçüler yolu açýldý. o taraftan indim..orada yolda buz yoktu.. 

Birde...  burasý çok önemli...zirvedeyken arka sag lastik jant ýn üzerine oturmuþ, anlayamadým.. bagaj tepeleme piknik malzemesi dolu.. elektrikli pompa yý taktým.. yok þiþmiyor.. karda buzda kaldým iyimi..  Arkadaþ tekerlegi degiþtirelim diyor, off  ki  ne  offf....  bagaj silme aþya  boþalt  stepne yi çýkar... iþkenceye bak.. tam o anda bagaj da elime þu tekerlege basýlan köpüklerden denk geldi.. 4 lastigi yeni aldýgýmda abartýsýz 5 sene oldu.. lastikçi hediye etmiþti..  ya dedim.. bunun son kullanmasý geçmiþtir ama düþtük denize sarýlacagýz yýlana...  tekerlegin sibop una pasoluyorun.. bir sýktým..içinden beyaz bir sývý aktý tekerlege.. ama icraat yok.. Arkadaþ aldý.. dur bi bakayým dedi.. oda kurcalarken üstten fazla basmýþ..  harbiden jant üzerine oturmuþ lastik anýnda looppp  diye þiþiverdi...   buraya dikkat..  kompresör ile þiþmeyen lastik  anýnda þiþti..  beni öyle bir dertten kurtardý ki..  bu meretten muhakkak...  ama  muhakkak  alýn atýn arabanýza...   1 ay oldu..  hala o lastik ile geziyorum  ( ertesi gün lastikçiye gittim kont ettirdim...  abi dedi o sývý patlagý kapatmýþ- sökmemize gerek yok dedi )

NÝVACI

Bizim yayla komþusu nivaya  bf goodrich 205 taban 70veya 75 yanak 16 lastik aldý yaz idi kýþýn hasta olunca
kýþ verimini göremedim ama diþ yapýsý bende iyi bir izlenim býraktý asfaltta ses yok  sitemizin lastik bölümünü derinlemesine incele.
aðýr arazi þartlarý düþünmüyorsan seçenek çok .
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

rasta

merhaba,
lastil için deðil ama köpükle ilgili bir kaç þey söylicem,o köpüklerin alman markasý olaný satýyoruz,lastiði þiþirmek bir tarafa yeni takýlmýþ lastiðin topuklarýný bile oturtuyor.
H.Orhun Arpad
O RH +
1971

Maestro

Markasýna dikkat etmedim  , hatta ertesigün Kipa ya gittim hemen yeni bir tane aldým...  anlatsalar inanmazdým..  þimdi  herkese þiddetle tavsiye ediyorum..

NÝVACI

rasta bana o markayý özelden yazarsan sevinirim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar