NIVA YAKIT MEVZU

Başlatan kulecci, Mart 25, 2007, 07:51:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ctkn

ben de benim niva ile LPG tankýný doldurduðum zaman ( 37 ltr. ) 200 km yapiyorum bana iyi gibi geliyor
saygýlar cüneyt  ???

dogan54

100 km de 18.5 litre çok fazla..
4x4 baska,
NiVA baska..

emre_ozk

Alıntı yapılan: ctkn -  Ocak 16, 2008, 08:37:57
ben de benim niva ile LPG tankını doldurduğum zaman ( 37 ltr. ) 200 km yapiyorum bana iyi gibi geliyor
saygılar cüneyt  ???
bana bi rakip daha var  ;D  sizinki kaç model
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ctkn

ERCO

1990 model olmasý fark yapmaz yeterki motorlarýnýzda  bi sorun olmasýn , 100km de 13 lt hadi bilemedim 14,5 olsun 18,5 cok fazla
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ctkn

Alıntı yapılan: ERCO -  Ocak 20, 2008, 12:29:57
1990 model olmasý fark yapmaz yeterki motorlarýnýzda  bi sorun olmasýn , 100km de 13 lt hadi bilemedim 14,5 olsun 18,5 cok fazla
peki sence ne yapmamýz lazým gaz ayarýndan mý acaba ben az actýriyorum onu cekiþ güclensin diye sen ne yapardýn ?

emre_ozk

benim sistemde bi parçanýn deðiþmesi gerekiyormuþ o parçanýnda yansanayisi 80 ytl
orjinali 200 ytl bu aralar tüketim dahada arttý km 50ykr yakýyor  ;D
Emre özkaradeniz
Ýzmit

bilgi00

benzinli araç için düþünürsek þu anda ben 95 oktan kurþunsuz benzin kullanýyorum peki 98 kullansam veya benzine kurþun katkýsý eklesem benim için ne deðiþecek
Kýbrýstan Sevgilerle
Bilgi

Yevgeni

Oktanlar arasý fark yüksek teknoloji makinelerde kendini belli ediyor, diðerleri için (normal makineler) benzine daha fazla para vermiþ olursunuz. Benzine kurþun katkýsý eklediðinizde de doðaya kurþun atýðý býrakmýþ oluyorsunuz.

Niva 95 oktan kurþunsuz kullanýyor, fazlasýna gerek yok bencileyin..

taiga

98 oktan, 8 nokta enj. nivalarda sorun çýkarýyor...

Yevgeni

98 oktaný standart 96 karb. Niva'da denedim.
Bir hayrýný görmedim..

SinanATASOY

Oktan sayýsý, sýkýþtýrma oraný ile doðru orantýlýdýr.. Ne kadar yüksek oktan olursa, verimli patlatabilmek için daha fazla sýkýþtýrabiliyor olmalýsýnýz yakýtý..

Sýkýþtýrma oraný düþük araçlarda yüksek oktan benzin koyarsanýz yakýtýn tamamý patlamaz dolayýsýyla bir kýsmý çið atýlýr.. Bu da size performans olarak geri gelmediði gibi bütçenize zarar yazar..
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

Yevgeni

Kastro hamlesinde, giderkene Zincirlikuyu'dan depolarý doldurduk (95 oktan kurþunsuz). 120 küsür km sonra (yanlýþ hatýrlamýyorsam, GPS 130 küsür km gösteriyordu, Babacandar'ýn km saati de öyle), Saray'da tekrar doldurduk depolarý. Yusuf Abi'nin 2003 4 nokta enjeksiyonlu (Lastik OK144) 9.7 lt benzin aldý, benim çaylak (Standart RUS Lastiði) 2008 8 nokta enjeksiyonlu da 9.7 lt benzin aldý, Babacandar'ýn emektar 2000 tek nokta enjeksiyonlu (Yokohoma 205'lik lastik) 11 küsür lt benzin aldý. Benim çaylak rodajda, fazla yakmasýný bekliyordum.

Detaylý hesabý bir türlü yapamadýk, (yani aðýrlýk, vs de ciddi etken ama 90-100 gittik) ama acayip az yakýyor gibi görünüyor..

Yevgeni

Ek olarak; dönüþte Çilingoz, Ormanköy (yanlýþ hatýrlamýyorsam) civarýna kadar orman yolu yaptýk (düþük vites, aðýr zemin), akabinde asfalt. Park ettiðimde (Moda) km saati 140 küsür civarýndaydý (Kastro'dan itibaren yani, tekrar bakarým, net hatýrlamýyorum). 1/2 depo benzin var görünüyordu..

SinanATASOY

9,7 litre benzin güzel.. LPG olursa ne olur bu deðer ayný araç için tahmini?
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..